6 000 HUF
Tacitus, Publius Cornelius:
Germania helyzete, erkölcsei és népeiről. Fordította Czuczor Gergely.
Pest, 1851. Emich Gusztávnál (Eisenfels és Emich könyvnyomdája). [4] + 67 + [1] p. Első kiadás.
Czuczor Gergely (1800-1866) bencés szerzetes, költő, műfordító, a Kisfaludy Társaság tagja. Forradalom alatti hazafias versei miatt 1849-ben letartóztatták, Tacitus "Germania" című klasszikus néprajzi írását ausztriai rabságában fordította le. Kétnyelvű kiadásunk a korai magyar Tacitus-kiadások közül való (első fordítását Rácz István készítette 1826-ban).
A címlapon régi tulajdonosi bélyegzések, apró sérülés és apró foltosság, egy levél fűzése a gerincnél megerősítve.
Horváth J. - Gazda 46. o.
Hozzákötve:
Tacitus, Publius Cornelius:
Tacitus' Agricolája. Fordítá Szenczy Imre.
Budán, 1847. Kisfaludy Társaság - A' magyar királyi egyetem' betűivel. 63 + [1] p. Első magyar kiadás.
Szenczy Imre (1798-1860) premontrei szerzetes, a keszthelyi gimnázium igazgatója, pesti szerkesztőségi titkár. Agricola-fordításáért a Kisfaludy Társaság tagjai közé választotta.
Horváth J. - Gazda 46. o.
Aranyozott gerincű korabeli félvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel. Jó példány.