Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 377

Vivekachundamani. A megkülönböztetés drágaköve. India klasszikus jnana-yóga tankönyve. Ford.: Hetényi Ernő. H.n., é.n., k.n., 114 p. Tűzött papírkötés, kissé foltos.
20852.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Dezsényi Béla, ifj.: Aranykéve. Versek. A szerző, Dezsényi Béla (1907-1972) könyvtáros, irodalomtörténész, sajtótörténész, bibliográfus által dedikált példány. Berlin, 1929, Ludwig Voggenreiter Verlag Magyar Osztály (Pozsony, Concordia-ny.), 94 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, a könyvtesttől különvált borítóval.
20853.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Fenyő Miksa: Följegyzések a ,,Nyugat" folyóiratról és környékéről. Niagara Falls, 1960, "Pátria" (Victoria Press-ny.), 205+(1) p. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval.
20854.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

20855.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Heltai Jenő: A tündérlaki lányok. Bp., 1914, Franklin-Társulat, 183+(1) p. Első kiadás. Aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, jó állapotban.
20856.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Reminiczky Erzsébet: Ady hatása líránkra. A szerző által dedikált példány! Bp., 1941, szerzői kiadás (Kassa, Grafika-ny.), 84 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült borítóval és gerinccel, intézményi bélyegzőkkel.
20857.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

1919 Thalia szinházi és irodalmi szemle I. évf. 2. sz. Szerk.: Timár József. Benne Rozványi Vilmos az 1919. január 27-én elhunyt Ady Endréről megemlékező írásával. Bp., Helios-ny., 65-128 p. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval, helyenként kissé sérült lapszélekkel.
20858.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Bárdosi Németh János: Isten rádiója. Versek. A szerző, Bárdosi Németh János (1902-1981) költő, író, szerkesztő által dedikált példány. (Szombathely), 1932, szerzői kiadás (Martineum-ny.), 72 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült borítóval és gerinccel.
20859.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1944 Sorsunk, a Janus Pannonius Társaság folyóirata IV. évf. 2. és 3. száma, 1944. február-március. Szerk.: Várkonyi Nándor. Kiadói papírkötés.
20860.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

Játszunk valami mást. Bp.,én., Viktória-ny.,191+1 p. Kiadói papírkötés, kopott, foltos, sérült borítóval, kijáró lapokkal.
20861.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Horgas Béla: Agyagszárnyak. Bp., Szépirodalmi, kartonált papírkötés, védőborítóval, a szerző által dedikált.
20862.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

1926 A Magyar Urinők Egyesületének 20 éves fennállásnak munkássága 1906-1926-ig. összeállította Sárosi Bella p., tűzött papírkötés, szakadással.
20863.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft