Number of items: 769

Kolligátum az Olcsó Könyvtár füzetekből, 2 kötet:   Sophokles: Ajas. Szomorújáték. Görögből ford., bevezette, és jegyzetekkel kísérte: Csiky Gergely. (1902.) Hozzákötve: Sophokles: Antigone. Ford.: Csiky Gergely. 3. kiadás. (1899) Hozzákötve: Sophokles: Elektra. Görögből ford., bevezette, és jegyzetekkel kísérte: Csiky Gergely. 4. kiadás. (1903.) Hozzákötve: Oedipus király. Ford.: Csiky Gergely. 3. kiadás. (1904.) Hozzákötve: Sophokles: Oedipus Kolonosban. Ford.: Csiky Gergely. 2. kiadás. (1891.) Hozzákötve: Sophokles: Philoktetes. Görögből ford., bevezette, és jegyzetekkel kísérte: Csiky Gergely. (1903.) Hozzákötve: Sophokles: A trachisi nők. Ford.: Csiky Gergely. 2. kiadás. (1899.) Bp., 1891-1904., Franklin, 63+1;+75+5;+68;+96;+112;+84;+71 p. Átkötött félvászon-kötés.;   M. Tullius Cicero: Laelius a barátságról. Ford.: Némethy Géza. (1886.) Hozzákötve: Lucius Annaeus Seneca: Vigasztalások. Ford.: Lévay József. (1893.) Hozzákötve: P. Cornelius Tacitus: Agricola élete. Ford.: Csiky Kálmán. (1898.) Hozzákötve: Gaius Valerius Catullus versei. Irodalom-történeti tanulmánnyal, bevezette és jegyzetekkel kísérve. Ford.: Csengeri János. (1880.) Hozzákötve: Quintus Horatius Flaccus: A költészetről. Levél a Pisókhoz. Ford.: Czuczor Gergely. 2. kiadás. Hozzákötve: Tibullus elégiái. Ford., bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta: Csengeri János. (1886.) Bp., 1886-1898,Franklin, 67+1;+165+3;+62+2;+152;+31;+184 p. Átkötött félvászon-kötés.;
24814.

Kolligátum az Olcsó Könyvtár füzetekből, 2 kötet:

Sophokles: Ajas. Szomorújáték. Görögből ford., bevezette, és jegyzetekkel kísérte: Csiky Gergely. (1902.) Hozzákötve: Sophokles: Antigone. Ford.: Csiky Gergely. 3. kiadás. (1899) Hozzákötve: Sophokles: Elektra. Görögből ford., bevezette, és jegyzetekkel kísérte: Csiky Gergely. 4. kiadás. (1903.) Hozzákötve: Oedipus király. Ford.: Csiky Gergely. 3. kiadás. (1904.) Hozzákötve: Sophokles: Oedipus Kolonosban. Ford.: Csiky Gergely. 2. kiadás. (1891.) Hozzákötve: Sophokles: Philoktetes. Görögből ford., bevezette, és jegyzetekkel kísérte: Csiky Gergely. (1903.) Hozzákötve: Sophokles: A trachisi nők. Ford.: Csiky Gergely. 2. kiadás. (1899.) Bp., 1891-1904., Franklin, 63+1;+75+5;+68;+96;+112;+84;+71 p. Átkötött félvászon-kötés.;

M. Tullius Cicero: Laelius a barátságról. Ford.: Némethy Géza. (1886.) Hozzákötve: Lucius Annaeus Seneca: Vigasztalások. Ford.: Lévay József. (1893.) Hozzákötve: P. Cornelius Tacitus: Agricola élete. Ford.: Csiky Kálmán. (1898.) Hozzákötve: Gaius Valerius Catullus versei. Irodalom-történeti tanulmánnyal, bevezette és jegyzetekkel kísérve. Ford.: Csengeri János. (1880.) Hozzákötve: Quintus Horatius Flaccus: A költészetről. Levél a Pisókhoz. Ford.: Czuczor Gergely. 2. kiadás. Hozzákötve: Tibullus elégiái. Ford., bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta: Csengeri János. (1886.)
Bp., 1886-1898,Franklin, 67+1;+165+3;+62+2;+152;+31;+184 p. Átkötött félvászon-kötés.;

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
A Magyar Vasművek és Gépgyárak Országos Egyesülete évkönyve 1913. Szerk.: Méhely Kálmán. III. évf. Bp., 1913., "Pátria", 263+1 p.+ 5 t. Korabeli egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kijáró táblázatokkal.
24815.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
[Charles Dickens] Boz (Dickens): Twist Olivér. I-III. rész. Írta: - -. Ford.: Gondol Dániel. Hozzákötve: Miguel de Cervantes: A bőkezű szerető. Ford. s a bevezetést írta: Lukács Móricz.  Külföldi Regénytár VIII-IX-X és XI,XII kötetek. Kiadja a Kisfaludy-Társaság. Szerk.: Nagy Ignác. Bp., 1843., Hartleben Adolf, (Buda, M. Kir. Egyetem betűivel), 214+2+208 p.; 196+71 p. Első magyar kiadás. [1843-ban Hartleben és Emich is kiadta a Twist Olivért. Azóta is folyik a vita, hogy melyik tekinthető az első kiadásnak.] Korabeli átkötött félvászon-kötések, kopott borítókkal, az első könyv gerince hiányzik és a kötése a hátsó táblánál sérült, a második könyv gerince sérült, az első könyvben, a II. részen egy lap sérült, hiányos (17/18 p.) és két lap hiányzik (209/210, 211 p.), foltos lapokkal. Ritka!
24816.

[Charles Dickens] Boz (Dickens): Twist Olivér. I-III. rész. Írta: - -. Ford.: Gondol Dániel. Hozzákötve: Miguel de Cervantes: A bőkezű szerető. Ford. s a bevezetést írta: Lukács Móricz.
Külföldi Regénytár VIII-IX-X és XI,XII kötetek. Kiadja a Kisfaludy-Társaság. Szerk.: Nagy Ignác. Bp., 1843., Hartleben Adolf, (Buda, M. Kir. Egyetem betűivel), 214+2+208 p.; 196+71 p. Első magyar kiadás. [1843-ban Hartleben és Emich is kiadta a Twist Olivért. Azóta is folyik a vita, hogy melyik tekinthető az első kiadásnak.]
Korabeli átkötött félvászon-kötések, kopott borítókkal, az első könyv gerince hiányzik és a kötése a hátsó táblánál sérült, a második könyv gerince sérült, az első könyvben, a II. részen egy lap sérült, hiányos (17/18 p.) és két lap hiányzik (209/210, 211 p.), foltos lapokkal. Ritka!

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Anthony Hill: Growing Up and other stories. A szerző, Anthony Hill (1942-) ausztrál író által dedikált példány. Charnwood, 1999, Ginninderra Press, 155+[1] p. Angol nyelven. Kiadói papírkötés. / In English language. Paperback. Signed by the author.
24817.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
[Karl May] May Károly: Winnetou I-III. köt. A vörös gentleman. Ford.: Szekrényi Lajos. Bp., 1904 ,Stephaneum, IV+598+1;579+1;607+1 p. Első magyar nyelvű kiadás. Kiadói aranyozott, egészvászon-kötések. A harmadik kötet több lapja sérült, szakadt, ragasztott
24818.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 200 HUF
4 200 5 000 5 500
Blixen, Karen: Árnyék a füvön. 1998, Kávé Kiadó. Kiadói papírkötés, műanyag védőborítóval, jó állapotban.
24819.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Fiák András: Kinevező Énekek. Eger, nincs évszám, Egri Nyomda-Részvénytársaság. Kiadói egészvászon-kötésben. Volt könyvtári könyv
24820.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Király-album. A Magyar Hírlap ajándék-naptára az 1911. esztendőre. Szerk.: Márkus Miksa. Bp., [1910], Révai és Salamon-ny., 127+[75] p. Fekete-fehér képekkel, szecessziós könyvdíszekkel, hirdetésekkel. Kiadói dombornyomott Ferenc József-portréval díszített félvászon-kötés, kissé sérült borítóval, néhány kissé sérült lappal, nagyrészt jó állapotban.
24821.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 200 HUF
4 200 5 000 5 500
A dramaturg változó helye a 21. században. Esszék, tanulmányok. A Radnai Annamária Emlékkonferencia szakmai kiadványa. Szerk.: Cseicsner Otília, Orbán Eszter, Török Tamara. Bp., 2022, Színházi Dramaturgok Céhe, 177 p. Kiadói papírkötés.
24822.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Veres Péter: A paraszti jövendő. A szerző, Veres Péter (1897-1970) író, politikus által DEDIKÁLT példány! Bp., 1948., Sarló, 256 p. 1. kiadás.  Kiadói félvászon-kötés, sérült, hiányos, javított, viseltes papír védőborítóban, foltos, kopott borítóval, a papírborító hátoldala firkált.
24823.

Veres Péter: A paraszti jövendő. A szerző, Veres Péter (1897-1970) író, politikus által DEDIKÁLT példány! Bp., 1948., Sarló, 256 p. 1. kiadás.
Kiadói félvászon-kötés, sérült, hiányos, javított, viseltes papír védőborítóban, foltos, kopott borítóval, a papírborító hátoldala firkált.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Reményik Sándor: Atlantisz harangoz. Versek. Napkelet Könyvtára 8. Bp.,1925. Magyar Irodalmi Társaság, (Kir. M. Egyetemi Nyomda), 84 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott borító szélekkel, részben hiányos gerinccel.
24824.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500
Bokréta. A magyar népköltés java termékeiből. Összeáll.: Endrődi Sándor. Bp., 1905, Magyar Könyvkiadó Társaság, XVI+319+[1] p. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, kissé viseltes borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, sérült, foltos kiadói papír védőborítóban.
24825.

Available for bidding
4 000 HUF
Minimum bid:
4 000 HUF
4 000 4 800 5 500

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF