Number of items: 769

Féja Géza: Sarjadás. Sárközi élmények és utazások. DEDIKÁLT! Bp., 1963, Szépirodalmi. Félvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
24838.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Nevetős Fejfák. REPRINT! 1988, SZÁMALK. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
24839.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Varga Dezső: A Viharsarok visszaüt. H.n., Békés megyei Lapkiadó Vállalat. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
24840.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Petőfi Sándor összes költeményei. Bp., Uránia. Kiadói egészvászon kötés, kopottas állapotban.
24841.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Tóth Béla: Szálló igék lexikona. Bp., 1906, Franklin. Félvászon kötés, sérült, címlap kijár, kopottas állapotban.
24842.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Zilahy Lajos: A rongyos katona. Mesejáték két képben. Bp., 1915, Singer és Wolfner. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
24843.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
P. C. Cast és Kristin Cast: A vad. Az Éjszaka Háza - 4. kötet. + Elárulva. Az Éjszaka Háza - 2. kötet. 2007, Kelly. Kiadói papírkötés, egyik a gerincnél elvált.
24844.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Széll Tibor: Hádész virága. ALÁÍRT! Békéscsaba, 2015. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
24845.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Vadnai László:  Hacsek és Sajó. III. sorozat. [Kabaréjelenetek.] Budapest, [1933]. A Reggeli Újság kiadása (Klein S. [Jupiter] nyomda). 96 p. Egyetlen kiadás. Vadnai László (1904-1967) újságíró, humorista, konferanszié, a kávéházi jól értesült figurák, azaz Hacsek és Sajó alakjának kitalálója. A szerző ezernél is több, humorosnak szánt rövid jelenetet írt a két harsány vitatkozó szerepeltetésével. Kötetünk egy friss válogatást mutat be a termésből. Évszámadat feltüntetése nélkül kiadott kötetünk megjelenési évét 1933-ra becsüljük a jelenetekben elhangzó politikai és más természetű tények alapján: Hacsek és Sajó sarkos véleményt nyilvánít a sok beszédet mondó politikai aktorról, Hitlerről, Göring porosz (1933-1945), MacDonald angol (1929-1935), Gömbös magyar miniszterelnökről (1932-1936), Imrédy Béla pénzügyminiszterről (1932-1935), az olasz leszerelési konferenciákról, magyar színészek hollywoodi karrierjéről és Italo Balbo olasz repülő amerikai útjáról (1933). Fűzve, enyhén sérült, javított, illusztrált, enyhén foltos kiadói borítóban.
24846.

Vadnai László: Hacsek és Sajó. III. sorozat. [Kabaréjelenetek.]
Budapest, [1933]. A Reggeli Újság kiadása (Klein S. [Jupiter] nyomda). 96 p. Egyetlen kiadás.
Vadnai László (1904-1967) újságíró, humorista, konferanszié, a kávéházi jól értesült figurák, azaz Hacsek és Sajó alakjának kitalálója. A szerző ezernél is több, humorosnak szánt rövid jelenetet írt a két harsány vitatkozó szerepeltetésével. Kötetünk egy friss válogatást mutat be a termésből.
Évszámadat feltüntetése nélkül kiadott kötetünk megjelenési évét 1933-ra becsüljük a jelenetekben elhangzó politikai és más természetű tények alapján: Hacsek és Sajó sarkos véleményt nyilvánít a sok beszédet mondó politikai aktorról, Hitlerről, Göring porosz (1933-1945), MacDonald angol (1929-1935), Gömbös magyar miniszterelnökről (1932-1936), Imrédy Béla pénzügyminiszterről (1932-1935), az olasz leszerelési konferenciákról, magyar színészek hollywoodi karrierjéről és Italo Balbo olasz repülő amerikai útjáról (1933).
Fűzve, enyhén sérült, javított, illusztrált, enyhén foltos kiadói borítóban.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Moore, [Thomas] Tamás:  Lalla roukh. Keleti rege. Írta Moore Tamás. Angolból fordította Lőriczi Lehr Zsigmond. Budapest, 1883. Kisfaludy-Társaság - Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 268 + [4] p. Egyetlen magyar kiadás. Thomas Moore (1779-1852) ír származású angol költő, a romantikus nemzedék fontos tagja. Prózai részletekkel váltakozó verses románca keleti, perzsa-indiai tájakon játszódik. Egyetlen magyar fordítását a pozsonyi evangélikus líceum tanára, a számos nyelvből fordító pedagógus, Lőrinczi Lehr Zsigmond (1841-1871) készítette el, a műfordítást hagyatékából adta ki a Kisfaludy-Társaság.  Példányunkból az első repülő előzék hiányzik. Aranyozott, festett, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben (Gottermayer Nándor, Budapest), márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
24847.

Moore, [Thomas] Tamás: Lalla roukh. Keleti rege. Írta Moore Tamás. Angolból fordította Lőriczi Lehr Zsigmond.
Budapest, 1883. Kisfaludy-Társaság - Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 268 + [4] p. Egyetlen magyar kiadás.
Thomas Moore (1779-1852) ír származású angol költő, a romantikus nemzedék fontos tagja. Prózai részletekkel váltakozó verses románca keleti, perzsa-indiai tájakon játszódik. Egyetlen magyar fordítását a pozsonyi evangélikus líceum tanára, a számos nyelvből fordító pedagógus, Lőrinczi Lehr Zsigmond (1841-1871) készítette el, a műfordítást hagyatékából adta ki a Kisfaludy-Társaság.
Példányunkból az első repülő előzék hiányzik.
Aranyozott, festett, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben (Gottermayer Nándor, Budapest), márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Longfellow, [Henry Wadsworth]:  Longfellow költeményeiből. Makkabéus Judás, Pandora és kisebb költemények. Fordította Szász Béla. Budapest, 1897. Kisfaludy-Társaság - Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 259 + [1] p. Egyetlen magyar kiadás. Henry Wadsworth Longfellow (1807-1882) amerikai költő, tanszékvezető egyetemi tanár. Magyarra elsőként legnevezetesebb művét, a Hiawatha című indián eposzát fordították le, kötetünk a szerző lírai és balladaköltészetéből szemezget, illetve közreadja két drámájának fordítását. Aranyozott, festett, vaknyomásos kiadói egészvászon kötésben (Gottermayer Nándor, Budapest), márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
24848.

Longfellow, [Henry Wadsworth]: Longfellow költeményeiből. Makkabéus Judás, Pandora és kisebb költemények. Fordította Szász Béla.
Budapest, 1897. Kisfaludy-Társaság - Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 259 + [1] p. Egyetlen magyar kiadás.
Henry Wadsworth Longfellow (1807-1882) amerikai költő, tanszékvezető egyetemi tanár. Magyarra elsőként legnevezetesebb művét, a Hiawatha című indián eposzát fordították le, kötetünk a szerző lírai és balladaköltészetéből szemezget, illetve közreadja két drámájának fordítását.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Erdős Renée: Az Asszony meg a Párja. Bp., 1904, Signer és Wolfner. Kiadói félvászon-kötésben.
24849.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF