Number of items: 377

Nyomdász-évkönyv és utikalauz az ezerkilencszáz tizenharmadik esztendőre. XV. évf. Szerk. Lerner Dezső. [Bp.], ,Magyarországi Könyvnyomdászok és Betűöntők Szakegyesülete, 2+233+1+4+26 (korabeli reklámok) p. + 1 (A Magyar Szt. Korona Országainak térképe, 1:2.000.000, készítette: Hátsek Ignác, Bp., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 48x30 t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Klein Ferenc és Társa-kötés, a borítón kis foltokkal, de alapvetően jó állapotban.
20792.

3 000 HUF

20793.

3 600 HUF
9,76
11,25

Kassay Adolf: Legujabb és legteljesebb levelező önügyvéd és házititkár. Bp., én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 344 p. 4. kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott borítóval.
20794.

3 000 HUF

Bod-kódex. / Sándor-kódex. XVI. század első negyede. A nyelvemlék hasonmása és betűhű átirata bevezetéssel és jegyzetekkel. Régi magyar kódexek 2-3. sz. Bp., 1987, Magyar Nyelvtudományi Társaság, 101+(1) p.; 105+(1) p. Kiadói műbőr-kötés, kissé koszos kiadói papír védőborítóban.
20795.

3 000 HUF

Könyvecse az szent apostoloknak méltóságokról 1521. A nyelvemlék hasonmása és betűhű átirata bevezetéssel és jegyzetekkel. Régi magyar kódexek 1. sz. Bp., 1985, Magyar Nyelvtudományi Társaság, 150 p. Kiadói műbőr-kötés, kissé koszos kiadói papír védőborítóban.
20796.

3 000 HUF

3 db verses kötet: Sík Sándor: ...maradékmagyarok... versek Bp., Szt István,; Somlyó Zoltán: Végzetes verssorok. Bp., 1916. Galántai Gyula., Komáromi János szegénylegények. Bp., 1920 Athenaeum.
20797.

3 600 HUF
9,76
11,25

Váradi Antal, dr. Iskarióth. Tragédia öt felvonásban. 2. kiadás. Bp., 1891. Neumayer Ede. 127p. Dedikált! Kiadói félvászon kötésben
20798.

3 600 HUF
9,76
11,25

Bodor Aladár: Töredelem. Ujabb versek. DEDIKÁT! Bp., 1925, "Stádium",(Szeghalom, Tóth és Mező-ny.), 100+4 p. Átkötött félvászon-kötésben.
20799.

3 000 HUF

Kozma Andor: Hetedhét országból. (Úti emlékek és mesék). Bp., 1916 Franklin. 463p. Kiadói papírkötésben. szétvált fűzéssel
20800.

3 000 HUF

Arany János: The Death of King Buda. A Hungarian epic poem. By János Arany. Rendered into English verse by Watson kirkconnell. In collaboration with Lulu Putnik Payerle. ALÁÍRT! With a foreword by Géza Voinovich, secretery general of the Hungarian Academy, and notes by Dr. Árpád Berczik of the University of Budapest. Cleveland, 1936., Benjamin Franklin Bibliophile Society, XVIII+159 p. Angol nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.  Az egyik fordító, Lulu Putnik Payerle, bácskai Payerle Béláné (sz. Putnik Lulu) aláírásával! Valamint az eredetileg újvidéki, majd kanadai magyar Payerle-család egy tagjának ajándékozási soraival. "Remember October 23 1956. "American Hungarian Federation" emlékbélyeggel.
20801.

Arany János: The Death of King Buda. A Hungarian epic poem. By János Arany. Rendered into English verse by Watson kirkconnell. In collaboration with Lulu Putnik Payerle. ALÁÍRT! With a foreword by Géza Voinovich, secretery general of the Hungarian Academy, and notes by Dr. Árpád Berczik of the University of Budapest. Cleveland, 1936., Benjamin Franklin Bibliophile Society, XVIII+159 p. Angol nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.

Az egyik fordító, Lulu Putnik Payerle, bácskai Payerle Béláné (sz. Putnik Lulu) aláírásával! Valamint az eredetileg újvidéki, majd kanadai magyar Payerle-család egy tagjának ajándékozási soraival. "Remember October 23 1956. "American Hungarian Federation" emlékbélyeggel.

3 000 HUF

Mentes Mihály: Fertő. Irredenta versek. Győr, 1922, Szent István Társulat (Győregyházmegyei Alap-ny.), 108 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos, sérült borítóval, részben szétváló fűzéssel.
20802.

3 000 HUF

20803.

1 400 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF