Number of items: 377

Erdős Renée: Alkotók. A szerző, Erdős Renée (szül. Ehrenthal Regina) (1878-1956) író, költő által aláírt példány. Bp., [1922], Fővárosi Könyv- és Lapkiadó Rt., 146 p. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, túlnyomórészt jó állapotban. Számozatlan példány.
20768.

3 000 HUF

Krúdy Mária:  Szindbád gyermekkora. (Krúdy Zsuzsa által dedikált.) Budapest, 1975. Móra Ferenc Ifjúsági Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 180 + [4] p. + 8 t. (kéthasábos). Egyetlen kiadás. Krúdy Máriának (1907-1973), Krúdy Gyula első házasságából származó gyermekének Krúdy-életrajzát Majtényi Zoltán rendezte sajtó alá. Példányunkhoz Krúdy Zsuzsa könyvtáros (1919-1992), Krúdy Mária féltestvére, Krúdy Gyula második házasságából származó gyermeke írt dedikációt: "Mária helyett - sok szeretettel: Krúdy Zsuzsa. 1975. szept." Gedényi 4808. Kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
20769.

Krúdy Mária: Szindbád gyermekkora. (Krúdy Zsuzsa által dedikált.)
Budapest, 1975. Móra Ferenc Ifjúsági Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 180 + [4] p. + 8 t. (kéthasábos). Egyetlen kiadás.
Krúdy Máriának (1907-1973), Krúdy Gyula első házasságából származó gyermekének Krúdy-életrajzát Majtényi Zoltán rendezte sajtó alá. Példányunkhoz Krúdy Zsuzsa könyvtáros (1919-1992), Krúdy Mária féltestvére, Krúdy Gyula második házasságából származó gyermeke írt dedikációt: "Mária helyett - sok szeretettel: Krúdy Zsuzsa. 1975. szept."
Gedényi 4808.
Kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.

4 000 HUF

20770.

2 000 HUF

Villon: Hagyaték. A kis testamentum. Le Lais. Telekes Tamás grafikáival illusztrált. hn., én., Rendszerház Kft. Kiadói egészbársony-kötés, kissé kopott borítóval, 41x30 cm.
20771.

1 400 HUF

20772.

3 200 HUF
8,67
10,00

Karácsony Sándor: Ocsudó magyarság. Bp., 1942, Exodus. Kiadói papírkötés, gerinc ragasztott, kopottas állapotban.
20773.

3 200 HUF
8,67
10,00

Rejtő Jenő (P. Howard) válogatás, 9 kötet: Az ellopott futár.; A néma revolverek városa.; Nincs kegyelem.; Tigrisvér.; Menni vagy meghalni.; Az úr a pokolban is úr.; Trópusi pokol.; A boszorkánymester.; Hámori Tibor: Piszkos Fred és a többiek... Történetek Rejtő Jenő életéből. Kiadói papírkötés, vegyes állapotban.
20774.

2 800 HUF

Thomas Bernhard: A színházcsináló. Öt színmű. Ford.: Györffy Miklós és Tandori Dezső. Bp., 1998, Palatinus, 534+(10) p. Kiadói kartonált papírkötés.
20775.

4 000 HUF

Kiss Imre: Szódavíz, egy magyar kultuszital. Szikvíz ipartörténeti album. Soda water, a cult drink in Hungary. Book of soda-industry history. Bp.,(2008),MOSZI. Magyar és angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
20776.

4 800 HUF
13,01
15,00

Füst Milán: Látomás és indulat a művészetben. Tizenkét esztétikai előadás. Bp., 1948, Egyetemi Nyomda, 419 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, az elülső borító és az első lap hiányos.
20777.

4 000 HUF

Móricz Zsigmond: Erdély. - - történelmi regénytrilógiája. Tündérkert, A nagyfejedelem, A nap árnyéka. Bp., 1935, Athenaeum, 904 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, foltos hátsó szennylappal.
20778.

3 000 HUF

A Nibelung-ének. Ó-német hősköltemény. Ford.: Szász Károly. Karolfeldi Schnorr Gyula rajzaival. Pest, 1868, Ráth Mór, (Bécs, Holzhausen Adolf-ny.), 4+420+2 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, javított, pótolt gerinccel, javított kötéssel, viseltes állapotban, 29x23x3 cm.
20779.

3 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF