Number of items: 377

Vajthó László: Két költőnemzedék arca. Kortársaink 10. sz. A szerző, Vajthó László (1887-1977) irodalomtörténész, műfordító által Kerecsényi Dezső (1898-1945) irodalomtörténész, kritikus részére dedikált példány. Bp., [1935], Studium, 80 p. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült borítóval, helyenként ceruzás aláhúzásokkal.
20840.

2 000 HUF

Defoe, Daniel: Robinson Crusoe élete és viszontagságai. A magyar ifjúság számára átdolgozta: Domby Béla. Bp., [1933], Franklin-Társulat, 120 p. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé koszos, foltos borítóval, intézményi bélyegzőkkel.
20841.

2 000 HUF

Dickens, Charles: Karácsonyi történetek. Bp., 1958, Magyar Helikon. 445. számozott példány, 522p. Kiadói félbőr kötés, kissé kopottas állapotban.
20842.

2 800 HUF

Drumár János: Sir Adamanth titka. Fantasztikus regény. Geiger Richárd rajzaival. Gyoma, 1914, Kner Izidor, 187+(5) p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, jó állapotban, néhány kissé foltos lappal. A címlapon ötömösi (öttömösi) Magyar Imre (1791-1871) földbirtokos, mezőgazdász tulajdonosi bélyegzőjével.
20843.

2 000 HUF

20844.

2 000 HUF

Szirák Péter: Kertész Imre. DEDIKÁLT! Pozsony, 2003, Kalligram. Kiadói papírkötés.
20845.

2 000 HUF

20846.

2 000 HUF

Ewald, [Karl]: A kétlábú. (Az ősember regénye). Ford.: Fodor Zoltán. Darwin-Könyvtár 3. sz. Bp., 1914, Darwin, 63+(1) p. Átkötött kartonált papírkötésben, az eredeti, sérült elülső papírborító bekötve.
20847.

2 000 HUF

Jókai Anna: Virágvasárnap alkonyán. Versimák. (Dedikált!) Bp., 2004, Széphalom Könyvműhely, 95+(1) p. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, néhány lap kissé foltos. A szerző, Jókai Anna (1932-2017), a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, kétszeres Kossuth-díjas és József Attila-díjas író- és költőnő által dedikált példány.
20848.

2 200 HUF
5,96
6,88

Az örök Don Juan. Négy évszázad drámái. 805. számozott példány, 599p. 1968, Magyar Helikon. Egészbőr kötés, kissé kopottas állapotban.
20849.

2 400 HUF

Arany János Kapcsos Könyve. Keresztury Dezső kísérő tanulmányával. Bp., 1977, Akadémiai Kiadó - Magyar Helikon. Hasonmás kiadás. Kiadói műbőr-kötés, hiányos réz kapoccsal.
20850.

2 000 HUF

Raleigh Walter: Shakespeare. Bp., 1909. MTA Könyvkiadó. Egészvászon sorozatkötésben, jó állapotban
20851.

1 800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF