Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 377

21002.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Kolozsvári Grandpierre Emil: A sárgavirágos leány. (Dedikált!) [Bp., 1941], Franklin-Társulat, 204+(2) p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos, sérült borítóval, ex libris-szel (Sarlós István). A szerző, Kolozsvári Grandpierre Emil (1907-1992) író, műfordító, kritikus által Komor András (1898-1944) költő, író, filmkritikus részére dedikált példány.
21003.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Reinitz Béla:  Hét dal Ady Endre verseire. Énekhangra, zongorakísértettel. (Kotta.) Bécs, 1924. A szerző kiadása (Nyomda nélkül). 31 + [1] p. Egyetlen kiadás. Reinitz Béla (1878-1943) zeneszerző, zenekritikus, a Népszava zenei munkatársa, munkás kórusok, kabarékuplék szerzője és nem utolsósorban Ady Endre verseinek első megzenésítője. Nem tudjuk, hogy a zeneszerző emigráns bécsi baloldali közegében a dalok előadásra kerültek-e, illetve arra sincs adat, hogy az irodalmi széplelkek találkozóhelyéül szolgáló Ady-matinék Bécsben is társadalmi gyakorlattá váltak-e, mindössze arról van adatunk, hogy az 1930-as évek végén, a szerző hazatérése után néhány előadóművész (Medgyaszay Vilma, Neményi Lili) ritka kivételként műsoron tartotta Ady-sanzonjai egy részét. Az emigráns Ady-kultusz emlékezetes dokumentuma. Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
21004.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

Raymond Buckland: A boszorkányság nagykönyve. Bp., 2002, Édesvíz. Kiadói kartonált papírkötés.
21005.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

Fehér Klára:  Búcsú a tengertől. Regény. (Dedikált.) Budapest, (1983). Szépirodalmi Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 151 + [3] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "[Pók] Lajosnak baráti szeretettel: [Fehér] Klára. 1983. nov. 17." Prov.: Pók Lajos. [Pók Lajos (1918-1998) irodalomtörténész, kiadói szerkesztő, a Művelt Nép, a Bibliotheca, majd a Gondolat Kiadó szerkesztője.] Kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
21006.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Krúdy Gyula:  A bűvös erszény és más elbeszélések. Budapest, 1909. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 237 + [1] p. Első kötetkiadás. A kötetünk lényegi tartalmát jelentő Bűvös erszény című Krúdy-kisregény a Vasárnapi Ujság 1908. évi lapszámaiban jelent meg először, folytatásokban. (A magyar írók arany könyvtára, 27. kötet.) Gedényi 1274 B. Aranyozott, az író dombornyomású arcképével illusztrált kiadói egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel, a gerincen a Grill Károly könyvkiadó és a sorozatszám feltüntetésével.
21007.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Füst Milán:  Hatvan év. Füst Milán beszéde jubileuma ünnepén. Füst Milán (1888-1967) háromszoros Baumgartner-díjas költő, író, drámaíró ünnepi válaszbeszéde. (Budapest), 1948. (Athenaeum Nyomda). 6 p. Egyetlen kiadás. Tezla 0. Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány, ritka.
21008.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

George Eliot: Bede Ádám. I-II. köt. Fordította Salamon Ferenc. Pest, 1861-62, Emich Gusztáv, Kisfaludy-Társaság. 436 + 402 p. Kiadói aranyozott gerinccel, egészvászon kötésben, egy lap kijár
21009.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Radnóti Miklós: Orpheus nyomában. Műfordítások kétezer év költőiből. (Budapest, 1943). Pharos kiadóvállalat (Hellas Irodalmi és Nyomdai Rt.) 191 + [1] p. Első kiadás. A költő műfordításait egész oldalas, fametszetű költő-portrék kísérik. A kötet végén Radnóti Miklós rövid esszéje műfordítási elveiről. Korabeli félvászon kötésben.
21010.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Révész Béla:  Ady Endre életéről, verseiről, jelleméről. Kiegészített második kiadás. Budapest, [1925]. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. 1 t. (címkép) + 202 p. + 26 t. (11 kétoldalas). Kötetünk szerzője, Révész Béla (1876-1944) újságíró, szerkesztő, színpadalapító 1905-ben ismerkedett meg Ady Endrével, a költő belső baráti köreihez tartozott, a Népszavában és egyebütt lelkesen építette az Ady-kultuszt. A könnyes meghatódottság kultikus hangján megírt Ady-életrajz intim részletekben dúskál, a költő titkos gondolatainak megsejtésére vállalkozik, továbbá egyedi, vállaltan elfogult nézőpontból közvetíti az Ady fellépése nyomán támadt nyugtalanságot az irodalmi életben. A mű első kiadása 1922-ben jelent meg, példányunk a kiegészített második kiadásból származik. A táblák zöme Ady kéziratainak hasonmásait közli, Ady-fotók kísértében. A címkép verzóján régi tulajdonosi bélyegzés. Fűzve, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.
21011.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

Kornmann Rupert: Kalászok az élet köréböl. ? ? után. [Ford. Gozony György, Pauer J(ános?), Ambrus S(ándor?)] 1-2. kötet. (egybe kötve) Székes-Fejérvárott, 1839, Számmer Pál. 247,[1]; 181,[1]p. Korabeli, kissé kopott félvászon-kötésben.
21012.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Csokonai Vitéz Mihály: Dorottya. Csokonai Vitéz Mihály munkái II. kötet. Dorottya. Alkalmi versek. Diétai múzsa. Lipcse-Bp., 1844, Köhler Károly Ferenc-Emich Gusztáv,(Tauschnitz Bernát-ny. Lipcse), XII+356+ . Korabeli félvászon-kötés,
21013.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft