Cs. Szabó László: Levelek a száműzetésből. Magyar Egyetemi és Főiskolai Hallgatók Országos Területi Szövetségének Könyvtára. Bp., é.n. (cca 1940), Franklin-Társulat, 204+(1) p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos borítóval, egyébként jó állapotban.
Tolnai Vilmos (szerk.): Magyarító szótár a szükségtelen idegen szavak elkerülésére. Bp., 1928, Eggenberger, 339 p. Második, bővített és javított kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, régi intézményi bélyegzőkkel.
Mikszáth Kálmán: Szent Péter esernyője. Mikszáth Kálmán uj sorozat. Bp.,én.,Révai, 4+324+1 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, festett lapélekkel, kissé kopott borítóval.
Ken Dean: Queen. Képes albuma: Kegyelettel és tisztelettel Freddie Mercury (1946-1991) emléke előtt. Ford.: Tótisz András. 1992, Cabaret. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, kopott borítóval, a gerincen sérüléssel, javítással.
2 db könyv - Vitályos László: Ady-Léda-Csinszka. Visszaemlékezések és levelek a költő életrajzához. Bp., 1977, MTAK. Kiadói papírkötés, jó állapotban + Dénes Zsófia: Akkor a hársak épp szerettek... Bp., 1957, Magvető. Kiadó félvászon kötés, jó állapotban.
Villon: Hagyaték. A kis testamentum. Le Lais. Telekes Tamás grafikáival illusztrált. hn., én., Rendszerház Kft. Kiadói egészbársony-kötés, kissé kopott borítóval, 41x30 cm.
Szabó Lőrinc: Örök barátaink. Szabó Lőrinc kisebb műfordításai. Bp.,én.,Singer és Wolfner, 402+1 p. "Várnai Zseni: Katonafiamnak" c. versmásolatot ragasztottak az elejére. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, foltos, szakadt, kissé sérült borítóval, az elülső tábla felső sarkán kis hiánnyal.