Number of items: 769

Faludy György: Faludy Tárlata: Középkori költészet. Ford.: - -. A fordító, Faludy György (1910-2006) Kossuth-díjas költő, műfordító, író által DEDIKÁLT, dátumozott példány. Bp.,2002., Glória. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
24862.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Nyerges Attila: Egy ismerős arc. Nyerges Attila által ALÁÍRT példány. Pécs, 2022, Alexandra. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
24863.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 200 HUF
3 200 3 800 4 400
Baktay Ervin:  Szanghara. Indiai elbeszélések gyűjteménye. Budapest, 1921. Székasi Sacelláry Pál kiadása (Pesti Könyvnyomda Rt.) 167 + [1] p. Egyetlen kiadás. Kolofon: "Baktay: Szangraha a tizedik Sacelláry-kiadvány; 1921-ben a Pesti Könyvnyomda műhelyében állították elő. Szedték Garmond Romana betűkkel és nyomtak 2000 példányt nezsideri papírral". Baktay Ervin (1890-1963) orientalista, indológus, műfordító. Indiai kultúra és irodalom iránti érdeklődése jóval első indiai tanulmányútja előtt megkezdődött, az indiai szubkontinensre először 1926-ban jutott el. Aranyozott, színes, illusztrált, enyhén sérült gerincű kiadói kartonkötésben. Jó példány.
24864.

Baktay Ervin: Szanghara. Indiai elbeszélések gyűjteménye.
Budapest, 1921. Székasi Sacelláry Pál kiadása (Pesti Könyvnyomda Rt.) 167 + [1] p. Egyetlen kiadás.
Kolofon: "Baktay: Szangraha a tizedik Sacelláry-kiadvány; 1921-ben a Pesti Könyvnyomda műhelyében állították elő. Szedték Garmond Romana betűkkel és nyomtak 2000 példányt nezsideri papírral".
Baktay Ervin (1890-1963) orientalista, indológus, műfordító. Indiai kultúra és irodalom iránti érdeklődése jóval első indiai tanulmányútja előtt megkezdődött, az indiai szubkontinensre először 1926-ban jutott el.
Aranyozott, színes, illusztrált, enyhén sérült gerincű kiadói kartonkötésben. Jó példány.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Balázs Béla könyvek gyűjteménye: Hét mese; Kalandok és figurák, Halálos fiatalság, stb.
24865.

Available for bidding
30 000 HUF
81,30
93,75
Minimum bid:
30 000 HUF
30 000 36 000 42 000
Gide, André:  Journal 1939-1949. Souvenirs. (Paris, 1955). (Librairie Gallimard - L'Imprimerie Union). 1280 p. Egyetlen bibliofil kiadás. André Gide (1869-1951) francia író, esszéíró, folyóirat-alapító, nemzeti intézmény. A változatos pályát befutó, ellentmondásos megítélésű író elsősorban hagyománytagadó nézeteiről ismert. Újító szemléletmódja nem csupán a realista regényírás konvencióinak megtagadását jelentette, az író hosszú, hat évtizedes pályája során számos gondolatrendszer hívéül szegődött, majd hevesen megtagadta azt, így járt el a kereszténységgel, a nietzschei filozófiával, a gyarmattartó és marxista nézetekkel egyaránt. Bibliofil kötetünk önéletrajzi ihletésű írásaiból válogat. Címadó írásként közli a szerző 1939-1949 közötti naplóját, első, nagyobb lélegzetű önéletrajzi írását az 1920-as évekből, az 1920-as évek végén keletkezett kongói útinaplóit, illetve a második világháború után keletkezett késői esszéit. Aranyozott gerincű kiadói bőrkötésben. Jó példány.
24866.

Gide, André: Journal 1939-1949. Souvenirs.
(Paris, 1955). (Librairie Gallimard - L'Imprimerie Union). 1280 p. Egyetlen bibliofil kiadás.
André Gide (1869-1951) francia író, esszéíró, folyóirat-alapító, nemzeti intézmény. A változatos pályát befutó, ellentmondásos megítélésű író elsősorban hagyománytagadó nézeteiről ismert. Újító szemléletmódja nem csupán a realista regényírás konvencióinak megtagadását jelentette, az író hosszú, hat évtizedes pályája során számos gondolatrendszer hívéül szegődött, majd hevesen megtagadta azt, így járt el a kereszténységgel, a nietzschei filozófiával, a gyarmattartó és marxista nézetekkel egyaránt. Bibliofil kötetünk önéletrajzi ihletésű írásaiból válogat. Címadó írásként közli a szerző 1939-1949 közötti naplóját, első, nagyobb lélegzetű önéletrajzi írását az 1920-as évekből, az 1920-as évek végén keletkezett kongói útinaplóit, illetve a második világháború után keletkezett késői esszéit.
Aranyozott gerincű kiadói bőrkötésben. Jó példány.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Móricz Zsigmond:  Házasságtörés. Kis regény. (Fáy Dezső rajzaival.) Budapest, 1923. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. 125 + [3] p. Első kiadás. Móricz Zsigmond nagyobb írásai szünetében alkotta meg féltékenységi témát kibontó kisregényét. Oldalszámozáson belül Fáy Dezső szövegközti rajzaival. Példányunk fűzése meglazult. Fűzve, feliratozott, enyhén sérült kiadói borítóban.
24867.

Móricz Zsigmond: Házasságtörés. Kis regény. (Fáy Dezső rajzaival.)
Budapest, 1923. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. 125 + [3] p. Első kiadás.
Móricz Zsigmond nagyobb írásai szünetében alkotta meg féltékenységi témát kibontó kisregényét. Oldalszámozáson belül Fáy Dezső szövegközti rajzaival.
Példányunk fűzése meglazult.
Fűzve, feliratozott, enyhén sérült kiadói borítóban.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Halmy György (szerk.): Utazás a túlsó világba Scmidt Éva nyomán. Bp., 2014, Cédrus - Napkút. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
24868.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Hemingway, (Ernest):  Az öreg halász és a tenger. Fordította Ottlik Géza. (Számozott.) (Budapest), 1962. Magyar Helikon Könyvkiadó (Franklin-nyomda). 199 + [5] p. Egyetlen bibliofil kiadás. Könyvgyűjtők számára készült, számozott, bibliofil kiadás. Kolofon: "Az Új Elzevir könyvtár tizenkettedik köteteként Ernest Hemingway "The Old Man and the Sea" című kisregényét nyújtjuk át az olvasónak, az Európa Könyvkiadónál 1959-ben megjelent magyar fordítás szövegét átvéve. Az eredeti fametszeteket Kondor Béla készítette. Felelős szerkesztő: Geréb Béláné. Műszaki vezető: Kugler Andor. Megjelent 16,200 példányban, ebből 2050 példány félbőr-kötésben, 1550 példány bőrkötésben, számozva. Ez a könyv az 1526. számú példány" (Új Elzevir könyvtár.) Aranyozott, álbordás kiadói bőrkötésben, felül színes festésű lapszélekkel. Szép példány.
24869.

Hemingway, (Ernest): Az öreg halász és a tenger. Fordította Ottlik Géza. (Számozott.)
(Budapest), 1962. Magyar Helikon Könyvkiadó (Franklin-nyomda). 199 + [5] p. Egyetlen bibliofil kiadás.
Könyvgyűjtők számára készült, számozott, bibliofil kiadás. Kolofon: "Az Új Elzevir könyvtár tizenkettedik köteteként Ernest Hemingway "The Old Man and the Sea" című kisregényét nyújtjuk át az olvasónak, az Európa Könyvkiadónál 1959-ben megjelent magyar fordítás szövegét átvéve. Az eredeti fametszeteket Kondor Béla készítette. Felelős szerkesztő: Geréb Béláné. Műszaki vezető: Kugler Andor. Megjelent 16,200 példányban, ebből 2050 példány félbőr-kötésben, 1550 példány bőrkötésben, számozva. Ez a könyv az 1526. számú példány"
(Új Elzevir könyvtár.)
Aranyozott, álbordás kiadói bőrkötésben, felül színes festésű lapszélekkel. Szép példány.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Csehov, Anton (Pavlovics): Életem. Egy vidéki fiatalember elbeszélése. Fordította Szőllősy Klára. (Számozott.) (Budapest), 1962. Magyar Helikon Könyvkiadó (Franklin-nyomda). 256 + [4] p. Egyetlen bibliofil kiadás. Könyvgyűjtők számára készült, számozott, bibliofil kiadás. Kolofon: "Anton Pavlovics Csehov: "Életem" című elbeszélése az Új Elzevir könyvtár tizenharmadik köteteként jelenik meg. Az illusztrációkat Szász Endre készítette. A kötet szerkesztője Konrád György. Műszaki vezető Kugler Andor. Megjelent 5200 példányban, ebből 1050 példány félbőr kötésben, 1550 bőrkötésben, számozva. Ez a könyv a 438. számú példány." (Új Elzevir könyvtár.) Aranyozott, álbordás kiadói bőrkötésben, felül színes festésű lapszélekkel. Szép példány.
24870.

Csehov, Anton (Pavlovics): Életem. Egy vidéki fiatalember elbeszélése. Fordította Szőllősy Klára. (Számozott.)
(Budapest), 1962. Magyar Helikon Könyvkiadó (Franklin-nyomda). 256 + [4] p. Egyetlen bibliofil kiadás.
Könyvgyűjtők számára készült, számozott, bibliofil kiadás. Kolofon: "Anton Pavlovics Csehov: "Életem" című elbeszélése az Új Elzevir könyvtár tizenharmadik köteteként jelenik meg. Az illusztrációkat Szász Endre készítette. A kötet szerkesztője Konrád György. Műszaki vezető Kugler Andor. Megjelent 5200 példányban, ebből 1050 példány félbőr kötésben, 1550 bőrkötésben, számozva. Ez a könyv a 438. számú példány."
(Új Elzevir könyvtár.)

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Oskar Wilde Kalender 1908. Ein Leben in Schönheit. Berlin und Leipzig, 1908, Verlag Hermann Seemann, 64 p. Német nyelven. Szecessziós illusztrációkkal. Kiadói szecessziós zsinór-fűzött papírkötés, sérült borítóval, néhány sérült lappal, névbejegyzéssel.
24871.

Available for bidding
2 800 HUF
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
Szántó Magda: Áradás. Versek. (Dedikált.) [Budapest, 1930]. Genius kiadás (Kunossy Grafikai Műintézet Rt.) 55 + [1] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "Kazimir Oszkárnak szívesen. 13. X. 32. Szántó Magda." A dedikáció felett régi tulajdonosi névbejegyzés. Poss.: Szeredi-Saupe Gusztáv (1909-1988) brácsaművész, zenepedagógus, zenei szakíró. Fűzve, enyhén sérült gerincű, illusztrált, enyhén foltos kiadói borítóban.
24872.

Available for bidding
2 800 HUF
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800
Márai Sándor: A gyertyák csonkig égnek. Bp., 1942, Révai. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban + Márai Sándor: Istenek nyomában. Bp., 1943, Révai. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.
24873.

Available for bidding
2 800 HUF
Minimum bid:
2 800 HUF
2 800 3 200 3 800

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF