Könyvek: Utazás, helytörténet

Tételek száma: 393

Csetényi Mihályné: Mozaikok Csépa történetéből. Csépa, 2014. Csépai önkormányzat. 238p. Gazdag képanyaggal. Kiadói kartonált papírkötésben. Ritka!
22146.

még {d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn}
Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
Pilismaróti Bozóky Gyula: A Szentföld lelke. Négy szentföldi utam emléke. Kalocsa, 1933. Kiadói papírkötés, előzéklap hiányzik, kopottas állapotban.
22147.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
22148.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Minimális ajánlat:
5 500 Ft
5 500 6 500 7 500
Moravek Endre: A magyar tudományos irodalom bibliográfiája 1901-1925. Klasszika-filológia. Összeáll.: - -. A szerző, összeállító, Moravek Endre (1902-1971) könyvtáros, klasszika-filológus által Vayer Lajos (1913-2001) Széchenyi-díjas művészettörténész részére DEDIKÁLT példány. A Magyar Tudományos Irodalom Bibliográfiája 1901-1925 VI. 1. Országos Könyvforgalmi és Bibliográfiai Központ B. sorozat 6.1. szám. Bp., 1930, Kir. M. Egyetemi Nyomda, XII+162 p. Átkötött félvászon-kötés, a gerincen címkével és régi intézményi bélyegzésekkel.
22149.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
Vu Cseng-En: Nyugati utazás avagy a majomkirály története I-II. + Tung Jüe: Ami a nyugati utazásból kimaradt. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
22150.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
Varga Kálmán György: Szülőfalum Tófej I-II. köt. Tófej, 2007, Tófej Község Önkormányzata. Kiadói kartonált papírkötés, új állapotban, bontatlan zsugorfóliában.
22151.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
[Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: Ázsia sivatagjain keresztül. Átdolgozta: Dr. Thirring Gusztáv. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára Bp.,(1902),Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 t.+220 p.+15 t.(Egészoldalas fekete-fehér képtáblák.) + 2 (térképek, közte egy nagyméretű kihajtható térkép-melléklet) t. Egészoldalas és szövegközti képekkel illusztrált. Kiadói aranyozott, illusztrált félvászon-kötésben, sarkán kissé kopott, ajándékozási bejegyzéssel
22152.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
Marcel Grosdidier de Matons: En Lorraine de L'Argonne aux Vosgex. Couverture de Clément Kieffer. Ouvrage orné de 194 héliogravures. Grenoble,1932.,B. Arthaud, 1 (térkép) t.+184+4 p. Francia nyelven. Gazdag képanyaggal és egy térképpel illusztrált. Korabeli álbordás félbőr-kötésben, ex libris-szel. sérült gerinccel, egyébként jó állapotban.
22153.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: A szahara lelke. (The breath of the desert.) Utazás Algérián és Tuniszon keresztül. Ford.: Dr. Balassa József. Bp.,[1929], Franklin, 232+8 p. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon kötés, a borítón kis kopásnyomokkal,
22154.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
Kogutowitz Károly: Dunántúl és Kisalföld írásban és képben. I. kötet Szeged, 1930. M. Kir. Ferenc József Tudományegyetem Földrajzi Intézete (Athenaeum ny.) 298 [1] p. LX t. 1 kih. mell. 5 színes térkép (3 kihajtható), Aranyozott kiadói egészvászon-kötésben nagyon szép állapotban, ex librissel
22155.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000
Gregorovius, Ferdinand:  Geschichte der Stadt Rom im Mittelalter. Band I-II. [Teljes mű két kötetben.] [Drezda] Dresden, (1926). Verlag von Wolfgang Jess (Gedruckt bei Jakob Hegner in Hellerau uns Kunstantalt Markert & Sohn in Dresden). 1 t. (címkép) + XXIII + [1] + 1524 p. + 116 t.; 1 t. (címkép) + [8] + 1545 + [3] p. + 127 t. Ferdinand Gregorovius (1821-1891) német történész, művelődéstörténész, Itália-kutató. Szépírói erényekkel megírt Róma-monográfiája élete fő műve, mely az örök város 476 és 1534 közötti: népvándorláskori, középkori és reneszánsz időszakának állít emléket. A politika- és társadalomtörténeti fókusszal megírt mű (az itt székelő katolikus egyházfő miatt) értelemszerűen kitekint a császárság és pápaság konfliktusára is, a zsoldosvezérek feltűnésével Róma és Itália más részeinek bonyolult viszonya is elemzés tárgyává lesz, olykor pedig kitér a városon belüli, alkalmasint patríciusok vezette köznyugtalanságokra is. Az első kötet képanyagában a romba dőlt császárváros elmélkedésre késztető ábrázolásai dominálnak, a másodikban a reneszánsz Itália jelentős személyiségei vonulnak fel, Petrarcától Savonaroláig, a Mediciektől a Borgiákig, de találkozhatni az éppen aktuális pápák és császárok portréival is. A munka első kiadása 1859-1873 között, nyolc kötetben jelent meg, példányunk a Fritz Schillmann történész által szerkesztett, felújított kiadásból való. Egységes, aranyozott kiadói vászonkötésben (P. A. Demeter, Hellerau), felül színes festésű lapszélekkel. Jó példány.
22156.

Gregorovius, Ferdinand: Geschichte der Stadt Rom im Mittelalter. Band I-II. [Teljes mű két kötetben.]
[Drezda] Dresden, (1926). Verlag von Wolfgang Jess (Gedruckt bei Jakob Hegner in Hellerau uns Kunstantalt Markert & Sohn in Dresden). 1 t. (címkép) + XXIII + [1] + 1524 p. + 116 t.; 1 t. (címkép) + [8] + 1545 + [3] p. + 127 t.
Ferdinand Gregorovius (1821-1891) német történész, művelődéstörténész, Itália-kutató. Szépírói erényekkel megírt Róma-monográfiája élete fő műve, mely az örök város 476 és 1534 közötti: népvándorláskori, középkori és reneszánsz időszakának állít emléket. A politika- és társadalomtörténeti fókusszal megírt mű (az itt székelő katolikus egyházfő miatt) értelemszerűen kitekint a császárság és pápaság konfliktusára is, a zsoldosvezérek feltűnésével Róma és Itália más részeinek bonyolult viszonya is elemzés tárgyává lesz, olykor pedig kitér a városon belüli, alkalmasint patríciusok vezette köznyugtalanságokra is. Az első kötet képanyagában a romba dőlt császárváros elmélkedésre késztető ábrázolásai dominálnak, a másodikban a reneszánsz Itália jelentős személyiségei vonulnak fel, Petrarcától Savonaroláig, a Mediciektől a Borgiákig, de találkozhatni az éppen aktuális pápák és császárok portréival is. A munka első kiadása 1859-1873 között, nyolc kötetben jelent meg, példányunk a Fritz Schillmann történész által szerkesztett, felújított kiadásból való.
Egységes, aranyozott kiadói vászonkötésben (P. A. Demeter, Hellerau), felül színes festésű lapszélekkel. Jó példány.

Licitálható
Kikiáltási ár:
4 000 Ft
Minimális ajánlat:
4 000 Ft
4 000 4 800 5 500
A tájkutatás szolgálatában. 40 éves a Hortobágyi Természetvédelmi Kutatótábor. Szerk.: Dr. Tóth Albert. Kisújszállás, 2014, Geopont '95 Bt., 440 p. Benne érdekes írásokkal, visszaemlékezésekkel, köztük a Nobel-díjas Karikó Katalintól. Kiadói papírkötés.
22157.

Licitálható
Kikiáltási ár:
5 000 Ft
Minimális ajánlat:
5 000 Ft
5 000 6 000 7 000

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft