Vegyes könyvtétel, részben a a romániai rendszerváltásra vonatkozóak, 3 db: Tőkés László: Temesvár ostroma 1989. Bp., 1990., Hungamer. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.; Élő láng. Bukarest, 1990., Romániai Magyar Szó. Kiadói papírkötés.; Hazánk új arculata. Történelmi évtizedek krónikájából. Bp., 1986., Kriterion. Kiadói papírkötés.;
Újváry Zoltán: Népszokás és népköltészet. Válogatott tanulmányok. Hajdú-Bihar Megyei Múzeumok Költeményei 35. Debrecen, 1980.,(Alföldi-ny.) Kiadói papírkötés, kissé sérült DEDIKÁLT
Vas Gereben 2 kötete: Tekintetes urak.; Jurátusélet. Korrajz. Vas Gereben Munkáinak Együttes Képes Kiadása VII. és VIII. köt. Bp., 1887, Méhner Vilmos, 491+(3) p.; 483+(3) p. Kiadói aranyozott gerincű, festett egészvászon-kötés, kissé viseltes állapotban, az egyik kötet gerince sérült, helyenként kissé foltos, sérült lapokkal, néhány kijáró lappal.
Insel-Bücherei sorozat 4 kötete (Nr. 123, 272, 858, 976): Walt Whitman: Grashalme. Eine Auswahl. Englisch und Deutsch.; Fabeln des Aesop. Mit 51 Wiedergaben von Holzschnitten des Virgil Solis.; Arnold Zweig: Westlandsaga. Erzählung.; Stefan Zweig: Schachnovelle und andere. Leipzig, 1967-1980, Insel-Verlag. Német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés.
Móra Ferenc 3 kötete: Beszélgetés a ferdetoronnyal. Bp., 1928, Lantos R.T., 246+(2) p. Második kiadás. Aranyozott gerincű félbőr-kötésben, helyenként kissé foltos lapokkal, az utolsó lapon szakadásból eredő hiánnyal. + Rab ember fiai. / Mindenki Jánoskája.; Csengő barack. Mesék. Móra Ferenc művei - Válogatás az ifjúság számára III. és VII. köt. Bp., 1957-1958, Móra, 190+(2) p.; 180+(4) p. Kiadói egészvászon-kötés.