Licitálható
22019.
Könyvek: Utazás, helytörténet
6 000 Ft
16,26 EUR, 18,75 USD
6 000 Ft
Goethe, [Johann Wolfgang von]:
Italienische Reise.
[Lipcse] Leipzig, 1913. Insel-Verlag (Druck von Breitkopf & Härtel). 585 + [5] p.
Az érett korszakába lépő Goethe a forradalom előtti években, 1786-1788-ban utazta be Itáliát, Veronától Velencéig, Rómától Nápolyig és Szicíliáig. A helyi kulturális körökben tevékeny részt vevő író emlékezetes beszámolókat írt az itáliai operaéletről, a római karneválról, a déli életstílusról. Forradalom előtti jegyzetei alapján évtizedekkel később írta meg útirajzát, mely eredeti nyelven először 1829-ben látott napvilágot. Kiadásunkat az 1901-ben alapított bibliofil Insel Verlag gondozta, mely a századelőn a Goethe-művek legfontosabb kiadója volt. Szerkesztette Kurt Jahn irodalomtörténész.
Aranyozott, enyhén kopott kiadói bőrkötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Jó példány.
| 1.000 Ft-ig | 100 Ft |
| 5.000 Ft-ig | 200 Ft |
| 10.000 Ft-ig | 500 Ft |
| 20.000 Ft-ig | 1.000 Ft |
| 50.000 Ft-ig | 2.000 Ft |
| 100.000 Ft-ig | 5.000 Ft |
| 200.000 Ft-ig | 10.000 Ft |
| 500.000 Ft-ig | 20.000 Ft |
| 1.000.000 Ft-ig | 50.000 Ft |
| 2.000.000 Ft-ig | 100.000 Ft |
| 5.000.000 Ft-ig | 200.000 Ft |
| 10.000.000 Ft-ig | 500.000 Ft |
| 10.000.000 Ft felett | 1.000.000 Ft |