Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 377

2 db - Rejtő Jenő: Csontbrigád; A szőke ciklon. Bp., 1967, 1968, Albatrosz. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
21039.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Kőszegi Armand:  Ignoramus et ignoramibus! (Aforizmák.) Budapest, 1911. Grill Károly Könyvkiadóvállalata (Nap-nyomda). 157 + [3] p. Egyetlen kiadás. Kőszegi Armand (sz. 1874) miskolci ügyvéd rövid, csattanós aforizmái, témánként csoportosítva. Tömör aforizmái különösen a politikáról mondottaknál válnak csípőssé. A belív első oldalán az egykori tulajdonos magyar nyelvű széljegyzetei, az utolsó oldalon aláírása. Az utolsó leveleken felül apró, halvány foltosság. Enyhén sérült gerincű korabeli félvászon kötésben.
21040.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Ágh István:  Napló és tulipán. [Versek.] (Dedikált.) (Budapest, 1987). Magvető Könyvkiadó (Dabasi Nyomda). 116 + [4] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "Lakat Sándornak és családjának szeretettel - Ágh István." Feliratozott kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
21041.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Krúdy Gyula:  Palotai álmok. Kárpáti Aurél bevezető tanulmányával. Budapest, (1943). Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. (Márkus-nyomda). 209 + [3] p. Első posztumusz kiadás. Krúdy Gyula címadó regénye, a Palotai álmok először folyóirat-folytatásokban jelent meg, a Magyar Figyelő 1914. évi lapszámaiban, a csatlakozó elbeszélések is folyóiratokban láttak napvilágot először. A mű első kiadása 1914-ben jelent meg. Példányunk a mű posztumusz újrakiadásból való, melyhez Kárpáti Aurél szerkesztő írt előszót. (Új egyetemes regénytár.) Gedényi 1877 B. Enyhén sérült gerincű kiadói kartonkötésben, az első kötéstáblán apró, halvány foltossággal. Jó példány.
21042.

Kikiáltási ár:
1 800 Ft

Schalom Asch: Varsó, Moszkva, Pétervár. Ford.: Gergely Janka. Bp., 1938., Dénes, 336 p.; 361+2 p.;327+1 p. Kiadói egészvászon-kötések, kopott borítókkal.
21043.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

21044.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft

Tillinkó kópéságai. (Till Eulenspigel.) Magyar ifjúság számára átdolgozta: Schöpflin Aladár. [Bp.,1928], Franklin, 124+4 p. Átkötött aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, foltos lapokkal, képtáblák nélkül.
21045.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

21047.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Mokry Benjámin: Közönséges Históriai-Biográphiai Kézi-Lexikon avagy Rövid Élet-leírások Mind azoknak a' nevezetesebb személlyeknek, a kik magokat talentomaik, virtusaik, találmánnyaik, vitézségeik, mesterségmíveik, és más akármelly jeles, vagy gonosztetteik által esméretesekké tették; a' legrégibb históriai időktől fogva, a' jelenvaló időkig. A' régi és legújjabb nevezetes Kútfejekből készítette és öszve-szerkesztette - - . III-IV. köt. [Egy kötetben]. Pest, 1820, Trattner János Tamás, X+387+(3) p.; 350 p. Korabeli félbőr-kötésben, viseltes, kissé sérült borítóval és gerinccel, foltos lapokkal, az elülső szennylapon korabeli névbejegyzéssel: ,,Car. Hanvay" (Hanvay Károly?)
21048.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

21049.

Kikiáltási ár:
16 000 Ft
43,36
50,00

21050.

Kikiáltási ár:
10 000 Ft

21051.

Kikiáltási ár:
12 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft