Available for bidding
24864.
3 000 HUF
8,13 EUR, 9,38 USD
3 000 HUF
Baktay Ervin:
Szanghara. Indiai elbeszélések gyűjteménye.
Budapest, 1921. Székasi Sacelláry Pál kiadása (Pesti Könyvnyomda Rt.) 167 + [1] p. Egyetlen kiadás.
Kolofon: "Baktay: Szangraha a tizedik Sacelláry-kiadvány; 1921-ben a Pesti Könyvnyomda műhelyében állították elő. Szedték Garmond Romana betűkkel és nyomtak 2000 példányt nezsideri papírral".
Baktay Ervin (1890-1963) orientalista, indológus, műfordító. Indiai kultúra és irodalom iránti érdeklődése jóval első indiai tanulmányútja előtt megkezdődött, az indiai szubkontinensre először 1926-ban jutott el.
Aranyozott, színes, illusztrált, enyhén sérült gerincű kiadói kartonkötésben. Jó példány.
| up to 1.000 HUF | 100 HUF |
| up to 5.000 HUF | 200 HUF |
| up to 10.000 HUF | 500 HUF |
| up to 20.000 HUF | 1.000 HUF |
| up to 50.000 HUF | 2.000 HUF |
| up to 100.000 HUF | 5.000 HUF |
| up to 200.000 HUF | 10.000 HUF |
| up to 500.000 HUF | 20.000 HUF |
| up to 1.000.000 HUF | 50.000 HUF |
| up to 2.000.000 HUF | 100.000 HUF |
| up to 5.000.000 HUF | 200.000 HUF |
| up to 10.000.000 HUF | 500.000 HUF |
| over 10.000.000 HUF | 1.000.000 HUF |