Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 377

Dale, Cyndi: Kundalini. Isteni energia, isteni élet. H.n., Roland Kiadó. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
20975.

Kikiáltási ár:
4 600 Ft
12,47
14,38

Géczi János Mátis Lívia (szerk.) Vadnarancsok - Négy élettörténet-rekonstrukció: Berta, Tibor, Juli, Józsi (Egykötetes kiadás) Bp., 1982. Szépirodalmi. Dedikált. 341 p 6. Kiadói vászonkötés, papír vőbőborítóval
20976.

Géczi János Mátis Lívia (szerk.) Vadnarancsok - Négy élettörténet-rekonstrukció: Berta, Tibor, Juli, Józsi (Egykötetes kiadás)
Bp., 1982. Szépirodalmi. Dedikált. 341 p 6. Kiadói vászonkötés, papír vőbőborítóval

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Szirmay László: Atom és kémia - Elindultam Eger városából Bp., 2010. Papirusz Hungarovox. 172p + 14 képek. Kiadói kartonált papírkötésben. Dedikált
20977.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Illyés Gyula: Lélek és kenyér. Kozmutza Flóra értelmességi-, és ösztön-vizsgálataival. Bp.,(1939), Nyugat, 262+1 p. Első kiadás. Kiadói foltos egészvászon-kötés, kiadói enyhén sérült illusztrált papír védőborítóban,
20978.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Kálmán Jenő: Az omszki randevú. Bp., é.n. Dick Manó. 316p. Kiadói kissé sérült papírkötésben
20979.

Kikiáltási ár:
500 Ft
1,36
1,56

Kocsis L. Mihály: Végszavazás a halállal. Színészsirató öt felvonásban, két közjátékkal, prológgal és epilóggal. A szerző, Kocsis L. Mihály (1943 - ) író, újságíró által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp.,én., Minerva. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
20980.

Kikiáltási ár:
900 Ft
2,44
2,81

20981.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Bársony István: A királytigris. Regény. Hozzákötve: Mrs. Hungerford: A kis herczegnő. Regény. [Egybekötve.] Bp., 1901.,"Magyar Hírlap" 158+2;+140 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval.
20985.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Carruthers-Resch: A japán szekrényke. Regény. Ford.: Nyizsnyay Iván. Eger, 1897., Szolcsányi Gyula, (Érseki Lyceum-ny.),232 p. Átkötött modern egészvászon-kötés.
20986.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

20987.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

(Epheszoszi Hérakleitosz):  Hérakleitos múzsái, vagy a természetről. Pontos irányítás az élet célja felé. A kísérőtanulmányokat írta Kerényi Károly és Kövendi Dénes. (Számozott.) [Budapest], (1983). Helikon Kiadó (Kner Nyomda, Gyomaendrőd). 78 + [6] p. Egyetlen kiadás. A korlátozott példányszámban készült bibliofil kötet kolofonja: "Kiadta a Helikon Kiadó. [...] Készült a Kner Nyomdában, Gyomaendrődön. Megjelent fűzfői Helikon papíron, 7,5 ív terjedelemben, 2100 példányban (ebből 200 példány számozva, Ingres papírkötéssel). Ez a könyv a 8. számú példány." Epheszoszi Hérakleitosz görög filozófus (Kr. e. VI-V. Század) töredékeiből ismert, talányos eszmevilágú antik filozófus munkássága megelőzi a klasszikus görög filozófiát. Hérakleitos jelentős hatást gyakorolt a XIX. századi német idealista filozófiára, töredékeinek rendszeres magyarázatával és fordításával Kerényi Károly magyar polihisztor Stemma-köre próbálkozott az 1930-as években. Kötetünkben a kétnyelvű Hérakleitosz-szövegeken kívül filozófia-történeti tanulmányok szerepelnek. A kötetet Szántó Tibor könyvművész tervezte. (Helikon Stúdió. I. kötet.) Feliratozott kiadói papírkötésben, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
20988.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Csehov: Elbeszélések. 1-2. Bp, 1954, Új Magyar Könyvkiadó. Félvászon kötés. Zádor Imre, Zádor István által tervezett ex librisével.
20989.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft