https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Continuous online auctions

Tételek lista

Books: Other rarities

Number of items: 769

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left Auction is over! Item soon called at the auction hall
Sárközi Mátyás: Közel és távolban. München, 1963, Aurora, 110+2 p. Emigráns kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé sérült, kissé foltos kiadói papír védőborítóban.
1
25054.

Sárközi Mátyás: Közel és távolban. München, 1963, Aurora, 110+2 p. Emigráns kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé sérült, kissé foltos kiadói papír védőborítóban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
3 800 HUF
10,30
EUR
,
11,88
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000
Dr. Rashwan Mohamed: Nagib Mahfuz és a süllyedő világ. DEDIKÁLT! Pécs,[2002.],Krónika, 243 p.  Nadzsíb Mahfúz (Nagib Mahfuz, 1911-2006) a modern arab irodalom kiemelkedő, egyúttal különleges jelensége volt. Irodalmi munkásságát az 1987-ben Magyarországra települő filozófus, Rashwan Mohamed 2003-ban napvilágot látott monográfiája mutatja be magyar nyelven. A kereskedőcsaládból származó, 1957-ben Kairóban született Rashwan Mohamed 1987 óta Magyarországon él. A kairói egyetem irodalom-filozófia szakán végzett, majd megismerkedett két Egyiptomban tanító magyar professzorral, akik Budapestre invitálták. 1990-ben az ELTE-n doktori disszertációt írt Nobel-díjas honfitársa, Nadzsíb Mahfúz művészetéről. Rashwan 1992-től három éven át a pécsi egyetemen tanított kultúrtörténetet. Egy magyarországi iszlám közösség 2003-ban feljelentette közösség elleni izgatás miatt. Rashwan Mohamed szakított a vallásával, írásaiban rendre az iszlám veszélyeire hívta fel a figyelmet. Szerinte az iszlám antidemokratikus, antitoleráns, agresszív vallás, a mohamedánokat a vallás áldozatának tartja. A 2020-as években a Napút Online-on jelentek meg novellái. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
1
25055.

Dr. Rashwan Mohamed: Nagib Mahfuz és a süllyedő világ. DEDIKÁLT! Pécs,[2002.],Krónika, 243 p.

Nadzsíb Mahfúz (Nagib Mahfuz, 1911-2006) a modern arab irodalom kiemelkedő, egyúttal különleges jelensége volt. Irodalmi munkásságát az 1987-ben Magyarországra települő filozófus, Rashwan Mohamed 2003-ban napvilágot látott monográfiája mutatja be magyar nyelven.
A kereskedőcsaládból származó, 1957-ben Kairóban született Rashwan Mohamed 1987 óta Magyarországon él. A kairói egyetem irodalom-filozófia szakán végzett, majd megismerkedett két Egyiptomban tanító magyar professzorral, akik Budapestre invitálták. 1990-ben az ELTE-n doktori disszertációt írt Nobel-díjas honfitársa, Nadzsíb Mahfúz művészetéről. Rashwan 1992-től három éven át a pécsi egyetemen tanított kultúrtörténetet. Egy magyarországi iszlám közösség 2003-ban feljelentette közösség elleni izgatás miatt. Rashwan Mohamed szakított a vallásával, írásaiban rendre az iszlám veszélyeire hívta fel a figyelmet. Szerinte az iszlám antidemokratikus, antitoleráns, agresszív vallás, a mohamedánokat a vallás áldozatának tartja. A 2020-as években a Napút Online-on jelentek meg novellái.
Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
3 800 HUF
10,30
EUR
,
11,88
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
3 800 HUF
3 800 4 400 5 000
Timothy Leary: Belső utazások. Alapítsd meg a saját vallásodat! Ford.: Békési József. Bp., 2005, Nyitott Könyvműhely. Kiadói papírkötés.
1
25056.

Timothy Leary: Belső utazások. Alapítsd meg a saját vallásodat! Ford.: Békési József. Bp., 2005, Nyitott Könyvműhely. Kiadói papírkötés.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
3 600 HUF
9,76
EUR
,
11,25
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
3 600 HUF
3 600 4 200 5 000
Szemlér Lőrinc gyűjteményének aukciója    Bp. 1936. Postatakarékpénztár 96 l.+2t. A gyűjtemény többek között Szemlér Mihály festő 194 képét, rajzát és mintegy 500 bibliofil könyvet sorol fel, összesen 1266 tételt.
1
25057.

Szemlér Lőrinc gyűjteményének aukciója Bp. 1936. Postatakarékpénztár 96 l.+2t. A gyűjtemény többek között Szemlér Mihály festő 194 képét, rajzát és mintegy 500 bibliofil könyvet sorol fel, összesen 1266 tételt.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
3 600 HUF
9,76
EUR
,
11,25
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
3 600 HUF
3 600 4 200 5 000
Ady-múzeum. I-II. köt. Szerk.: Dóczy Jenő és Földessy Gyula. Bp., [1924], Athenaeum, 183+1 p.; 220 p. Az I. kötett modern műbőr kötésben, a II. kötet kissé sérült kiadói papírkötésben
1
25058.

Ady-múzeum. I-II. köt. Szerk.: Dóczy Jenő és Földessy Gyula. Bp., [1924], Athenaeum, 183+1 p.; 220 p. Az I. kötett modern műbőr kötésben, a II. kötet kissé sérült kiadói papírkötésben

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
3 600 HUF
9,76
EUR
,
11,25
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
3 600 HUF
3 600 4 200 5 000
Karinthy Frigyes munkáinak 5 kötete:  Karinthy Frigyes összegyűjtött művei 4 (4, 12, 26, 27) kötete: Humoreszkek II., IV., VI, VII. köt. A sorozatot szerk. és sajtó alá rendezte: Szalay Károly. [Bp.], 2002-2006,Akkord Kiadó. Kiadói kartonált papírkötések.;  Karinthy Frigyes: Így írtok ti. Irodalmi karikatúrák. Bp., 2011, Európa. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.;  + Fotótéka Karinthy Frigyes. "Nézzék meg ezt a fotográfiát." Összeáll.: Kovács Ida. Halász László előszavával. Bp., 1982, Népművelési Propaganda Iroda, 311 p. Kiadói papírkötés.
1
25059.

Karinthy Frigyes munkáinak 5 kötete:
Karinthy Frigyes összegyűjtött művei 4 (4, 12, 26, 27) kötete: Humoreszkek II., IV., VI, VII. köt. A sorozatot szerk. és sajtó alá rendezte: Szalay Károly. [Bp.], 2002-2006,Akkord Kiadó. Kiadói kartonált papírkötések.;
Karinthy Frigyes: Így írtok ti. Irodalmi karikatúrák. Bp., 2011, Európa. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.;

+ Fotótéka Karinthy Frigyes. "Nézzék meg ezt a fotográfiát." Összeáll.: Kovács Ida. Halász László előszavával. Bp., 1982, Népművelési Propaganda Iroda, 311 p. Kiadói papírkötés.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
3 600 HUF
9,76
EUR
,
11,25
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
3 600 HUF
3 600 4 200 5 000
Karinthy Frigyes: Az író becsülete. Válogatott írások. 417. számozott példány. 1962, Magyar Helikon. Kiadói egészbőr kötés, gerinc sérült, kissé kopottas állapotban.
1
25060.

Karinthy Frigyes: Az író becsülete. Válogatott írások. 417. számozott példány. 1962, Magyar Helikon. Kiadói egészbőr kötés, gerinc sérült, kissé kopottas állapotban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
3 600 HUF
9,76
EUR
,
11,25
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
3 600 HUF
3 600 4 200 5 000
5 db - Katona Koós Kincső: Ezüstkék; Zoltán Péter: Boszorkánytánc vásznon ecsettel; Ablonczy László: Latinovits Zoltán tekintete; elkötelezetten. Blaskó Péterrel beszélget Spangel Péter; A magyar kultúra szolgálatában. Bogyay Katalinnal beszélget Dvorszky Hedvig. Mindegyik kötet DEDIKÁLT! Kiadói kartonált és papírkötés, jó állapotban.
1
25061.

5 db - Katona Koós Kincső: Ezüstkék; Zoltán Péter: Boszorkánytánc vásznon ecsettel; Ablonczy László: Latinovits Zoltán tekintete; elkötelezetten. Blaskó Péterrel beszélget Spangel Péter; A magyar kultúra szolgálatában. Bogyay Katalinnal beszélget Dvorszky Hedvig. Mindegyik kötet DEDIKÁLT! Kiadói kartonált és papírkötés, jó állapotban.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
3 400 HUF
9,21
EUR
,
10,63
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
3 400 HUF
3 400 4 000 4 600
Philip Rawson: A tantra művészete. Ford.: Migray Emőd. H.n., 2002, Farkas Lőrinc Imre Könyvkiadó, 172+(18) p. Kiadói papírkötés.
1
25062.

Philip Rawson: A tantra művészete. Ford.: Migray Emőd. H.n., 2002, Farkas Lőrinc Imre Könyvkiadó, 172+(18) p. Kiadói papírkötés.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
3 200 HUF
8,67
EUR
,
10,00
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
[Thaly] Thali Kálmán: Zengő liget. Thali Kálmán lyrai és újabb elbeszélő költeményei. 1-2. kötet. Bp., 1859., Lauffer és Stolf, 8+183+1;+16+228+4 p. Egyetlen kiadás. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
1
25063.

[Thaly] Thali Kálmán: Zengő liget. Thali Kálmán lyrai és újabb elbeszélő költeményei. 1-2. kötet. Bp., 1859., Lauffer és Stolf, 8+183+1;+16+228+4 p. Egyetlen kiadás. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
3 200 HUF
8,67
EUR
,
10,00
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Goethe, [Johann Wolfgang von]: Az ifju Werther keservei. Ford.: Bajza Jenő. Pest, 1864, Heckenast Gusztáv, 4+191 p. Papírkötés, szétvált kötéssel, kissé foltos borítóval.
1
25064.

Goethe, [Johann Wolfgang von]: Az ifju Werther keservei. Ford.: Bajza Jenő. Pest, 1864, Heckenast Gusztáv, 4+191 p. Papírkötés, szétvált kötéssel, kissé foltos borítóval.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
3 200 HUF
8,67
EUR
,
10,00
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Pável Ágoston: Felgyujtott erdő. [Szombathely], 1936, Nemzedékek , (Martineum-ny.), 104 p. Egyetlen kiadás. A borítót Csébi Pogány István, a ciklusillusztrációkat Andor Lóránd festőművészek rajzolták. Kiadói illusztrált papírkötés, sérült gerinccel, kopott, foltos borítóval, néhány foltos lappal.
1
25065.

Pável Ágoston: Felgyujtott erdő. [Szombathely], 1936, Nemzedékek , (Martineum-ny.), 104 p. Egyetlen kiadás. A borítót Csébi Pogány István, a ciklusillusztrációkat Andor Lóránd festőművészek rajzolták. Kiadói illusztrált papírkötés, sérült gerinccel, kopott, foltos borítóval, néhány foltos lappal.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
Starting price:
3 200 HUF
8,67
EUR
,
10,00
USD
Number of bids:
0
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400

The bids are accepted according to the following bid increments:

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

Filter auction items

News

Auction 518:
From 27 January to 5 February


End of bidding: 19:00 5 February

Viewing: 2 to 5 February
Item pick up from 9 February on Andrássy Avenue
Payment deadline is 13 February
Pay-off from 25 February


 

  Events

further page navigation

Auction house

  • Address: 16 Andrássy St, Budapest 1061 Hungary
  • Mailing Address: P.O. Box No. 979. Budapest 1244
  • Phone: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Opening hours:
  • Monday: 12-17
  • Tuesday-Wednesday: 10-17
  • Thursday: 10-19
  • Friday: closed
  • Weekend: closed

Gallery

© 2011-2025 Darabanth Auction House Co., Ltd.
We use cookies on the Darabanth website to enhance your user experience.
By using this site you agree to the placement of cookies on your computer.
I agree
For details, please click here
https://www.darabanth.com/en/terms-and-conditions-faq
darabanth.com
H
Item added to the basket

Basket cost in total:

Continue shopping
  To the payment