Books: Other rarities Number of items: 377
3362026
20840
490
Vajthó László: Két költőnemzedék arca. Kortársaink 10. sz. A szerző, Vajthó László (1887-1977) irodalomtörténész, műfordító által Kerecsényi Dezső (1898-1945) irodalomtörténész, kritikus részére dedikált példány. Bp., [1935], Studium, 80 p. Kiadói papírkötés, minimálisan sérült borítóval, helyenként ceruzás aláhúzásokkal.
2 000 HUF
3361428
20841
490
Defoe, Daniel: Robinson Crusoe élete és viszontagságai. A magyar ifjúság számára átdolgozta: Domby Béla. Bp., [1933], Franklin-Társulat, 120 p. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé koszos, foltos borítóval, intézményi bélyegzőkkel.
2 000 HUF
3326179
20842
490
Dickens, Charles: Karácsonyi történetek. Bp., 1958, Magyar Helikon. 445. számozott példány, 522p. Kiadói félbőr kötés, kissé kopottas állapotban.
2 800 HUF
3352183
20843
490
Drumár János: Sir Adamanth titka. Fantasztikus regény. Geiger Richárd rajzaival. Gyoma, 1914, Kner Izidor, 187+(5) p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, jó állapotban, néhány kissé foltos lappal. A címlapon ötömösi (öttömösi) Magyar Imre (1791-1871) földbirtokos, mezőgazdász tulajdonosi bélyegzőjével.
2 000 HUF
3366779
20844
490
2 000 HUF
3366784
20845
490
Szirák Péter: Kertész Imre. DEDIKÁLT! Pozsony, 2003, Kalligram. Kiadói papírkötés.
2 000 HUF
3366767
20846
490
2 000 HUF
3361426
20847
490
Ewald, [Karl]: A kétlábú. (Az ősember regénye). Ford.: Fodor Zoltán. Darwin-Könyvtár 3. sz. Bp., 1914, Darwin, 63+(1) p. Átkötött kartonált papírkötésben, az eredeti, sérült elülső papírborító bekötve.
2 000 HUF
3331691
20848
490
2200
Jókai Anna: Virágvasárnap alkonyán. Versimák. (Dedikált!) Bp., 2004, Széphalom Könyvműhely, 95+(1) p. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, néhány lap kissé foltos. A szerző, Jókai Anna (1932-2017), a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, kétszeres Kossuth-díjas és József Attila-díjas író- és költőnő által dedikált példány.
2 200 HUF
3351337
20849
490
Az örök Don Juan. Négy évszázad drámái. 805. számozott példány, 599p. 1968, Magyar Helikon. Egészbőr kötés, kissé kopottas állapotban.
2 400 HUF
3366910
20850
490
Arany János Kapcsos Könyve. Keresztury Dezső kísérő tanulmányával. Bp., 1977, Akadémiai Kiadó - Magyar Helikon. Hasonmás kiadás. Kiadói műbőr-kötés, hiányos réz kapoccsal.
2 000 HUF
3315202
20851
490
Raleigh Walter: Shakespeare. Bp., 1909. MTA Könyvkiadó. Egészvászon sorozatkötésben, jó állapotban
1 800 HUF
up to 1.000 HUF
100 HUF
up to 5.000 HUF
200 HUF
up to 10.000 HUF
500 HUF
up to 20.000 HUF
1.000 HUF
up to 50.000 HUF
2.000 HUF
up to 100.000 HUF
5.000 HUF
up to 200.000 HUF
10.000 HUF
up to 500.000 HUF
20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF
50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF
100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF
200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF
500.000 HUF
over 10.000.000 HUF
1.000.000 HUF
further page navigation Auction house