Number of items: 769

25090.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Presser Gábor: Presser könyve. Bp., 2020, Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
25091.

Available for bidding
2 600 HUF
7,05
Minimum bid:
2 600 HUF
2 600 3 000 3 600
Wass Albert: Tizenhárom almafa. Bp., 2011, Mentor Kiadó. Kiadói műbőr kötés, jó állapotban.
25092.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Verne Gyula: Öt hét léghajón. Utazás Afrikában. Bp., Franklin. 328p. Kiadói festett egészvászon kötés, kopottas állapotban.
25093.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Gazdasági, pénzügyi és tőzsdei kompasz 1939-1940. évre. Szerkeszti Kallós János. XV. évfolyam, I-II., III-IV. kötet. [Teljes évfolyam két kötetbe kötve.] Budapest, 1939. A Pesti Tőzsde kiadása (Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt.) XXX + [2] + 358 p; [2] + 359-592 p.; XLVII + [1] + 728 p; [2] + 729-892 p. A Gazdasági, pénzügyi és tőzsdei kompasz az első bécsi döntéssel és a kárpátaljai bevonulással megnövekedett ország valamennyi pénz- és hitelintézetét, szövetkezetét és bejegyzett részvénytársaságát adatolja: az évkönyv egyszerre számít szaknévsornak és cégenkénti pénzügyi beszámolónak. Az első két kötet a minisztériumi és fővárosi szervezeti struktúra bemutatása után a pénzintézeteket és szövetkezeteket, a harmadik és negyedik kötet a részvénytársaságokat adatolja, budapesti és vidéki bejegyzési címek szerinti bontásban. Az igazgatósági tagok listája társadalomtörténeti részletekkel is szolgál, illetve feltűnő adat a vidéken működő, ám Budapesten bejegyzett részvénytársaságok jelentős aránya. Oldalszámozáson belül, illetve az előzékeken képes hirdetésekkel. Egységes, aranyozott, vaknyomásos, enyhén kopott, foltos kiadói vászonkötésben, az első kötet lapszélein halvány foltossággal.
25094.

Gazdasági, pénzügyi és tőzsdei kompasz 1939-1940. évre. Szerkeszti Kallós János. XV. évfolyam, I-II., III-IV. kötet. [Teljes évfolyam két kötetbe kötve.]
Budapest, 1939. A Pesti Tőzsde kiadása (Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt.) XXX + [2] + 358 p; [2] + 359-592 p.; XLVII + [1] + 728 p; [2] + 729-892 p.
A Gazdasági, pénzügyi és tőzsdei kompasz az első bécsi döntéssel és a kárpátaljai bevonulással megnövekedett ország valamennyi pénz- és hitelintézetét, szövetkezetét és bejegyzett részvénytársaságát adatolja: az évkönyv egyszerre számít szaknévsornak és cégenkénti pénzügyi beszámolónak. Az első két kötet a minisztériumi és fővárosi szervezeti struktúra bemutatása után a pénzintézeteket és szövetkezeteket, a harmadik és negyedik kötet a részvénytársaságokat adatolja, budapesti és vidéki bejegyzési címek szerinti bontásban. Az igazgatósági tagok listája társadalomtörténeti részletekkel is szolgál, illetve feltűnő adat a vidéken működő, ám Budapesten bejegyzett részvénytársaságok jelentős aránya. Oldalszámozáson belül, illetve az előzékeken képes hirdetésekkel.
Egységes, aranyozott, vaknyomásos, enyhén kopott, foltos kiadói vászonkötésben, az első kötet lapszélein halvány foltossággal.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Staudt Géza: Az államosított budapesti színházak műsora 1949-1959. Adattár. Bp., 1959. Színháztudományi Intézet. 106 p.
25095.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200
Koós Hutás Gergely: Örökség. Regény. I-II. kötet. [Egybekötve, teljes.] A szerző, Koós Hutás Gergely által DEDIKÁLT, dátumozott (1941. VI. 6.) példány! Bp., 1940., Koós H. G. Könyvkiadványok, (Bethlen-ny.), 176;+2+192 p. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
25096.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Sajó Károly: Háború és béke a hangyaállamban. Ford.: Früchtl Ede. Hozzákötve: K[arl] Weule: Őstársadalom és ősgazdálkodás. Ford.: Szentgyörgyi Ede. Hozzákötve: Szívünk miséje. Versek. 2. kiadás. Bp.,[1925-1929.],Pallas - Kat. Tanítóegyesületek Országos Szövetsége, 90+6+94+4+103 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen könyvtári címkével, volt könyvtári példány.
25097.

Sajó Károly: Háború és béke a hangyaállamban. Ford.: Früchtl Ede. Hozzákötve: K[arl] Weule: Őstársadalom és ősgazdálkodás. Ford.: Szentgyörgyi Ede. Hozzákötve: Szívünk miséje. Versek. 2. kiadás.
Bp.,[1925-1929.],Pallas - Kat. Tanítóegyesületek Országos Szövetsége, 90+6+94+4+103 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen könyvtári címkével, volt könyvtári példány.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Bence Lajos: Egyszer én is. Muravidéki rövid történetek. Lendva, 2020, Magyar Nemzetiségi Művelődési Intézet, 152 p. Kiadói papírkötés.
25098.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Amrbus Lajos: Az én szőlőhegyem. Szombathely, 2005, B.K.L., 141+3 p. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
25099.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Jókai Mór: Márczius 15-iki szózatok. A szabadságharczból. Magyar Könyvtár. Bp., 1902, Lampel. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban.
25100.

Available for bidding
3 000 HUF
Minimum bid:
3 000 HUF
3 000 3 600 4 200
Anar, [Rzajev Raszul-ogli]:  Egy négyemeletes ház ötödik emelete. Fordította Vándor Anna. (A fordító által dedikált.) (Budapest, 1981). Európa Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 183 + [5] p. Egyetlen magyar kiadás. Dedikált: "András Katinak köszönettel és szeretettel: Vándor Anna. 1982. január". Anar Rjazev (sz. 1938) azeri író, novellista, forgatókönyvíró. Irodalmi írásokkal az 1960-as évektől jelentkezett, az azeri szovjet nagyvárosi lét tapasztalatait megszövegező regényei közül a Négyemeletes ház a szerző talán legnépszerűbbje. A szokatlanul erős női alakokat felvonultató, rosszul végződő szerelmi dráma eredeti nyelven 1974-ben jelent meg, azóta többször is filmre vitték. (Modern könyvtár, 444. kötet.) Prov.: András Katalin (1927-2023) pedagógus, népművelő, tankönyvíró, a budapesti Radnóti Miklós Gimnázium oktatója. Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
25101.

Anar, [Rzajev Raszul-ogli]: Egy négyemeletes ház ötödik emelete. Fordította Vándor Anna. (A fordító által dedikált.)
(Budapest, 1981). Európa Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 183 + [5] p. Egyetlen magyar kiadás.
Dedikált: "András Katinak köszönettel és szeretettel: Vándor Anna. 1982. január".
Anar Rjazev (sz. 1938) azeri író, novellista, forgatókönyvíró. Irodalmi írásokkal az 1960-as évektől jelentkezett, az azeri szovjet nagyvárosi lét tapasztalatait megszövegező regényei közül a Négyemeletes ház a szerző talán legnépszerűbbje. A szokatlanul erős női alakokat felvonultató, rosszul végződő szerelmi dráma eredeti nyelven 1974-ben jelent meg, azóta többször is filmre vitték.
(Modern könyvtár, 444. kötet.)
Fűzve, színes, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.

Available for bidding
2 400 HUF
Minimum bid:
2 400 HUF
2 400 2 800 3 200

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF

News

Auction 518:
From 27 January to 5 February

End of bidding: 19:00 5 February

Viewing: 2 to 5 February
Item pick up from 9 February on Andrássy Avenue
Payment deadline is 13 February
Pay-off from 25 February

  Events