https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Other rarities

Number of items: 769

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left Auction is over! Item soon called at the auction hall
Fehér Klára: Idegen víztükör. (Dedikált!) Rogán Miklós rajzaival. Bp., 1959, Szépirodalmi Könyvkiadó. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés. A szerző, Fehér Klára (szül. Weisz Klára) (1919-1996) József Attila-díjas író, újságíró által dedikált példány.
1
25150.

Fehér Klára: Idegen víztükör. (Dedikált!) Rogán Miklós rajzaival. Bp., 1959, Szépirodalmi Könyvkiadó. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés. A szerző, Fehér Klára (szül. Weisz Klára) (1919-1996) József Attila-díjas író, újságíró által dedikált példány.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
A Magyar Gazdaságtörténelmi Szemle repertóriuma. Összeáll.: Vácz Elemér. Bp., 1935, Magyar Társaság Falukutató Intézete,(Újpest, "Grafika"-ny.), 31 p. Kiadói papírkötés, a borító egyik felső sarkán kis hiánnyal.
1
25151.

A Magyar Gazdaságtörténelmi Szemle repertóriuma. Összeáll.: Vácz Elemér. Bp., 1935, Magyar Társaság Falukutató Intézete,(Újpest, "Grafika"-ny.), 31 p. Kiadói papírkötés, a borító egyik felső sarkán kis hiánnyal.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Sőtér István: Romantika és realizmus. Válogatott irodalmi tanulmányok. A szerző, Sőtér István (1913-1988) Kossuth-díjas író, irodalomtörténész által Andics Erzsébet (1902-1986) történész, politikus, egyetemi tanár részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1956, Szépirodalmi, 611 p. Kiadói félvászon-kötés, foltos kiadói papír védőborítóban. Megjelent 3000 példányban.
1
25152.

Sőtér István: Romantika és realizmus. Válogatott irodalmi tanulmányok. A szerző, Sőtér István (1913-1988) Kossuth-díjas író, irodalomtörténész által Andics Erzsébet (1902-1986) történész, politikus, egyetemi tanár részére DEDIKÁLT példány. Bp., 1956, Szépirodalmi, 611 p. Kiadói félvászon-kötés, foltos kiadói papír védőborítóban. Megjelent 3000 példányban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Azevedo, Aluízio de: Hangyaboly. Ford.: Horvát Henrik. A fordító, Horvát Henrik (1877-1947) műfordító, Medgyaszay Vilma férje és néha zongorakísérője által DEDIKÁLT példány. A dedikáció címzettje, Némethy Károly ex libris-szével. (Ex libris Caroli Némethy Dr. Ujfalu.) Anonymus Regénytár I. köt. Bp., 1944., Anonymus, 308 p. Kiadói papírkötés, szakadozott kiadói papír védőborítóban.
1
25153.

Azevedo, Aluízio de: Hangyaboly. Ford.: Horvát Henrik. A fordító, Horvát Henrik (1877-1947) műfordító, Medgyaszay Vilma férje és néha zongorakísérője által DEDIKÁLT példány. A dedikáció címzettje, Némethy Károly ex libris-szével. (Ex libris Caroli Némethy Dr. Ujfalu.) Anonymus Regénytár I. köt. Bp., 1944., Anonymus, 308 p. Kiadói papírkötés, szakadozott kiadói papír védőborítóban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Székely László: Sziromeső. Költemények. DEDIKÁLT! Szombathely, 1937, Martineum, 103+1 p. Kiadói papírkötés, foltos, sérült borítóval.
1
25154.

Székely László: Sziromeső. Költemények. DEDIKÁLT! Szombathely, 1937, Martineum, 103+1 p. Kiadói papírkötés, foltos, sérült borítóval.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Holló Ernő: Férfiének. A szerző által volt osztálytárs részére DEDIKÁLT példány. Az osztálytárs "Tiszteletpéldány a szerzőtől" bejegyzésével, valamint a possessori bejegyzésével is a címlapon. [Széplaky Lajos máv segédtiszt Mádéfalva...] Bp. 1939, Magyar Ut, 62 p. Kiadói papírkötés, sérült, foltos, megviselt állapotú borítóval, foltos lapokkal.
1
25155.

Holló Ernő: Férfiének. A szerző által volt osztálytárs részére DEDIKÁLT példány. Az osztálytárs "Tiszteletpéldány a szerzőtől" bejegyzésével, valamint a possessori bejegyzésével is a címlapon. [Széplaky Lajos máv segédtiszt Mádéfalva...] Bp. 1939, Magyar Ut, 62 p. Kiadói papírkötés, sérült, foltos, megviselt állapotú borítóval, foltos lapokkal.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Csite Károly: Atyafiak takarékban. Rajzok és elbeszélések. Gyoma, 1911, Kner Izidor, 117+3 p. Kiadói szecessziós, festett egészvászon-kötés, a borítón címkével, a címlapon bélyegzésekkel.
1
25156.

Csite Károly: Atyafiak takarékban. Rajzok és elbeszélések. Gyoma, 1911, Kner Izidor, 117+3 p. Kiadói szecessziós, festett egészvászon-kötés, a borítón címkével, a címlapon bélyegzésekkel.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Krúdy Gyula: Boldogult úrfikoromban... Regény. Bp.,(1930.),Athenaeum, 310 p. Első kiadás. Átkötött aranyozott félvászon-kötés, a gerincen apró sérüléssel.
1
25157.

Krúdy Gyula: Boldogult úrfikoromban... Regény. Bp.,(1930.),Athenaeum, 310 p. Első kiadás. Átkötött aranyozott félvászon-kötés, a gerincen apró sérüléssel.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Cottin, [Marie-Sophie]: A szibériai száműzöttek. Ford.: György Aladárné. Bp.,1879., Franklin, 136 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, a könyvtest elvált a borítótól és szétvált.
1
25158.

Cottin, [Marie-Sophie]: A szibériai száműzöttek. Ford.: György Aladárné. Bp.,1879., Franklin, 136 p. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, a könyvtest elvált a borítótól és szétvált.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Bódás János: Útifű. Bódás János versei. 1928-1935. [Bp.,1935], Szombathely, 80 p. 1. kiadás. Kiadói papírkötés, kopott, foltos borítóval. Dr. Kántor E. Ödön (1890-1948) m. kir. tiszti orvos névbélyegzésével és névbejegyzésével.
1
25159.

Bódás János: Útifű. Bódás János versei. 1928-1935. [Bp.,1935], Szombathely, 80 p. 1. kiadás. Kiadói papírkötés, kopott, foltos borítóval. Dr. Kántor E. Ödön (1890-1948) m. kir. tiszti orvos névbélyegzésével és névbejegyzésével.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Arany János balladái. Zichy Mihály rajzaival. Facsimile kiadás. Bp., 1990, Téka (Pátria-ny.) Az 1896-ban a Franklin-Társulat által kiadott könyv hasonmása. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
1
25160.

Arany János balladái. Zichy Mihály rajzaival. Facsimile kiadás. Bp., 1990, Téka (Pátria-ny.) Az 1896-ban a Franklin-Társulat által kiadott könyv hasonmása. Kiadói félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Elek Artúr: Álarcosmenet. Bp., 1913, Nyugat. Kiadói papírkötés, gerinc, borítólap sérült, viseltes állapotban.
1
25161.

Elek Artúr: Álarcosmenet. Bp., 1913, Nyugat. Kiadói papírkötés, gerinc, borítólap sérült, viseltes állapotban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
2 400 HUF
6,50
EUR
,
7,50
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

Filter auction items

News

Auction 518:
From 27 January to 5 February


End of bidding: 19:00 5 February

Viewing: 2 to 5 February
Item pick up from 9 February on Andrássy Avenue
Payment deadline is 13 February
Pay-off from 25 February


 

  Events

further page navigation

Auction house

  • Address: 16 Andrássy St, Budapest 1061 Hungary
  • Mailing Address: P.O. Box No. 979. Budapest 1244
  • Phone: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Opening hours:
  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Gallery

© 2011-2025 Darabanth Auction House Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/terms-and-conditions-faq
darabanth.com
H
Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment