Number of items: 377

Eötvös Károly 2 kötete: Emlékezések, Magyar alakok. Eötvös Károly Munkái V-VI. Bp.,1909, Révai, 4+340+4 p.;2+316 p. 4. kiadások. Kiadói szecessziós aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, az első kötetben hiányzó szennylappal.
20925.

1 800 HUF

Szvetlana Alekszijevics: Csernobili ima. Ford.: Pálfalvi Lajos. Bp., 2020, Európa, 357+10 p. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
20926.

2 000 HUF

20927.

2 000 HUF

Himfy-Album. A Pesti Napló 1900. évi karácsonyi ajándéka előfizetőinek. Zilahi Kiss Béla, Kisfaludy Sándor, Berczik Árpád és Londesz Elek írásaival. Bp., 1900, Pesti Napló, 1 (címkép) t.+ XLVIII+144 p.+ 8 t. (közte egy színes litográfia). Szövegközti és egészoldalas, fekete-fehér képekkel, valamint egy színes képtáblával illusztrálva. Kiadói aranyozott, illusztrált Gottermayer egészvászon-kötés, sarkokon sérülésekkel
20928.

2 400 HUF

Möller János: Az Europai Manufaktúrák' és Fábrikák Mesterség Míveik. ÁKV Reprint sorozata. Bp., 1984., ÁKV. 1818-as pedagógiai kiadvány reprint kiadása. Kiadói kartonált papírkötés. 469p.
20929.

2 400 HUF

Illyés Gyula összegyűjtött versei. Bp., 1940, Nyugat. Kiadói egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel.
20930.

1 200 HUF

Croiset Maurice: A görög eposz története. Ford.: Kempf József. Bp., 1897., MTA, XLVIII+352 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, laza fűzéssel, foltos elülső szennylappal, ceruzás aláhúzásokkal.
20931.

1 200 HUF

Szemelvények Homeros Iliasából a gimnáziumok VII. osztálya számára. Az új tanterv alapján bevezetéssel és magyarázatokkal ellátta Dr. Marót Károly és Dr. Wagner József. Bp., 1930, Szent István-Társulat, XXVIII+200+1 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, ceruzás bejegyzésekkel és jegyzetekkel.
20932.

1 400 HUF

Szabó Richárd: Ady lírája. (Bp.), 1945, Ady Könyvkiadó (Légrády-ny.), 213 p.+ 2 t. (Ady és Léda portréi). Egyetlen kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, jó állapotban, az eredeti, illusztrált elülső papírborító bekötve.
20933.

1 400 HUF

3 db magyar irodalomról és társadalomról szóló, francia nyelvű kiadvány: Échos Francais de la lyre Hongroise. Volume I. Bibliotheque la Fontaine No. 1. A szerkesztő, Paul Vértes-Lebourg által dedikált példány. Bp., 1921, Francois Bárd & Fils, 56 p. Kiadói tűzött papírkötés. + Poemes Hongrois. Traduits par (ford.) Georges-Philippe Dhas. Bp., 1935, Springer Gusztáv, 79+(1) p. Petőfi Sándor, Arany János, Ady Endre, Gyóni Géza, Wlassics Gyula, Babits Mihály, Kosztolányi Dezső és Endrődy Sándor verseinek fordításaival. Kiadói papírkötés, sérült borítóval. + Nouvelle Revue de Hongrie. Tome XLIV, 4e livraison. Avril 1941. Bp., 1941, Athenaeum-ny., 1 sztl. lev.+ 291-384 p.+ 2 t. Kiadói papírkötés, sérült borítóval.
20934.

1 000 HUF

1935-1936 Wien, Herder Bücher 2 német nyelvű könyvárjegyzéke. + cca 1930 Insel Bücherei 2 német nyelvű könyvárjegyzéke.
20935.

1 400 HUF

3 db magyar irodalomról szóló, angol nyelvű könyv: [Lőw N. Vilmos] William N. Loew: Modern Magyar Lyrics. Selected Gems from Alex. Petőfi and Other Modern Hungarian Poets. Bp., 1926, Wodianer F. és Fiai, 107+(1) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült, foltos borítóval, nagyrészt felvágatlan. + [Könnyű László] Leslie Konnyu: Modern Magyar Literature. A Literary Survey and Anthology of the XXth Century Hungarian Authors. The American Hungarian Review Vol. II, No. 3-4, 1964. New York, 1964, Trio Newspaper Inc., 124 p. Emigráns kiadás. Kiadói papírkötés, minimálisan foltos borítóval. + [Kabdebó Tamás] Thomas Kabdebo (szerk.): Hundred Hungarian Poems. Manchester, 1976, Albion Editions, 3 sztl. lev.+ 125 p. Kiadói papírkötés. Számozott (126. sz.) példány.
20936.

1 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF