Number of items: 769

Cséry Dezső: Vér nemzetség. Bp., 1943, Griff Könyvkiadó. Kiadói félvászon kötésben, könyvtest elvált. A szerző által dedikált példány!
25102.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Szigetvári Iván: A komikum elmélete. Budapest 1911. MTA, 432p. Kiadói vászonkötésben
25103.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Eötvös József: A nővérek. Báró Eötvös József munkái. Bp., 1890, Ráth Mór, [4]+552 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kissé viseltes, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal.
25104.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Eötvös József: Költemények, elbeszélések, színművek. I-II. köt. [Egy kötetben.] Báró Eötvös József munkái. Bp., 1891, Ráth Mór, [4]+294+[2] p.; [4]+315+[5] p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kissé viseltes, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
25105.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Eötvös József: A falu jegyzője. I. és III. köt. Báró Eötvös József munkái. Bp., 1891, Ráth Mór, [4]+328 p.; [4]+290+[2] p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kissé viseltes, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
25106.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Szabó Magda 8 kötet műve. Bp., Magvető-Szépirodalmi-Unicornis-Örögségünk. Kiadó egészvászon-kötések, kissé szakadt kiadói papír védőborítóknak, és kiadói papírkötések.
25107.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Staff Károly: Műkedvelő szinpadok vezérkönyve katholikus körök, egyletek, otthonok, nevelőintézetek, iskolák szini rendezői és szereplői számára. Bp., 1906, Szent István-Társulat, 104 p. Egyetlen kiadás. Kiadói félvászon-kötés, viseltes, foltos borítóval, a gerincen kisebb sérüléssel, helyenként kissé foltos lapokkal. Ritka!
25108.

Available for bidding
2 000 HUF
Minimum bid:
2 000 HUF
2 000 2 400 2 800
Der Hausschatz. Universal-Kalender für das Jahr 1940. 62 Jahrgang Zweiter Band. Winterberg - Wien - New York, 1940, J. Steinbrener, 141+3+33-112+33-112+16+14 p.+7 (képtáblák, közte 1 kihajtható, köztük: Adolf Hitler és Heinrich Himmler portréval) t. Német nyelven. Fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült kötéssel, kijáró lapokkal.
25109.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Demeter József: Magyardellői napdalok III. Szőcs Géza (1953?2020) államtitkárnak DEDIKÁLT! Bp., 2009, Hungarovox. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
25110.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Goethe, [Johann Wolfgang von]:  Faust. Eine Tragödie. Weimar, 1958. Volksverlag (VEB Offizin Andersen Nexö, Leipzig). 416 + [2] p. Bibliofil Faust-kiadásunkat Horst Erich Walter lipcsei könyvművész tervezte. (Weimarer Taschenbücher.) Aranyozott kiadói bőrkötésben, kiadói védőfóliában. Jó példány.
25111.

Goethe, [Johann Wolfgang von]: Faust. Eine Tragödie.
Weimar, 1958. Volksverlag (VEB Offizin Andersen Nexö, Leipzig). 416 + [2] p.
Bibliofil Faust-kiadásunkat Horst Erich Walter lipcsei könyvművész tervezte.
(Weimarer Taschenbücher.)
Aranyozott kiadói bőrkötésben, kiadói védőfóliában. Jó példány.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Illyés Gyula:  Két kéz. [Költemény.] [Budapest], (1950). Athenaeum Könyvkiadó Nemzeti Vállalat (ny.) 39 + [1] p. Egyetlen kiadás.  Illyés Gyula a koalíciós idők végén visszavonult a politikától és a szerkesztőségi munkától. 1949-ben megfosztották akadémiai tagságától is. 1950-ben egyetlen próza- és egyetlen verseskötettel jelentkezett, a következő években hallgatott. Tezla 1462.  Feliratozott kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
25112.

Illyés Gyula: Két kéz. [Költemény.]
[Budapest], (1950). Athenaeum Könyvkiadó Nemzeti Vállalat (ny.) 39 + [1] p. Egyetlen kiadás.
Illyés Gyula a koalíciós idők végén visszavonult a politikától és a szerkesztőségi munkától. 1949-ben megfosztották akadémiai tagságától is. 1950-ben egyetlen próza- és egyetlen verseskötettel jelentkezett, a következő években hallgatott.
Tezla 1462.
Feliratozott kiadói félvászon kötésben. Jó példány.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Gilde könyvek sorozat 4 kötete: Bárdossy László: A nemzet védelmében.; Gilde József: A gyermekvezér.; vitéz Somogyváry Gyula (Gyula diák): A város meg a sárkány.; Várkonyi Ernő: A reményhez. Kiadói műbőr-kötés, bontatlan zsugorfóliában.
25113.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

News

Auction 518:
From 27 January to 5 February

End of bidding: 19:00 5 February

Viewing: 2 to 5 February
Item pick up from 9 February on Andrássy Avenue
Payment deadline is 13 February
Pay-off from 25 February

  Events