Number of items: 769

Donászy Ferenc: Egy magyar diák élete Mátyás király korában. Bp., Athenaeum. Kiadói egészvászon kötés, színezett lapélek, kopottas állapotban.
25030.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Hollósy Mihály: Egy vándorszínész naplója. DEDIKÁLT! Bp., 1904, Pesti Könyvnyomda. Papírkötésben, kopottas állapotban.
25031.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Marx, Karl:  A polgárháború Franciaországban. (Budapest, 1961). Kossuth Könyvkiadó - Magyar Helikon (Békés megyei Nyomdaipari Vállalat Gyomai Telepe). 114 + [6] p. + 13 t. Könyvgyűjtők számára készült, számozott, bibliofil kiadás. Kolofon: "A korábbi fordításoknak az eredetivel való újabb egybevetését és javítását a Marxizmus-leninizmus Klasszikusainak Szerkesztősége végezte. A kötésterv és tipográfia Lengyel Lajos munkája. Készült a Gyomai Nyomdában, kézi szedéssel, Bodoni betűvel, offset papíron. Megjelent félbőr-kötésben 4.700 példányban. 14. számú példány". Karl Marx "Der Bürgerkrieg in Frankreich" című művében összefoglalja az előző évben, 1870-ben elbukott francia kommün tanulságait. A korábban is közismert Marx ezzel a nagyon is aktuális munkájával lett a munkásmozgalom nemzetközi szinten is elismert vezetője. A marxizmus egyik alapművének tekinthető munkát 1918-tól többször is kiadták Magyarországon. Példányunk a társadalompolitikai elemzés sokadik fordításából, ám első díszkiadásából származik. Aranyozott gerincű, illusztrált kiadói félbőr kötésben. Jó példány.
25032.

Marx, Karl: A polgárháború Franciaországban.
(Budapest, 1961). Kossuth Könyvkiadó - Magyar Helikon (Békés megyei Nyomdaipari Vállalat Gyomai Telepe). 114 + [6] p. + 13 t.
Könyvgyűjtők számára készült, számozott, bibliofil kiadás. Kolofon: "A korábbi fordításoknak az eredetivel való újabb egybevetését és javítását a Marxizmus-leninizmus Klasszikusainak Szerkesztősége végezte. A kötésterv és tipográfia Lengyel Lajos munkája. Készült a Gyomai Nyomdában, kézi szedéssel, Bodoni betűvel, offset papíron. Megjelent félbőr-kötésben 4.700 példányban. 14. számú példány".
Karl Marx "Der Bürgerkrieg in Frankreich" című művében összefoglalja az előző évben, 1870-ben elbukott francia kommün tanulságait. A korábban is közismert Marx ezzel a nagyon is aktuális munkájával lett a munkásmozgalom nemzetközi szinten is elismert vezetője. A marxizmus egyik alapművének tekinthető munkát 1918-tól többször is kiadták Magyarországon. Példányunk a társadalompolitikai elemzés sokadik fordításából, ám első díszkiadásából származik.
Aranyozott gerincű, illusztrált kiadói félbőr kötésben. Jó példány.

Available for bidding
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Kocsis László: Mindennapi kenyerünk. Versek. A szerző, Kocsis László (1891-1973) római katolikus pap, költő által dedikált példány. [Pécs, 1931], Nemzedékek, 104 p. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés, sérült, foltos, hiányzó hátsó borítóval, néhány foltos, a fűzéstől részben elváló lappal.
25033.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Lengyel István: A ma emberei. Egy újságíró feljegyzései. A szerző, Lengyel István (1892-1970) újságíró, lapszerkesztő, író, költő által dedikált példány (,,Kovács Emil igazgató úrnak, szeretettel és nagyrabecsüléssel Lengyel István"). [Bp.], 1932, Hunnia, 212+[4] p. Kiadói egészvászon-kötés, viseltes, ázott borítóval, néhány kissé foltos lappal.
25034.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Danielik József: Magyar írók. Életrajz-gyűjtemény. Gyűjté Danielik József. Második kötet. Pesten, 1858. Szent-István-Társulat. Nyomatott Gyurian Józsefnél. VI + 441 + [1] p. Egyetlen kiadás. Danielik József (1821-1886) egyházi író, lapszerkesztő, lexikográfus, a Szent-István-Társulat igazgatója 1858-tól. Kétkötetes életrajzgyűjteménye a hazai írásbeliség alkotóinak életét vázolja, fontosabb műveik felsorolásával. A lexikográfiai szemlélet szerint gyűjteményünkben nem csak szépírók szerepelnek, a lajstromba jogi, politikai, tudományos, egyházi és gazdasági írók is bekerültek, felekezetre való tekintet nélkül. Így a latinul író Werbőczy István éppúgy kötetünk része, mint a keveset publikáló, ám annál befolyásosabb politikus Wesselényi Miklós. Katona István jezsuita történettudós ugyanúgy önálló szócikket kap, mint Katona József drámaíró. A függelékben az első kötet életrajzainak újabb adatokkal való kiegészítése (Arany János, Balassi Bálint stb.) Néhány oldalon széljegyzet. Aranyozott gerincű, vaknyomásos korabeli vászonkötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
25035.

Danielik József: Magyar írók. Életrajz-gyűjtemény. Gyűjté Danielik József. Második kötet.
Pesten, 1858. Szent-István-Társulat. Nyomatott Gyurian Józsefnél. VI + 441 + [1] p. Egyetlen kiadás.
Danielik József (1821-1886) egyházi író, lapszerkesztő, lexikográfus, a Szent-István-Társulat igazgatója 1858-tól. Kétkötetes életrajzgyűjteménye a hazai írásbeliség alkotóinak életét vázolja, fontosabb műveik felsorolásával. A lexikográfiai szemlélet szerint gyűjteményünkben nem csak szépírók szerepelnek, a lajstromba jogi, politikai, tudományos, egyházi és gazdasági írók is bekerültek, felekezetre való tekintet nélkül. Így a latinul író Werbőczy István éppúgy kötetünk része, mint a keveset publikáló, ám annál befolyásosabb politikus Wesselényi Miklós. Katona István jezsuita történettudós ugyanúgy önálló szócikket kap, mint Katona József drámaíró. A függelékben az első kötet életrajzainak újabb adatokkal való kiegészítése (Arany János, Balassi Bálint stb.)
Néhány oldalon széljegyzet.
Aranyozott gerincű, vaknyomásos korabeli vászonkötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.

Available for bidding
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimum bid:
3 400 HUF
3 400 4 000 4 600
Franz Kafka: Naplók. Ford., az előszót és a jegyzeteket írta: Györffy Miklós. Bp., 2008., Európa. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
25036.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Arany János összes kisebb költeményei. Bevezetéssel és jegyzetekkel kiadja: Voinovich Géza. Bp., [1925], Franklin-Társulat, 2 t.+ 308 p. Átkötött félvászon-kötésben, sérült gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal.
25037.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Tandori Dezső: Zen Koala kártya. 2006, Terebess, kartonált papírkötés, újszerű állapotban.
25038.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Tandori Dezső: Lábon vett filozófia. 2003, Terebess, kartonált papírkötés, újszerű állapotban.
25039.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Geibel, Emanuel:  Juniuslieder. Stuttgart, 1862. Cotta'scher Verlag (Buchdruckerei der J. G. Cotta'schen Buchhandlung). VIII + 384 p. Emanuel Geibel (1815-1882) német költő, műfordító, a XIX. század közepének vezető német lírikusa. A lübecki születésű költő berlini költői sikerei, illetve rövid, 1848-as politikai szerepvállalása után az 1850-es évek elején ért pályája csúcsára: a bajor király meghívására Münchenbe költözött, és a müncheni költői körök vezetőjévé lett. Hírnevét megalapozó első verseskötete még 1840-ben jelent meg, Juniuslieder címen írt verseskötete már érett korszakából, 1848-ból való. Példányunk a dalokat, balladákat, történeti és hazafias ódákat, szonetteket, epigrammákat és politikai költeményeket közreadó "Juniuslieder" tizennegyedik, bővített kiadásából származik. A címlapon régi tulajdonosi szárazbélyegzés. (Gedichte von Emanuel Geibel. Zweite Periode.) Aranyozott gerincű, vaknyomásos korabeli egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Dekoratív, jó példány.
25040.

Geibel, Emanuel: Juniuslieder.
Stuttgart, 1862. Cotta'scher Verlag (Buchdruckerei der J. G. Cotta'schen Buchhandlung). VIII + 384 p.
Emanuel Geibel (1815-1882) német költő, műfordító, a XIX. század közepének vezető német lírikusa. A lübecki születésű költő berlini költői sikerei, illetve rövid, 1848-as politikai szerepvállalása után az 1850-es évek elején ért pályája csúcsára: a bajor király meghívására Münchenbe költözött, és a müncheni költői körök vezetőjévé lett. Hírnevét megalapozó első verseskötete még 1840-ben jelent meg, Juniuslieder címen írt verseskötete már érett korszakából, 1848-ból való. Példányunk a dalokat, balladákat, történeti és hazafias ódákat, szonetteket, epigrammákat és politikai költeményeket közreadó "Juniuslieder" tizennegyedik, bővített kiadásából származik.
A címlapon régi tulajdonosi szárazbélyegzés.
(Gedichte von Emanuel Geibel. Zweite Periode.)
Aranyozott gerincű, vaknyomásos korabeli egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Dekoratív, jó példány.

Available for bidding
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Gesta Romanorum. Das älteste Märchen- und Legendenbuch des christlichen Mittelalters. [Lipcse] Leipzig, [1920]. Insel-Verlag (Druckt bei Breitkopf & Härtel). 285 + [3] p. A Gesta Romanorum, azaz a középkori itáliaiak életéből vett anekdoták gyűjteménye a 13-14. századtól ismert. Az erkölcsi tanulságokban és világi hiúságokban egyaránt gazdag anekdotákat a katolikus klérus előszeretettel használta prédikációi élénkítésére; a közszájon forgó gyűjtemény első lejegyzései a 14. századtól ismeretesek. A nyomtatott korszak elején ősnyomtatványként is megjelent, latin és nemzeti nyelvű változatokban egyaránt. Első német kiadása Augsburgban jelent meg (1489), modern fordítását Johann Georg Graesse irodalomtörténész készítette el (1842). A becses középkori anekdotagyűjteményt a bibliofil Insel-Verlag Hermann Hesse előszavával adta ki újra (1914). Példányunk a munka 1920. évi új lenyomatából való. Az első előzéken Ex libris. Példányunk 13. íve tévesen kétszer bekötve, 14. íve hiányzik. Aranyozott gerincű kiadói félbőr kötésben, vörös festésű lapszélekkel. Szép példány.
25041.

Gesta Romanorum. Das älteste Märchen- und Legendenbuch des christlichen Mittelalters.
[Lipcse] Leipzig, [1920]. Insel-Verlag (Druckt bei Breitkopf & Härtel). 285 + [3] p.
A Gesta Romanorum, azaz a középkori itáliaiak életéből vett anekdoták gyűjteménye a 13-14. századtól ismert. Az erkölcsi tanulságokban és világi hiúságokban egyaránt gazdag anekdotákat a katolikus klérus előszeretettel használta prédikációi élénkítésére; a közszájon forgó gyűjtemény első lejegyzései a 14. századtól ismeretesek. A nyomtatott korszak elején ősnyomtatványként is megjelent, latin és nemzeti nyelvű változatokban egyaránt. Első német kiadása Augsburgban jelent meg (1489), modern fordítását Johann Georg Graesse irodalomtörténész készítette el (1842). A becses középkori anekdotagyűjteményt a bibliofil Insel-Verlag Hermann Hesse előszavával adta ki újra (1914). Példányunk a munka 1920. évi új lenyomatából való.
Az első előzéken Ex libris. Példányunk 13. íve tévesen kétszer bekötve, 14. íve hiányzik.
Aranyozott gerincű kiadói félbőr kötésben, vörös festésű lapszélekkel. Szép példány.

Available for bidding
3 200 HUF
8,67
10,00
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

News

Auction 518:
From 27 January to 5 February

End of bidding: 19:00 5 February

Viewing: 2 to 5 February
Item pick up from 9 February on Andrássy Avenue
Payment deadline is 13 February
Pay-off from 25 February

  Events