Number of items: 377

2 db könyv: Gárdonyi Géza: Magyar dicsőség. Képek a magyar történelemből. Biczó András rajzaival. Bp., [1939], Dante, 86+(2) p. Első kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé viseltes, sérült borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, részben szétváló fűzéssel, kijáró lapokkal. + Blaskó Mária: Országúton. Elbeszélések és életképek. Bp., [1930], szerzői kiadás, 157+(3) p. Első kiadás. A borító Márton Lajos munkája. Kiadói papírkötés, javított, viseltes, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
20913.

1 400 HUF

2 db könyv: Komjáthy István: Mondák könyve. Hun és magyar mondák. Boromisza Zsolt rajzaival. Bp., 1956, Ifjúsági Könyvkiadó, 435+(1) p. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé viseltes, sérült borítóval, ajándékozási bejegyzéssel. + Marco Polo utazásai. Ford.: Vajda Endre. Bp., 1950, Hungária Könyvkiadó N. V., 283+(5) p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé viseltes, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal. Megjelent 5000 példányban.
20914.

2 000 HUF

3 db könyv: Arthur Conan Doyle: A köd országa. Ford.: Schmidt József. Bp., 1926, Pantheon, 242+(2) p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé koszos borítóval, helyenként foltos lapokkal. + Dr. Med. Hynek R. W.: Krisztus kínhalála a modern orvosi tudomány világánál. Krisztus valódi arcmásának felfedezése. Ford.: Dr. Czékus Géza. Bp., [1937], Korda Rt., 1 (kihajtható) t.+ 117 p.+ 5 (fekete-fehér képek) t. Második kiadás. Átkötött félvászon-kötésben. + Selma Lagerlöf: Az Antikrisztus csodái. Ford.: Pogány Kázmér. Bp., é.n. [194?], Franklin-Társulat, 337+(3) p. Félbőr-kötésben, kissé viseltes, kopottas borítóval, kissé foltos lapokkal.
20915.

2 000 HUF

Endrődi Sándor összegyűjtött költeményei 1867-1897. III. köt.: Történetek - emlékek. Bp., 1908, Athenaeum, 2 sztl. lev.+ 340 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, ajándékozási bejegyzéssel. + Endrődi Sándor: A magyar költészet kincsesháza. (Új ifjúsági kiadás). Átdolgozta és kibővítette: ifj. Bókay János. Bp., [1927], Athenaeum, 350 p. Kiadói egészvászon-kötés, néhány kissé foltos lappal, régi intézményi bélyegzőkkel.
20916.

1 400 HUF

3 db könyv: Mikszáth Kálmán: Beszterce ostroma. Mikszáth Kálmán Munkái. Új Sorozat. Bp., é.n., Révai, 2 sztl. lev.+ 291+(1) p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, a hátsó kötéstáblán kis sérüléssel, helyenként kissé foltos lapokkal, tulajdonosi névbejegyzéssel. + Herczeg Ferenc: Simon Zsuzsa. / Idegenek között. (A nevelőnő naplója.) Herczeg Ferenc Munkái Gyűjteményes Díszkiadás VIII. köt. Bp., 1925, Singer és Wolfner, 168 p.; 106+(2) p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, helyenként kissé foltos lapokkal, tulajdonosi névbejegyzéssel. + Komáromi János: Az ősdiák. Komáromi János Munkái Gyűjteményes Kiadás II. köt. Bp., [1930], Genius, 342 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval és gerinccel, a hátsó borítón kis sérüléssel.
20917.

1 400 HUF

20918.

2 400 HUF

1923-1930 Élet. Szépirodalmi képes folyóirat. XIV. évf. 2., XIX. évf. 3. és 4., XXI. évf. 14. számok (4 db). Szerk.: Alszeghy Zsolt. Bp., "Élet" Irodalmi és Nyomda Rt. A borítókon Márton Lajos és Haranghy Jenő illusztrációival. Kiadói tűzött papírkötés, nagyrészt jó állapotban, helyeként kis sérülésekkel.
20919.

2 000 HUF

3 db német nyelvű könyv: [Heine, Heinrich]: Heines Briefe. Ausgewählt und eingeleitet von Hugo Bieber. Berlin, 1914, Deutsches Verlagshaus Bong & Co. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a gerincen sérülésekkel, belül jó állapotban. + Blei, Franz: In Memoriam Oscar Wilde. Herausgegeben von - - . Leipzig, 1905, Insel-Verlag. Átkötött félvászon-kötésben, helyenként kissé foltos lapokkal. + Heinrich, Gustav: Deutsche Verslehre. Zunächst für höhere Lehranstalten. Bp., 1878, Franklin-Társulat. Átkötött félvászon-kötésben, kissé foltos borítóval, sérült gerinccel.
20920.

1 400 HUF

1942-1944 Magyar Csillag c. folyóirat össz. 6 db száma: II. évf. 4. sz. + III. évf. 3., 5., 9. sz. + IV. évf. 2., 4. sz. Szerk.: Illyés Gyula, Schöpflin Aladár. Kiadói papírkötés, változó állapotban.
20921.

1 400 HUF

1945-1948 Magyarok c. folyóirat össz. 5 db száma (közte az induló szám): I. évf. 1. és 5. sz. + II. évf. 6. sz. + III. évf. 6. sz. + IV. évf. 7. sz. Szerk.: Juhász Géza. Kiadja a debreceni Ady Társaság. Kiadói papírkötés, változó állapotban.
20922.

1 400 HUF

4 db Ady Endrével és Csinszkával kapcsolatos könyv: Szabó Sándor Géza: Ady és Debrecen. Az anyagot összegyűjtötte és a bevezető tanulmány írta: - - . Szerk.: Simon Zoltán. Debrecen, 1977, Megyei Könyvtár. Egyetlen kiadás. Kiadói papírkötés. Megjelent 800 példányban. + Kopátsy Sándor: Beszélgetések Adyval. Bp., 1992, Száminform. Kiadói papírkötés. + Péter I. Zoltán: ,,Látva lássanak..." Ady Endre Nagyváradon. Bp., 1993, Széphalom Könyvműhely. Kiadói papírkötés. + Csinszka: Életem könyve. Boncza Bertának, Ady Endre özvegyének visszaemlékezései. Szerk.: B. Lukáts Júlia. (Bp., 1990), Kelenföld Kiadó. Első kiadás. Kiadói papírkötés.
20923.

1 400 HUF

Shaw, [George] Bernard: Mr. Conolly házassága. Ford.: Szinnai Tivadar. Bp., [1949], Dante, 375 p. Második kiadás. Kiadói félvászon-kötés, nagyrészt jó állapotban, sérült kiadói papír védőborítóban.
20924.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF