Number of items: 377

Fekete István: Vuk. Bp., 1965, Móra, 87+1 p. Első kiadás. Csergezán Pál rajzaival illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés, kopott, kissé szakadt kiadói papír védőborítóban, de alapvetően jó állapotban.
20804.

3 000 HUF

Asztalos mesterek évkönyve 1926. Szerk.: Füredy Lajos. Bp., 1926, Helios-ny., 280 p. Gazdag reklámanyaggal. Munkabérekkel, árváltozásokkal, különféle "pác" receptekkel. Ipartestületi címtárral. Kiadói papírkötés, foltos, szakadt borítóval, kijáró lapokkal, megviselt állapotban.
20805.

3 000 HUF

A Nyugat almanachja 1912. Bp., (1912), Nyugat, 143 p. Ady Endre, Csáth Géza, Heltay Jenő, Kaffka Margit, Szomory Dezső és mások írásaival. Átkötött félvászon-kötésben, az eredeti elülső papírborító bekötve, néhány kissé sérült lappal.
20806.

2 000 HUF

Wlassics Tibor, báró: Könnyek tengerén... - - újabb költeményei. Bp., 1930, szerzői kiadás (Stephaneum-ny.), 40 p. Első kiadás. A borító Mosdóssy Imre (1904-1995) munkája. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval és gerinccel, belül jó állapotban.
20807.

2 000 HUF

Kolligátum a Magyar Könyvtár 10 kötetéből (160-170): Quida: Tonia. Ford.: Törökné Fenyvessy Szerénia.; Francza elbeszélők tára. Harmadik sorozat. About, Lemaitre, Villiers-de-L'Isle-Adam, Mendes, Maxime Paz. Ford.: Ambrus Zoltán, és Hevesi Sándor.; Aischylos: Agamemnon. Ford.: Váradi Antal.; Petőfi Sándor: A helység kalapácsa. János vitéz. Bev. ellátta: Bánóczi József. Akantisz Viktor és Telegdy László képeivel.; Rudyard Kipling: Indiai történetek. Második sorozat. Ford.: Marquis Géza.; Majthényi Flóra: Spanyolországi képek.; Verseghy Ferencz válogatott lírai költeményei. Összegyűjtötte, bev. és jegyzetekkel ellátta: Madarász Flóris.; Plutarchos: Coriolanus. Ford.: Kacskovics Kálmán.; Mindszenthi Gábor naplója. Szemelvények Altorjai Báró Apor Péter. "Metamorphosis Transilvaniae" czímű művéből. Kiadta és bev. ellátta: Balló István.; Dosztojevszkij M. Tivadar: A játékos naplója. Regény. Ford: Szabó Endre. Bp., 1900., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 64;+62+2;+56;+VI+7-98+6;+80;+63+1;+63+1;+44+2;+68+4+192 p. Átkötött aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopott borítóval.
20808.

Kolligátum a Magyar Könyvtár 10 kötetéből (160-170):
Quida: Tonia. Ford.: Törökné Fenyvessy Szerénia.;
Francza elbeszélők tára. Harmadik sorozat. About, Lemaitre, Villiers-de-L'Isle-Adam, Mendes, Maxime Paz. Ford.: Ambrus Zoltán, és Hevesi Sándor.;
Aischylos: Agamemnon. Ford.: Váradi Antal.;
Petőfi Sándor: A helység kalapácsa. János vitéz. Bev. ellátta: Bánóczi József. Akantisz Viktor és Telegdy László képeivel.;
Rudyard Kipling: Indiai történetek. Második sorozat. Ford.: Marquis Géza.;
Majthényi Flóra: Spanyolországi képek.;
Verseghy Ferencz válogatott lírai költeményei. Összegyűjtötte, bev. és jegyzetekkel ellátta: Madarász Flóris.;
Plutarchos: Coriolanus. Ford.: Kacskovics Kálmán.;
Mindszenthi Gábor naplója. Szemelvények Altorjai Báró Apor Péter. "Metamorphosis Transilvaniae" czímű művéből. Kiadta és bev. ellátta: Balló István.;
Dosztojevszkij M. Tivadar: A játékos naplója. Regény. Ford: Szabó Endre.
Bp., 1900., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 64;+62+2;+56;+VI+7-98+6;+80;+63+1;+63+1;+44+2;+68+4+192 p. Átkötött aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopott borítóval.

2 400 HUF

Salvador de Madariaga: Elysiumi mezők. Ford.: G. Beke Margit. Kőhalmi Béla elsőzavával. Bp.,[1938.],Századunk, 112 p. Kiadói papírkötés, kissé szakadt borítóval.
20809.

1 600 HUF

Máthé Lilla: Asszonysors... DEDIKÁLT! [Bp., 1941], Athenaeum, 186 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
20810.

1 600 HUF

20811.

2 000 HUF

Kner Izidor Agyafurt alakjai. Csicseri Bors [Ágai Adolf] előszavával; Bér Dezső, Garay Ákos, Geiger Richárd, Homicskó Athanáz, Kalivoda Kata, Mühlbeck Károly, Szigethy István és Vadász Miklós kétszázötvenhárom eredeti rajzával. Gyoma, 1926, Kner, 367+(1) p. Harmadik kiadás. Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói sérült félvászon kötés. Pálfy kölcsönkönyvtár ex librissel
20812.

2 000 HUF

Jankovich Ferenc: Iránytű a magyar irodalomban I-II. Turul Népkönyvtár 1-2. köt. (Bp., 1942), Turul, 132 p.; 162+(3) p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel, belül a lapok nagyrészt jó állapotban.
20813.

1 400 HUF

Major Henrik panoptikuma. Írók és hírlapírók karrikaturái. Kosztolányi Dezső előszavával. Tevan-könyvtár. Békéscsaba, 1913, Tevan Adolf, (136) p. Első kiadás. Hozzákötve: Reinitz Béla: Dalok Ady Endre verseire. (Új dalsorozat). Modern Könyvtár 31-33. sz. Bp., 1911, Politzer Zsigmond és Fia, IV+(2)+33 p. Első kiadás. Sérült papírkötésben, szétváló fűzéssel, a lapok egy része kijár.
20814.

2 000 HUF
13

Ely Culbertson: A kontrakt bridzs második kék könyve. Utalással a "pesti iskola" eltéréseire magyarra átdolgozta: Kenedi Sándor. Bp., én., Révai, 331+1 p. Átkötött egészvászon-kötésben.
20815.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF