Könyvek: Egyéb ritkaságok

Tételek száma: 377

Schack Béla (szerk.): Révai kereskedelmi, pénzügyi és ipari lexikona I-IV. kötet. A modern üzleti élet enciklopédiája. Bp., 1934., Révai. Korabeli aranyozott egészvászon-kötésekben
20756.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Borosay Dávid: Algebra a középiskolák számára.Bp., 1917. Szent István Társulat. 512p. + Borosay Dávid: Geometria, a középiskolák felső osztályai számára 1-2.. Bp., 1914. Szent István Társulat. 239p., 209p. Mindkét kötet korabeli félvászon kötésben.
20757.

Kikiáltási ár:
3 800 Ft
10,30
11,88

5 db Pilinszky Jánossal kapcsolatos könyv - Arcok és vallomások, Beszélgetések Pilinszky Jánossal, Nagyvárosi ikonok, Szálkák, Szög és olaj. Kötetenként változó kötésben és állapotban.
20758.

Kikiáltási ár:
4 200 Ft
11,38
13,13

A Franklin kézi lexikona. I-III. köt. [Teljes]. Bp., 1911-1912, Franklin-Társulat, VI p.+ 1 sztl. lev.+ 1020 (hasábszámozás)+ 1 sztl. lev.+ 41 t. (ebből 6 színes); 2 sztl. lev.+ 956 (hasábszámozás)+ 1 sztl. lev.+ 50 t. (ebből 8 színes); 2 sztl. lev.+ 976 (hasábszámozás)+ 1 sztl. lev.+ 33 t. (ebből 4 színes). Kiadói aranyozott gerincű, szecessziós félvászon-kötés, változó állapotban, a borítókon foltokkal, kopásnyomokkal, helyenként kissé foltos lapokkal, néhány kijáró lappal, az egyik kötet sérült gerinccel.
20759.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

A Műveltség Könyvtára sorozat 4 kötete: Márki Sándor: Az ó- és középkor története.; Az újkor és legújabb kor története.; Hollós József - Pfeifer Ignác - Klupáthy Jenő (szerk.): A technika vívmányai az utolsó száz évben.; Alexander Bernát - Lenhossék Mihály (szerk.): Az ember testi és lelki élete, egyéni és faji sajátságai. Bp., 1907-1910, Athenaeum. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói aranyozott gerincű, szecessziós félbőr-kötés, változó állapotban, sérülésekkel, laphiányok előfordulhatnak.
20760.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

E. Csorba Csilla: Ady. A portrévá lett arc. Ady Endre összes fényképe. Bp., 2008, Petőfi Irodalmi Múzeum, 240 p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
20761.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

4 db 1 Pengős és 1 db Félpengős regény: Stanislas A. Steeman: Végzetes éjszaka, Alice Grant Rosman: Kézről - kézre, Jack Bethea: Vihar a föld alatt, E. Rath: Hajsza egy levél után, Ernst Klein: A vezérigazgató úr. Kiadói papírkötés, kopott borítókkal, közte sérült gerincekkel.
20762.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Csoóri Sándor: Tudósítás a toronyból. DEDIKÁLT Tasnádi Sándornak! Bp., 1963, Magvető. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
20763.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft

William Beckford: Vathek kalifa története. Ford.: Képes Júlia. Vízöntő Könyvek. hn., 1991.,Holnap. Kiadói papírkötés.
20764.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft

Thaly Kálmán: Régi magyar vitézi énekek és elegyes dalok. XVI-ik, XVII-ik és XVIII-ik századbeli eredeti kéziratokból és régi szétszórt nyomtatványokból egybegyüjté s jegyzetekkel ellátta: - -. I. köt. Toldalék: A bujdosó Balassa Bálintnak két eddigelé ismeretlen költeménye. Pest, 1864, Lauffer Vilmos, 6+436 p. Korabeli aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kopott borítóval, régi bélyegzéssel és bejegyzésekkel.
20765.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft

Füst Milán: A feleségem története. Störr kapitány feljegyzései. A szerző, Füst Milán (1888-1967) Kossuth- és Baumgarten-díjas író, költő által ALÁÍRT példány! Bp., [1942], Hungária, 479+1 p. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, kissé sérült, kissé foltos gerinccel.
20766.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
23

20767.

Kikiáltási ár:
3 200 Ft
8,67
10,00

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
2.000.000 Ft-ig 100.000 Ft
5.000.000 Ft-ig 200.000 Ft
10.000.000 Ft-ig 500.000 Ft
10.000.000 Ft felett 1.000.000 Ft