3 000 HUF
Dr. Németh Kálmán: Százezer szív sikolt. Hazatért és hazavágyó magyarok verőfényes Golgothája. Bácsjózseffalva, 1943., "Zenélő-Kút" Könyvműhely, (Szabadka, Globus-ny.,) 520 p. + 2 t. Első kiadás. Számos szöveg közti, fekete-fehér és egyszínű képpel, néhány fekete-fehér és egyszínű iniciáléval és két fekete-fehér képtáblával illusztrált, A rajzokat és a borítót Márton Lajos festőművész készítette. Kiadói félvászon-kötés, sérült, javított, kopott kiadói papír védőborítóban, kissé kopott borítóval, régi intézményi bélyegzéssel.