Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 377

2 db könyv: Gárdonyi Géza: Magyar dicsőség. Képek a magyar történelemből. Biczó András rajzaival. Bp., [1939], Dante, 86+(2) p. Első kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé viseltes, sérült borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, részben szétváló fűzéssel, kijáró lapokkal. + Blaskó Mária: Országúton. Elbeszélések és életképek. Bp., [1930], szerzői kiadás, 157+(3) p. Első kiadás. A borító Márton Lajos munkája. Kiadói papírkötés, javított, viseltes, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
20913.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

2 db könyv: Komjáthy István: Mondák könyve. Hun és magyar mondák. Boromisza Zsolt rajzaival. Bp., 1956, Ifjúsági Könyvkiadó, 435+(1) p. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes, sérült borítóval, ajándékozási bejegyzéssel. + Marco Polo utazásai. Ford.: Vajda Endre. Bp., 1950, Hungária Könyvkiadó N. V., 283+(5) p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé viseltes, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal. Megjelent 5000 példányban.
20914.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

3 db könyv: Arthur Conan Doyle: A köd országa. Ford.: Schmidt József. Bp., 1926, Pantheon, 242+(2) p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé koszos borítóval, helyenként foltos lapokkal. + Dr. Med. Hynek R. W.: Krisztus kínhalála a modern orvosi tudomány világánál. Krisztus valódi arcmásának felfedezése. Ford.: Dr. Czékus Géza. Bp., [1937], Korda Rt., 1 (kihajtható) t.+ 117 p.+ 5 (fekete-fehér képek) t. Második kiadás. Átkötött félvászon-kötésben. + Selma Lagerlöf: Az Antikrisztus csodái. Ford.: Pogány Kázmér. Bp., é.n. [194?], Franklin-Társulat, 337+(3) p. Félbőr-kötésben, kissé viseltes, kopottas borítóval, kissé foltos lapokkal.
20915.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Endrődi Sándor összegyűjtött költeményei 1867-1897. III. köt.: Történetek - emlékek. Bp., 1908, Athenaeum, 2 sztl. lev.+ 340 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, ajándékozási bejegyzéssel. + Endrődi Sándor: A magyar költészet kincsesháza. (Új ifjúsági kiadás). Átdolgozta és kibővítette: ifj. Bókay János. Bp., [1927], Athenaeum, 350 p. Kiadói egészvászon-kötés, néhány kissé foltos lappal, régi intézményi bélyegzőkkel.
20916.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

3 db könyv: Mikszáth Kálmán: Beszterce ostroma. Mikszáth Kálmán Munkái. Új Sorozat. Bp., é.n., Révai, 2 sztl. lev.+ 291+(1) p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, a hátsó kötéstáblán kis sérüléssel, helyenként kissé foltos lapokkal, tulajdonosi névbejegyzéssel. + Herczeg Ferenc: Simon Zsuzsa. / Idegenek között. (A nevelőnő naplója.) Herczeg Ferenc Munkái Gyűjteményes Díszkiadás VIII. köt. Bp., 1925, Singer és Wolfner, 168 p.; 106+(2) p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, helyenként kissé foltos lapokkal, tulajdonosi névbejegyzéssel. + Komáromi János: Az ősdiák. Komáromi János Munkái Gyűjteményes Kiadás II. köt. Bp., [1930], Genius, 342 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval és gerinccel, a hátsó borítón kis sérüléssel.
20917.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

20918.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

1923-1930 Élet. Szépirodalmi képes folyóirat. XIV. évf. 2., XIX. évf. 3. és 4., XXI. évf. 14. számok (4 db). Szerk.: Alszeghy Zsolt. Bp., "Élet" Irodalmi és Nyomda Rt. A borítókon Márton Lajos és Haranghy Jenő illusztrációival. Kiadói tűzött papírkötés, nagyrészt jó állapotban, helyeként kis sérülésekkel.
20919.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

3 db német nyelvű könyv: [Heine, Heinrich]: Heines Briefe. Ausgewählt und eingeleitet von Hugo Bieber. Berlin, 1914, Deutsches Verlagshaus Bong & Co. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a gerincen sérülésekkel, belül jó állapotban. + Blei, Franz: In Memoriam Oscar Wilde. Herausgegeben von - - . Leipzig, 1905, Insel-Verlag. Átkötött félvászon-kötésben, helyenként kissé foltos lapokkal. + Heinrich, Gustav: Deutsche Verslehre. Zunächst für höhere Lehranstalten. Bp., 1878, Franklin-Társulat. Átkötött félvászon-kötésben, kissé foltos borítóval, sérült gerinccel.
20920.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

1942-1944 Magyar Csillag c. folyóirat össz. 6 db száma: II. évf. 4. sz. + III. évf. 3., 5., 9. sz. + IV. évf. 2., 4. sz. Szerk.: Illyés Gyula, Schöpflin Aladár. Kiadói papírkötés, változó állapotban.
20921.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

1945-1948 Magyarok c. folyóirat össz. 5 db száma (közte az induló szám): I. évf. 1. és 5. sz. + II. évf. 6. sz. + III. évf. 6. sz. + IV. évf. 7. sz. Szerk.: Juhász Géza. Kiadja a debreceni Ady Társaság. Kiadói papírkötés, változó állapotban.
20922.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

4 db Ady Endrével és Csinszkával kapcsolatos könyv: Szabó Sándor Géza: Ady és Debrecen. Az anyagot összegyűjtötte és a bevezető tanulmány írta: - - . Szerk.: Simon Zoltán. Debrecen, 1977, Megyei Könyvtár. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés. Megjelent 800 példányban. + Kopátsy Sándor: Beszélgetések Adyval. Bp., 1992, Száminform. Kiadói papírkötés. + Péter I. Zoltán: ,,Látva lássanak..." Ady Endre Nagyváradon. Bp., 1993, Széphalom Könyvműhely. Kiadói papírkötés. + Csinszka: Életem könyve. Boncza Bertának, Ady Endre özvegyének visszaemlékezései. Szerk.: B. Lukáts Júlia. (Bp., 1990), Kelenföld Kiadó. Első kiadás. Kiadói papírkötés.
20923.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Shaw, [George] Bernard: Mr. Conolly házassága. Ford.: Szinnai Tivadar. Bp., [1949], Dante, 375 p. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, nagyrészt jó állapotban, sérült kiadói papír védőborítóban.
20924.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft