Number of items: 377

Párdányi Miklós: Államegység és nemzetiségi kérdés a politika rendszerében. Bp., 1944,Veritas,(Stephaneum-ny.), 581+3 p. Kiadói papírkötés.
20780.

2 800 HUF

Dr. Németh Kálmán: Százezer szív sikolt. Hazatért és hazavágyó magyarok verőfényes Golgothája. Bácsjózseffalva, 1943., "Zenélő-Kút" Könyvműhely, (Szabadka, Globus-ny.,) 520 p. + 2 t. Első kiadás. Számos szöveg közti, fekete-fehér és egyszínű képpel, néhány fekete-fehér és egyszínű iniciáléval és két fekete-fehér képtáblával illusztrált, A rajzokat és a borítót Márton Lajos festőművész készítette. Kiadói félvászon-kötés, sérült, javított, kopott kiadói papír védőborítóban, kissé kopott borítóval, régi intézményi bélyegzéssel.
20781.

3 000 HUF

1930 Az Est hármaskönyve I-III. köt. Szerk.: Mikes Lajos. I. köt.: A férfi. II. köt.: A nő. III. köt.: A gyermek. Bp., 1930.,Est, (Athenaeum-ny.), 319+1 p.; 319+1 p.; 191+1 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói illusztrált papírkötések, kissé kopott borítókkal, enyhén foltos gerincekkel, kiadói kopott kartontokban.
20782.

3 000 HUF

Csurka István 4 könyve: Amerikai cigaretta. Bp., 1978, Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban. + Hét tonna dollár. Bp., 1971, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. + A ló is ember. Bp., 1968, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban. + Moór és Paál. Bp., 1965, Magvető. Kiadói egészvászon-kötés, sérült gerinccel.
20783.

2 800 HUF

20784.

3 000 HUF

Szlovenszkói magyar írók antológiája. I-IV. köt. [Teljes]. Szerk.: Dallos István és Mártonvölgyi László. Nyitra, 1937, Lőwy Antal és Fiai-ny., 231+(7) p.; 229+(5) p.; 237+(5) p.; 235+(4) p. A borító Slamka Lajos munkája. Kiadói papírkötés, nagyrészt jó állapotban, részben felvágatlan lapokkal.
20785.

3 000 HUF

Közhasznu esmeretek tára. A' Conversations-Lexicon szerént Magyarországra alkalmaztatva. VI. kötet. H-Jynx. Pest, 1839, Wigand Ottó, (Landerer-ny.), 573 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon kötésben
20786.

3 000 HUF

Róder Adolf: Levélszerinti oktatás a német nyelv tanulására. Touissant-Langenscheidt tanmódja szerint. Bp., 1885. Grimm Gusztáv. 661p. Javított kiadói félbőr kötésben, eredeti tékával.
20787.

3 000 HUF

Szuhay Benedek: Élőknek a holtakról. Temetési beszédek és imák s függelékül négy emlékbeszéd Debrecen, 1914. Hegedűs és Sándor. 413p. Kopott kiadói félvászon kötésben
20788.

3 000 HUF

Joó József: Vonalas vélemény...-ek. Hódmezővásárhely, 2016, szerzői kiadás ("Norma"-ny.), 102+(2) p. Joó József politikai karikatúráival. Kiadói papírkötés.
20789.

2 000 HUF

Balázs Béla: Az én utam. Összegyűjtött versek. Bp., 1945, Athenaeum, 2 sztl. lev.+ 278 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé viseltes, sérült borítóval és gerinccel, helyenként foltos lapokkal.
20790.

2 000 HUF

Mester Sándor: Szigligeti társadalmi vígjátékai. Bp., 1922., [Budapesti Kir. Tudományegyetem Magyar Irodalomtörténeti Intézet], 67 p. Gépelt. Átkötött félvászon-kötésben, a borítón címkével, 21x18 cm
20791.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF