Number of items: 769

Esterházy Péter: Fancsikó és Pinta (írások egy darab madzagra fűzve). A szerző, Esterházy Péter (1950-2016) Kossuth- és József Attila-díjas író, publicista által dedikált példány. Bp., 2005, Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
24730.

{d<} {dn} {dl} {d>}{hnn}{sep}{mnn}{sep}{snn} left
Available for bidding
10 000 HUF
Minimum bid:
10 000 HUF
10 000 12 000 14 000
Esterházy Péter: Függő. Bevezetés a szépirodalomba. A szerző, Esterházy Péter (1950-2016) Kossuth- és József Attila-díjas író, publicista által DEDIKÁLT példány. Bp.,1981,Magvető, 184+1 p. 1. kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
24731.

Available for bidding
8 000 HUF
Minimum bid:
8 000 HUF
8 000 9 500 11 000
Orczy Emma: The Nest of The Sparrowhak. DEDIKÁLT! London, 1909, Greening &amp; Co. Ltd. Kiadói egészvászon kötés, gerincen kisebb szakadások, kopottas állapotban.
24732.

Orczy Emma: The Nest of The Sparrowhak. DEDIKÁLT! London, 1909, Greening & Co. Ltd. Kiadói egészvászon kötés, gerincen kisebb szakadások, kopottas állapotban.

Available for bidding
6 000 HUF
Minimum bid:
6 000 HUF
6 000 7 000 8 000
Gyömrői) Rényi Edit: ~ versei Bp., 1919. Benkő Gyula (Krausz J. és Társa ny.) 41+(2)p. A mű szerzője a Tanácsköztársaság alatt majd az emigrációban aktív politikai szerepet vállalt. Később ő kezelte pszichiáterként József Attilát. A költő gyengéd érzelmeket táplált kezelőorvosa iránt, egyik legszebb verse, a ?Nagyon fáj? múzsája is ő volt. Mivel nem viszonozta a szerelmét, megromlott viszonyuk, sőt, egyszer a költő késsel is rátámadt Rényire. Töredezett szélű, kiadói papírborítóban. Nagyon ritka!
24733.

Gyömrői) Rényi Edit: ~ versei Bp., 1919. Benkő Gyula (Krausz J. és Társa ny.) 41+(2)p.
A mű szerzője a Tanácsköztársaság alatt majd az emigrációban aktív politikai szerepet vállalt. Később ő kezelte pszichiáterként József Attilát. A költő gyengéd érzelmeket táplált kezelőorvosa iránt, egyik legszebb verse, a ?Nagyon fáj? múzsája is ő volt. Mivel nem viszonozta a szerelmét, megromlott viszonyuk, sőt, egyszer a költő késsel is rátámadt Rényire.
Töredezett szélű, kiadói papírborítóban. Nagyon ritka!

Available for bidding
180 000 HUF
487,80
562,50
Minimum bid:
180 000 HUF
180 000 200 000 240 000
Kertész Imre: Sorstalanság. Filmforgatókönyv. DEDIKÁLT Konrád György írónak! Bp., 2001, Magvető. 201p. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
24734.

Available for bidding
100 000 HUF
271,00
312,50
Minimum bid:
100 000 HUF
100 000 120 000 140 000
Németh László: Égető Eszter I-II. köt. A szerző, Németh László (1901-1975) író által DEDIKÁLT példány. Bp., 1960., Magvető, 1 t.+444+1 p.; 477+1 p. 3. kiadás! Kiadói félvászon-kötések, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
24735.

Available for bidding
12 000 HUF
Minimum bid:
12 000 HUF
12 000 14 000 16 000
Illyés Gyula: Mint a darvak (Bp., 1942.) Nyugat. 94+(2)p. Első kiadás. Dedikált példány: "Oláh Györgynek őszinte nagyrabecsüléssel, Illyés Gyula". Oláh György (1902-1981) szociográfus-író-újságíró, az Imrédy-féle politikai irányvonal támogatója. Illusztrált, kiadói papírborítóban
24736.

Available for bidding
70 000 HUF
189,70
218,75
Minimum bid:
70 000 HUF
70 000 80 000 95 000
[Johann Hübner] Hübner János: Mostani és régi nemzeteket, országokat, tartományokat, városokat, emlékezetre méltó mezővárosokat, helységeket, folyókat, tavakat, tengereket, öblöket, fokokat.szigeteket, hegyeket, erdőket, barlangokat, pénzeket, mértékeket, 's t. e. f. esmértető Lexikon, mellyet szerzett Hübner János, jobbított, alkalmasztatott Sperl Xav. Ferencz, a' Magyar és Erdély országi geographiával tökélletesített; a' régi esmértetésével bővített; a' tartományoknak bécsi gyülés, és párisi békülés szerént elhatároztatásával tellesített Fejér György. Első darab, A-D, Második darab M-Z. Pest, 1816-1818., Trattner János Tamás, XXIV. 708 + (2)p.; I 1853p, 64p. Egyetlen kiadás. Korabeli aranyozott félbőr kötésben
24737.

Available for bidding
32 000 HUF
86,72
100,00
Minimum bid:
32 000 HUF
32 000 38 000 44 000
Goethe, [Johann Wolfgang von]: Werther par Goethe. Traduction nouvelle par Pierre Leroux, accompagnée d'une préface par George Sand. Dix eaux-fortes par Tony Johannot. Paris, [1845]. J. Hetzel et Cie. (Typographie de Prevot et Drouars, Saint-Denis). 1 t. (címkép) + LIV + [4] + 196 + [2] p. + 9 t. (hártyapapírral védett rézmetszetű illusztrációk). Johann Wolfgang von Goethe (1749-1832) szentimentális levélregénye, a Werther eredeti nyelven először 1774-ben jelent meg. A korhangulatot pontosan eltaláló, tabudöntögető regény óriási sikernek bizonyult, öltözködésben, modorban, társasági konvenciókban valóságos Werther-láz alakult ki, melynek nyomán hamar megindult az irodalmi utánzatok és fordítások sora. Francia nyelven 1776-ban debütált, újrafordított Werther-kiadásunk az ötödik-hatodik francia változatnak számít. Fordítója Pierre Leroux (1797-1871) filozófus, társadalomelméleti író, a mű tíz rézmetszetét Tony Johannot francia illusztrátor készítette. Az első előzéken katalóguscédula, az előzékeken kisebb foltosság. Díszesen aranyozott, álbordás gerincű korabeli félmaroquin kötésben, aranyozott festésű lapszélekkel. Szép példány.
24738.

Goethe, [Johann Wolfgang von]: Werther par Goethe. Traduction nouvelle par Pierre Leroux, accompagnée d'une préface par George Sand. Dix eaux-fortes par Tony Johannot.
Paris, [1845]. J. Hetzel et Cie. (Typographie de Prevot et Drouars, Saint-Denis). 1 t. (címkép) + LIV + [4] + 196 + [2] p. + 9 t. (hártyapapírral védett rézmetszetű illusztrációk).
Johann Wolfgang von Goethe (1749-1832) szentimentális levélregénye, a Werther eredeti nyelven először 1774-ben jelent meg. A korhangulatot pontosan eltaláló, tabudöntögető regény óriási sikernek bizonyult, öltözködésben, modorban, társasági konvenciókban valóságos Werther-láz alakult ki, melynek nyomán hamar megindult az irodalmi utánzatok és fordítások sora. Francia nyelven 1776-ban debütált, újrafordított Werther-kiadásunk az ötödik-hatodik francia változatnak számít. Fordítója Pierre Leroux (1797-1871) filozófus, társadalomelméleti író, a mű tíz rézmetszetét Tony Johannot francia illusztrátor készítette.
Az első előzéken katalóguscédula, az előzékeken kisebb foltosság.
Díszesen aranyozott, álbordás gerincű korabeli félmaroquin kötésben, aranyozott festésű lapszélekkel. Szép példány.

Available for bidding
14 000 HUF
37,94
43,75
Minimum bid:
14 000 HUF
14 000 16 000 19 000
Az olvasás gyakorlására rendeltetett könyv. Második rész, a magyar országi és a magyar korona alatt található városokban, és nagyobb helységekben lévő nemzeti oskolákban. Buda, 1823, Királyi Magyar Universitas. Sérült papírkötés, kopottas állapotban.
24739.

Available for bidding
15 000 HUF
40,65
46,88
Minimum bid:
15 000 HUF
15 000 18 000 20 000
Prévost, abbé:  Histoire de Manon Lescaut et du chevalier Des Grieux. (Leipzig, 1911). (Ernst Rowohlt - Imprimerie Drugulin). [4] + 298 + [2] p. Bordázott Van Gelden-papírra készült bibliofil kötetünk az 1908-ban alapított lipcsei Ernst Rowohlt és a klasszikus lipcsei műhely, a Drugulin-nyomda tizenharmadik együttműködésének eredménye. Kolofon: "Ce livre, édité par Georges A. Tournoux, est le treuzieme Drugulin, imprimé pour la Maison Ernst Rowohlt de Leipzig, Novembre 1911." Rodenberg 379. Díszesen aranyozott gerincű kiadói félbőr kötésben. Körülvágatlan, jó példány.
24740.

Prévost, abbé: Histoire de Manon Lescaut et du chevalier Des Grieux.
(Leipzig, 1911). (Ernst Rowohlt - Imprimerie Drugulin). [4] + 298 + [2] p.
Bordázott Van Gelden-papírra készült bibliofil kötetünk az 1908-ban alapított lipcsei Ernst Rowohlt és a klasszikus lipcsei műhely, a Drugulin-nyomda tizenharmadik együttműködésének eredménye.
Kolofon: "Ce livre, édité par Georges A. Tournoux, est le treuzieme Drugulin, imprimé pour la Maison Ernst Rowohlt de Leipzig, Novembre 1911."
Rodenberg 379.
Díszesen aranyozott gerincű kiadói félbőr kötésben. Körülvágatlan, jó példány.

Available for bidding
12 000 HUF
Minimum bid:
12 000 HUF
12 000 14 000 16 000
Schnitzler, Arthur:  Buch der Sprüche und Bedenken. Aphorismen und Fragmente. [Bécs] Wien, 1927. Phaidon-Verlag (Druck von Record-Office). 234 + [2] p. Első kiadás. Arthur Schnitzler (1862-1931) osztrák idegorvos, író és drámaíró, a századforduló körüli bécsi modernizmus fontos szereplője, a polgári élet megfigyelője és kritikusa. Kötetünk a többször perbe fogott szerző aforizmáit és a közállapotokról alkotott kendőzetlen ítéleteit adja közre. Aranyozott kiadói bőrkötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Jó példány.
24741.

Schnitzler, Arthur: Buch der Sprüche und Bedenken. Aphorismen und Fragmente.
[Bécs] Wien, 1927. Phaidon-Verlag (Druck von Record-Office). 234 + [2] p. Első kiadás.
Arthur Schnitzler (1862-1931) osztrák idegorvos, író és drámaíró, a századforduló körüli bécsi modernizmus fontos szereplője, a polgári élet megfigyelője és kritikusa. Kötetünk a többször perbe fogott szerző aforizmáit és a közállapotokról alkotott kendőzetlen ítéleteit adja közre.
Aranyozott kiadói bőrkötésben, felül aranyozott lapszélekkel. Jó példány.

Available for bidding
12 000 HUF
Minimum bid:
12 000 HUF
12 000 14 000 16 000

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF