Fencsik Flóra: Libikóka. Válogatott publicisztikai írások. (Dedikált.) [Budapest], 1995. (Széphalom Könyvműhely) [ny. n.] 167 + [1] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "Eörsi Pistának és Janónak nagy szeretettel F. F. 96. 2." Fencsik Flóra (1928-2016) újságíró, az 1980-as években az Esti Hírlap kulturális rovatának munkatársa, a rendszerváltás előtt a Beszélő körül szerveződő liberális ellenzék egyik szervezője; a 168 óra és a HVG folyóiratok szerzője. 1990-1995 között született közéleti publicisztikáiban szabadelvű perspektívából ítéli el és meg a korábban szövetségesnek és nagyívű drámaírónak ismert Csurka Istvánt; méltatja egykori folyóiratát, a Beszélőt, a Demokratikus Chartát és a főpolgármestert, valamint kendőzetlen véleményt nyilvánít az ekkoriban népszerűsége csúcsán álló, politikai riválisnak számító Torgyán József kisgazdapárti vezetőről. Prov.: Eörsi István (1931-2005) Kossuth- és József Attila-díjas író, költő, műfordító, publicista, és fia, Eörsi János újságíró. Fűzve, Závodszky Sándor által tervezett kiadói borítóban. Jó példány.
Kortum, Carl Arnold: Die Jobsiade. Ein komisches Heldengesicht in trei Teilen. [Lipcse] Leipzig, 1914. Insel-Verlag (Druck von F. A. Lattmann in Goslar). [18] + 526 + [4] p. + 2 t. (ebből egy kihajtható). Bibliofil kötetünk a lipcsei Insel-Verlag és a goslari Lattmann-nyomda együttműködésének eredménye. Kolofon: "Dieser neuen Ausgabe der Jobsiade wurde die erste, alle drei Teile umfassende Ausgabe von 1799 zugrunde gelegt. Einige von den Bildern des ersten Teils entstammen der frühesten Ausgabe von 1784. Walter Tiemann zeichnete Titel, Zierstücke und Einband. Gedruckt wurde das Buch bei F. A. Lattmann in Goslar". Kötetünk szerzője Carl Arnold Kortum (1745-1824) német orvos, méhész, alkimista és szatirikus szerző. Legismertebb műve a verses formában írt kópéregény Hieronimus Jobs jelöltről, hirtelen jött karrierjéről, elnyert éjjeliőri pozíciójáról, haláláról, majd arról, hogy halála ellenére miként nyerte el az ohnwitzi plébániát, és hogyan lett végül Schönhain ura. A mű első kiadása 1784-ben jelent meg, "Leben, Meinungen und Taten von Hieronimus Jobs, dem Kandidaten" címmel. Kötetünk szövegközti fametszetei az első kiadásból valók. A címlap és a belső címlapok rajzai és a kötés Walter Tiemann (1876-1951) német könyvművész és grafikus munkája. Sarkowski 963 A. Vaknyomásos, illusztrált kiadói bőrkötésben. Szép példány.
Le monde enchanté. Choix de douze contes de fées de Perrault, L'Héritier, D'Aulnoy, De La Force, De Caylus, Leprince de Beaumont. Prédécé d'une histoire des fées et de la littérature féerique en France par M. De Lescure. Ouvrage orné de 37 gravures d'apres les dessins de A. Gaillard. Paris, 1883. Libraire de Firmin-Didot et Cie. 1 t. (hártyapapírral védett címkép) + [6] + LXXX + 432 + [2] p. + 12 t. Első kiadás. Illusztrált mesegyűjteményünk a XVII-XVIII. századi francia tündérmesék legjavát adja közre, Adolphe de Lescure francia művelődéstörténész, író, szerkesztő alapos bevezetésével. Díszesen aranyozott gerincű, vaknyomásos kiadói bőrkötésben, aranyozott lapszélekkel. Szép példány.
Karl May: Winnetou I-IV. köt. Rote Gentleman (Német nyelven). Freiburg, évszám nincs, Friedrich Ernst Fehsenfeld. Kiadói kopott, egészvászon-kötések. Több oldal foltos
Devecseri Gábor: A mulatságos tenger. Versek. A szerző, Devecseri Gábor (1917-1971) Kossuth- és kétszeres József Attila-díjas költő, író, műfordító, klasszika-filológus által DEDIKÁLT példány! "Pongrácz Zsuzsának szeretettel. Sajnálom, hogy nem találtalak itthon. Gabi. dec. 1." Bp., 1936., Nyugat, (Haas Ottó- ny.). 61+3 p. Első kiadás! A szerző első önállóan megjelent kötete! Kiadói papírkötés.
Moliére, [Poquelin, Jean-Baptiste]: Oeuvres completes. La seule complete en 2 volumes. Ornée de 10 Portraits en pied coloriés. Dessinés par Edmond Geffroy et Henri Allouard. Tome I-II. [Teljes mű két kötetben.] Paris, [1875 körül]. Librairie Garnier Freres (Imprimerie de Saint-Denis). 1 t. (hártyapapírral védett, kézzel színezett címkép) + [4] + VIII + 803 + [1] p. + 4 t. (hártyapapírral védett, kézzel színezett tábla); 1 t. (hártyapapírral védett, kézzel színezett, acélmetszetű címkép) + [4] + 823 + [1] p. + 4 t. (hártyapapírral védett, kézzel színezett tábla). Bibliofil kiadásunk Moliere (1622-1673) drámaírói életművének egészét közreadja, a színlapokon az eredeti szereposztás részleteivel, egyes drámák esetén előszavakkal, ajánlásokkal. Kötetkettősünk kézzel színezett illusztrációit Edmond Geffroy (1804-1895) és Henri Allouard (1844-1929) grafikusművészek rajzolták. Illusztrált kötetünk első kiadása 1870 körül jelent meg, példányunk az újabb lenyomatból származik. Egységes, aranyozott gerincű, vaknyomásos, enyhén kopott kiadói félbőr kötésben, aranyozott lapszélekkel. Szép példány.