Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 377

Nyomdász-évkönyv és utikalauz az ezerkilencszáz tizenharmadik esztendőre. XV. évf. Szerk. Lerner Dezső. [Bp.], ,Magyarországi Könyvnyomdászok és Betűöntők Szakegyesülete, 2+233+1+4+26 (korabeli reklámok) p. + 1 (A Magyar Szt. Korona Országainak térképe, 1:2.000.000, készítette: Hátsek Ignác, Bp., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 48x30 t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Klein Ferenc és Társa-kötés, a borítón kis foltokkal, de alapvetően jó állapotban.
20792.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

20793.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

Kassay Adolf: Legujabb és legteljesebb levelező önügyvéd és házititkár. Bp., én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 344 p. 4. kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval.
20794.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Bod-kódex. / Sándor-kódex. XVI. század első negyede. A nyelvemlék hasonmása és betűhű átirata bevezetéssel és jegyzetekkel. Régi magyar kódexek 2-3. sz. Bp., 1987, Magyar Nyelvtudományi Társaság, 101+(1) p.; 105+(1) p. Kiadói műbőr-kötés, kissé koszos kiadói papír védőborítóban.
20795.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Könyvecse az szent apostoloknak méltóságokról 1521. A nyelvemlék hasonmása és betűhű átirata bevezetéssel és jegyzetekkel. Régi magyar kódexek 1. sz. Bp., 1985, Magyar Nyelvtudományi Társaság, 150 p. Kiadói műbőr-kötés, kissé koszos kiadói papír védőborítóban.
20796.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

3 db verses kötet: Sík Sándor: ...maradékmagyarok... versek Bp., Szt István,; Somlyó Zoltán: Végzetes verssorok. Bp., 1916. Galántai Gyula., Komáromi János szegénylegények. Bp., 1920 Athenaeum.
20797.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

Váradi Antal, dr. Iskarióth. Tragédia öt felvonásban. 2. kiadás. Bp., 1891. Neumayer Ede. 127p. Dedikált! Kiadói félvászon kötésben
20798.

Kikiáltási ár:
3 600 Ft
9,76
11,25

Bodor Aladár: Töredelem. Ujabb versek. DEDIKÁT! Bp., 1925, "Stádium",(Szeghalom, Tóth és Mező-ny.), 100+4 p. Átkötött félvászon-kötésben.
20799.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Kozma Andor: Hetedhét országból. (Úti emlékek és mesék). Bp., 1916 Franklin. 463p. Kiadói papírkötésben. szétvált fűzéssel
20800.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Arany János: The Death of King Buda. A Hungarian epic poem. By János Arany. Rendered into English verse by Watson kirkconnell. In collaboration with Lulu Putnik Payerle. ALÁÍRT! With a foreword by Géza Voinovich, secretery general of the Hungarian Academy, and notes by Dr. Árpád Berczik of the University of Budapest. Cleveland, 1936., Benjamin Franklin Bibliophile Society, XVIII+159 p. Angol nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.  Az egyik fordító, Lulu Putnik Payerle, bácskai Payerle Béláné (sz. Putnik Lulu) aláírásával! Valamint az eredetileg újvidéki, majd kanadai magyar Payerle-család egy tagjának ajándékozási soraival. "Remember October 23 1956. "American Hungarian Federation" emlékbélyeggel.
20801.

Arany János: The Death of King Buda. A Hungarian epic poem. By János Arany. Rendered into English verse by Watson kirkconnell. In collaboration with Lulu Putnik Payerle. ALÁÍRT! With a foreword by Géza Voinovich, secretery general of the Hungarian Academy, and notes by Dr. Árpád Berczik of the University of Budapest. Cleveland, 1936., Benjamin Franklin Bibliophile Society, XVIII+159 p. Angol nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.

Az egyik fordító, Lulu Putnik Payerle, bácskai Payerle Béláné (sz. Putnik Lulu) aláírásával! Valamint az eredetileg újvidéki, majd kanadai magyar Payerle-család egy tagjának ajándékozási soraival. "Remember October 23 1956. "American Hungarian Federation" emlékbélyeggel.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Mentes Mihály: Fertő. Irredenta versek. Győr, 1922, Szent István Társulat (Győregyházmegyei Alap-ny.), 108 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos, sérült borítóval, részben szétváló fűzéssel.
20802.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

20803.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft