Mesterházi Lajos: A négylábú kutya. (Dedikált!) Bp., 1977, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. A szerző, Mesterházi Lajos (eredetileg Hoffstaedter) (1916-1979) Kossuth- és József Attila-díjas író által dedikált példány.
Rákos Sándor: Az eb válaszol. (Dedikált!) Bp., 1949, Egyetemi Nyomda NV., 41+(3) p. Első kiadás. Kiadói tűzött papírkötés, kissé foltos, sérült borítóval. A szerző, Rákos Sándor (1921-1999) költő, esszéíró, műfordító által Tardos Tibor (1918-2004) író, műfordító, forgatókönyvíró részére dedikált példány.
Babos Kálmán: Közhasznu magyarázó szótár a nyelvünkben gyakrabban előforduló idegen szavak és szólások megértésére és helyes kiejtésére. Bp.,én., Franklin,2+328 p. 2. kiadás. Átkötött félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítóval, a gerincen címkenyomokkal, a címlapon címkenyommal, valamint a könyvben bélyegzésekkel.
Szentiványi Jenő: A kőbaltás ember. Sebők Imre rajzaival. (Könyvbarátok Kis Könyvei VI. évf. 2. sz.) Bp., [1937], Magyar Könyvbarátok (K. M. Egyetemi Ny.), 229+(3) p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval.
Czakó Gábor - Juhász Zoltán: Beljebb a magyar észjárásba. Az egyik szerző, Juhász Zoltán ALÁÍRT példány! Bp., 2010,Gelbert-ny. CD-rommal. Kiadói kartonált papírkötés.