Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 377

Erdős Renée: Alkotók. A szerző, Erdős Renée (szül. Ehrenthal Regina) (1878-1956) író, költő által aláírt példány. Bp., [1922], Fővárosi Könyv- és Lapkiadó Rt., 146 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, túlnyomórészt jó állapotban. Számozatlan példány.
20768.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

Krúdy Mária:  Szindbád gyermekkora. (Krúdy Zsuzsa által dedikált.) Budapest, 1975. Móra Ferenc Ifjúsági Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 180 + [4] p. + 8 t. (kéthasábos). Egyetlen kiadás. Krúdy Máriának (1907-1973), Krúdy Gyula első házasságából származó gyermekének Krúdy-életrajzát Majtényi Zoltán rendezte sajtó alá. Példányunkhoz Krúdy Zsuzsa könyvtáros (1919-1992), Krúdy Mária féltestvére, Krúdy Gyula második házasságából származó gyermeke írt dedikációt: "Mária helyett - sok szeretettel: Krúdy Zsuzsa. 1975. szept." Gedényi 4808. Kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
20769.

Krúdy Mária: Szindbád gyermekkora. (Krúdy Zsuzsa által dedikált.)
Budapest, 1975. Móra Ferenc Ifjúsági Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 180 + [4] p. + 8 t. (kéthasábos). Egyetlen kiadás.
Krúdy Máriának (1907-1973), Krúdy Gyula első házasságából származó gyermekének Krúdy-életrajzát Majtényi Zoltán rendezte sajtó alá. Példányunkhoz Krúdy Zsuzsa könyvtáros (1919-1992), Krúdy Mária féltestvére, Krúdy Gyula második házasságából származó gyermeke írt dedikációt: "Mária helyett - sok szeretettel: Krúdy Zsuzsa. 1975. szept."
Gedényi 4808.
Kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

20770.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft

Villon: Hagyaték. A kis testamentum. Le Lais. Telekes Tamás grafikáival illusztrált. hn., én., Rendszerház Kft. Kiadói egészbársony-kötés, kissé kopott borítóval, 41x30 cm.
20771.

Kikiáltási ár:
1 400 Ft

20772.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

Karácsony Sándor: Ocsudó magyarság. Bp., 1942, Exodus. Kiadói papírkötés, gerinc ragasztott, kopottas állapotban.
20773.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

Rejtő Jenő (P. Howard) válogatás, 9 kötet: Az ellopott futár.; A néma revolverek városa.; Nincs kegyelem.; Tigrisvér.; Menni vagy meghalni.; Az úr a pokolban is úr.; Trópusi pokol.; A boszorkánymester.; Hámori Tibor: Piszkos Fred és a többiek... Történetek Rejtő Jenő életéből. Kiadói papírkötés, vegyes állapotban.
20774.

Kikiáltási ár:
2 800 Ft

Thomas Bernhard: A színházcsináló. Öt színmű. Ford.: Györffy Miklós és Tandori Dezső. Bp., 1998, Palatinus, 534+(10) p. Kiadói kartonált papírkötés.
20775.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Kiss Imre: Szódavíz, egy magyar kultuszital. Szikvíz ipartörténeti album. Soda water, a cult drink in Hungary. Book of soda-industry history. Bp.,(2008),MOSZI. Magyar és angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
20776.

Kikiáltási ár:
4 800 Ft
13,01
15,00

Füst Milán: Látomás és indulat a művészetben. Tizenkét esztétikai előadás. Bp., 1948, Egyetemi Nyomda, 419 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, az elülső borító és az első lap hiányos.
20777.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

Móricz Zsigmond: Erdély. - - történelmi regénytrilógiája. Tündérkert, A nagyfejedelem, A nap árnyéka. Bp., 1935, Athenaeum, 904 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, foltos hátsó szennylappal.
20778.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

A Nibelung-ének. Ó-német hősköltemény. Ford.: Szász Károly. Karolfeldi Schnorr Gyula rajzaival. Pest, 1868, Ráth Mór, (Bécs, Holzhausen Adolf-ny.), 4+420+2 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, javított, pótolt gerinccel, javított kötéssel, viseltes állapotban, 29x23x3 cm.
20779.

Kikiáltási ár:
3 000 Ft

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft