Number of items: 377

Fekete István 5 műve: Vuk. Bp., 1965, Móra. Első kiadás.; Téli berek. Reich Károly rajzaival. Bp., 1959, Móra. Első kiadás.; Bogáncs. Cselényi József rajzaival. Bp., 1957, Ifjúsági Könyvkiadó. Első kiadás.; Őszi vásár. Bartha László illusztrációival. Bp., 1962, Magvető. Első kiadás.; Kele. Bp., 1961, Magvető. Kiadói félvászon-kötések, kopott borítókkal, egy sérült gerinccel.
20744.

Fekete István 5 műve:
Vuk. Bp., 1965, Móra. Első kiadás.;
Téli berek. Reich Károly rajzaival. Bp., 1959, Móra. Első kiadás.;
Bogáncs. Cselényi József rajzaival. Bp., 1957, Ifjúsági Könyvkiadó. Első kiadás.;
Őszi vásár. Bartha László illusztrációival. Bp., 1962, Magvető. Első kiadás.;
Kele. Bp., 1961, Magvető. Kiadói félvászon-kötések, kopott borítókkal, egy sérült gerinccel.

6 000 HUF
19

Nagy Ignácz: Magyar titkok. Regény. Az eredeti kiadás képeivel. 1-3. köt. Bp. 1908. Franklin Társ. VIII, 334 l. 1 sztl. lev. 8 t., 2 sztl. lev. 358 l. 1 sztl. lev. 8 t., 2 sztl. lev. 370 l. 1 sztl. lev. 8 t. Magyar Remekírók könyvtára. Kiadói, aranyozott egészvászon kötésben.
20745.

6 000 HUF

Komlós Aladár: A magyar költészet Petőfitől Adyig. (Dedikált.) Budapest, 1959. Gondolat Kiadó (Franklin-nyomda). 522 + [2] p. Első kiadás. Dedikált: "Pók Lajosnak, könyvem jó bábájának szeretettel: Komlós Aladár. Bpest, 59. aug." A XIX. század második fele magyar lírájának természetrajza, az egyes alkotók és alkotói társaságok közötti konfliktusok sokágú rajzával; Komlós Aladár költészettörténeti monográfiája így bőségesen elemzi a petőfieskedők és népnemzetiek, az idillköltők és a nagyvárosi költők konfliktusait. A korai Kádár-korból származó líratörténeti kötetünk bónusz tartalma a szocialista líra előfutárainak kötelező méltatása; a munka átdolgozott kiadása 1980-ban jelent meg. Prov.: Pók Lajos. [Pók Lajos (1918-1998) irodalomtörténész, kiadói szerkesztő, a Művelt Nép, a Bibliotheca, majd a Gondolat Kiadó szerkesztője.] Aranyozott gerincű kiadói félvászon kötésben, színes, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.
20746.

Komlós Aladár: A magyar költészet Petőfitől Adyig. (Dedikált.)
Budapest, 1959. Gondolat Kiadó (Franklin-nyomda). 522 + [2] p. Első kiadás.
Dedikált: "Pók Lajosnak, könyvem jó bábájának szeretettel: Komlós Aladár. Bpest, 59. aug."
A XIX. század második fele magyar lírájának természetrajza, az egyes alkotók és alkotói társaságok közötti konfliktusok sokágú rajzával; Komlós Aladár költészettörténeti monográfiája így bőségesen elemzi a petőfieskedők és népnemzetiek, az idillköltők és a nagyvárosi költők konfliktusait. A korai Kádár-korból származó líratörténeti kötetünk bónusz tartalma a szocialista líra előfutárainak kötelező méltatása; a munka átdolgozott kiadása 1980-ban jelent meg.
Prov.: Pók Lajos. [Pók Lajos (1918-1998) irodalomtörténész, kiadói szerkesztő, a Művelt Nép, a Bibliotheca, majd a Gondolat Kiadó szerkesztője.]
Aranyozott gerincű kiadói félvászon kötésben, színes, enyhén sérült kiadói védőborítóban. Jó példány.

6 000 HUF

Babits Mihály: Erato. Az erotikus világköltészet remekei. A rajzok Francois de Bayros eredeti munkái. Wien,(1921), Hellas-Verlag, 1 (címkép) t.+2 (díszcímlap)+147 p.+5 (a táblák előtt feliratos hártyapapírral) t. Bibliofil kiadás. Első kiadás! Számozott (329./500) példány. "Babits Mihály jelen műve csupán az irodalom történetének komoly kutatói számára készült. Kereskedelmi forgalomba nem került. Terjesztése előzetes aláírások útján történt." Babits Eratojának érdekessége, hogy a katolikus egyház tiltakozására a hatóságok pornográfnak minősítették és elkobozták. Habár a pályatársak felháborodtak a betiltáson, volt köztük olyan, aki bírálta a munkáért a költőt. Kiadói félvászon kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, a gerincen sérüléssel, de belül jó állapotban.
20747.

Babits Mihály: Erato. Az erotikus világköltészet remekei. A rajzok Francois de Bayros eredeti munkái. Wien,(1921), Hellas-Verlag, 1 (címkép) t.+2 (díszcímlap)+147 p.+5 (a táblák előtt feliratos hártyapapírral) t. Bibliofil kiadás. Első kiadás! Számozott (329./500) példány.
"Babits Mihály jelen műve csupán az irodalom történetének komoly kutatói számára készült. Kereskedelmi forgalomba nem került. Terjesztése előzetes aláírások útján történt."
Babits Eratojának érdekessége, hogy a katolikus egyház tiltakozására a hatóságok pornográfnak minősítették és elkobozták. Habár a pályatársak felháborodtak a betiltáson, volt köztük olyan, aki bírálta a munkáért a költőt.
Kiadói félvászon kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, a gerincen sérüléssel, de belül jó állapotban.

8 000 HUF

Verlaine, Paul: Nők. (Erotikus versek)    h. n., é. n., k. n. 91 l. Ford.: Szabó Lőrinc. Ebből a könyvből ? kézirat gyanánt ? 300 számozott példány készült. Könyvkereskedői forgalomba nem került. Ez a példány a 7. számú Sérült kiadói papírkötésben
20748.

8 000 HUF

Magyar közmondások gyűjteménye. Különös tekintettel az életbölcsességre és a nevelésre. (Több, mint hatezer közmondás.) Rendszerbe foglalta: Almásy János. Bp.,1890, Franklin, 379+5 p. Kiadói aranyozott gerincű egészvászon-kötésben,szép állapotban
20749.

6 000 HUF

Tulsitzky (Ferenc) Francisco Logica in usum Discipulorum suorum edita.   Agriae [Eger], 1830. Typis Lycei Archi-Episcopalis. 297+5 p. Tulsiczky Ferenc (1792-1830), bölcseleti doktor, az egri püspöki líceum tanára, Heves- és Külső-Szolnok vármegyék táblabirája. Korabeli aranyozott gerincű félbőr kötésben festett lapélekkel
20750.

6 000 HUF

Tacitus, Publius Cornelius:  Germania helyzete, erkölcsei és népeiről. Fordította Czuczor Gergely. Pest, 1851. Emich Gusztávnál (Eisenfels és Emich könyvnyomdája). [4] + 67 + [1] p. Első kiadás. Czuczor Gergely (1800-1866) bencés szerzetes, költő, műfordító, a Kisfaludy Társaság tagja. Forradalom alatti hazafias versei miatt 1849-ben letartóztatták, Tacitus "Germania" című klasszikus néprajzi írását ausztriai rabságában fordította le. Kétnyelvű kiadásunk a korai magyar Tacitus-kiadások közül való (első fordítását Rácz István készítette 1826-ban). A címlapon régi tulajdonosi bélyegzések, apró sérülés és apró foltosság, egy levél fűzése a gerincnél megerősítve. Horváth J. - Gazda 46. o. Hozzákötve: Tacitus, Publius Cornelius:  Tacitus' Agricolája. Fordítá Szenczy Imre. Budán, 1847. Kisfaludy Társaság - A' magyar királyi egyetem' betűivel. 63 + [1] p. Első magyar kiadás. Szenczy Imre (1798-1860) premontrei szerzetes, a keszthelyi gimnázium igazgatója, pesti szerkesztőségi titkár. Agricola-fordításáért a Kisfaludy Társaság tagjai közé választotta. Horváth J. - Gazda 46. o. Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.
20751.

Tacitus, Publius Cornelius: Germania helyzete, erkölcsei és népeiről. Fordította Czuczor Gergely.
Pest, 1851. Emich Gusztávnál (Eisenfels és Emich könyvnyomdája). [4] + 67 + [1] p. Első kiadás.
Czuczor Gergely (1800-1866) bencés szerzetes, költő, műfordító, a Kisfaludy Társaság tagja. Forradalom alatti hazafias versei miatt 1849-ben letartóztatták, Tacitus "Germania" című klasszikus néprajzi írását ausztriai rabságában fordította le. Kétnyelvű kiadásunk a korai magyar Tacitus-kiadások közül való (első fordítását Rácz István készítette 1826-ban).
A címlapon régi tulajdonosi bélyegzések, apró sérülés és apró foltosság, egy levél fűzése a gerincnél megerősítve.
Horváth J. - Gazda 46. o.
Hozzákötve:
Tacitus, Publius Cornelius: Tacitus' Agricolája. Fordítá Szenczy Imre.
Budán, 1847. Kisfaludy Társaság - A' magyar királyi egyetem' betűivel. 63 + [1] p. Első magyar kiadás.
Szenczy Imre (1798-1860) premontrei szerzetes, a keszthelyi gimnázium igazgatója, pesti szerkesztőségi titkár. Agricola-fordításáért a Kisfaludy Társaság tagjai közé választotta.
Horváth J. - Gazda 46. o.

6 000 HUF

20752.

6 000 HUF

Fejes Endre:  A fiú, akinek angyalarca volt. (Dedikált.) Budapest, (1982). Magvető Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 640 + [4] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "Nócinak igaz szeretettel: Bandi. 1983. október". Feliratozott gerincű kiadói egészvászon kötésben, színes kiadói védőborítóban. Jó példány.
20753.

Fejes Endre: A fiú, akinek angyalarca volt. (Dedikált.)
Budapest, (1982). Magvető Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 640 + [4] p. Egyetlen kiadás.
Dedikált: "Nócinak igaz szeretettel: Bandi. 1983. október".
Feliratozott gerincű kiadói egészvászon kötésben, színes kiadói védőborítóban. Jó példány.

6 000 HUF
9

Fáncsy-album. Bernát Gáspár, Bulcsu Károly, Császár Ferencz... Vahot Imre közremunkálásukkal kiadta Szilágyi Virgil. Pest, 1855. Emich. 1 t. (Fáncsy Lajost ábrázoló címkép), 2 sztl. lev. 234 l. Korabeli kopottas egészvászon kötésben, foltos lapokkal Fáncsy Lajos (1809-1854) színész, rendező, fordító, költő A kötet az ő életrajzát és műveit tartalmazza. Ritka!
20754.

6 000 HUF

Révész Béla: Ady tragédiája 1-2. kötet.: A háború, a házasság és forradalom évei; +Ady Endre életéről, verseiről, jelleméről. Bp.,[1925.], Athenaeum,1 t. (címkép, Székely Aladár felvétele)+192+24 t.+9 hasonmás.; 2 t. (címképek, az első Székely Aladár felvétele)+192 p.+ 31 t.+ 1 kihajtható hasonmás; 1t + 202 p. + 24 t Átkötött egységes félvászon-kötések, kissé kopott borítókkal.
20755.

2 400 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF