Number of items: 377

21052.

20 000 HUF
54,20
62,50

Kecskés Pál: A bölcselet története főbb vonásaiban. Bp., 1933, Szent István Társulat, 646 p. Első kiadás. Félvászon kötésben.
21053.

2 000 HUF

Dr. Balázs Dezső-Dr. Hajnal Richárd: Ember, jellem, írás. Bp., (1940), Novák Rudolf és Társa. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült, gerinccel, az elülső kötéstábla részben elvált a könyvtesttől.
21054.

2 400 HUF

Horváth János: Petőfi Sándor. [Monográfia.] Budapest, 1922. Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt. 597 + [1] p. Első kiadás. Horváth János (1878-1961) irodalomtörténész, egyetemi tanár Petőfi-monográfiája az irodalomtörténet-írás napjainkig forgatott, klasszikus darabja. A címlapon régi tulajdonosi bejegyzés. Tezla 3010. Korabeli félvászon kötésben. Jó példány.
21055.

2 400 HUF

Kolligátum Chateaubriand [Francois-René] 4 műve: Az utolsó Abenszeráds. Ford.: Rada István. Bp., 1892, Franklin-Társulat. 60p; A vértanúk. Ford. Rada István. Bp., 1888, Franklin-Társulat. 282+291p; Atala. Ford. Csiky Kálmán. Bp., 1903, Franklin-Társulat. 103p; René. Ford. Bogdánfy Lajos. Bp., 1886, Franklin-Társulat. 47p. Az Olcsó könyvtárban megjelent kötetek egybekötve, aranyozott, egészvászon-kötésben. Kötéstábláknál a védőlap hajtásnál elvált.
21056.

2 800 HUF

René Maran: Batuala. Bp., é. n. [1924], Első kiadás, Légrády Testvérek. 163p. Légrády Testvérek-ny. Kiadói ragasztott papírkötésben. Fordította: Kosztolányi Dezső. A borító foltos, a lapok sárgultak. Eredeti kötésben ritka. Az Egyenlítői-Afrikában szolgáló ?néger? szerző regényét közvetlenül 1921-es megjelenése után Goncourt-díjjal tüntették ki, ami hatalmas felháborodást váltott ki, mivel először tartott tükröt a franciák elé a gyarmatosítás valódi hatásairól, amelyek elborzasztották az illetékeseket és a közvéleményt. A kedélyek csak 1927-ben csillapodtak le, amikor André Gide közreadta az Utazás Kongóba című könyvét, majd kiadták Denise Moran Csád című beszámolóját is. René Maran az előszavában jelzi, hogy hat évig dolgozott a könyvön, és ?E hat év alatt pillanatig sem engedtem a kísértésnek, hogy megszólaljak. Annyira ügyeltem a tárgyilagos öntudatra, hogy itt minden elmélkedést töröltem, melyet nekem tulajdonithatnának.? Kosztolányi Dezső a lefordítása mellett tárcát is írt az első ?igazi néger regényről?.
21057.

René Maran: Batuala. Bp., é. n. [1924], Első kiadás, Légrády Testvérek. 163p. Légrády Testvérek-ny. Kiadói ragasztott papírkötésben. Fordította: Kosztolányi Dezső. A borító foltos, a lapok sárgultak. Eredeti kötésben ritka.
Az Egyenlítői-Afrikában szolgáló ?néger? szerző regényét közvetlenül 1921-es megjelenése után Goncourt-díjjal tüntették ki, ami hatalmas felháborodást váltott ki, mivel először tartott tükröt a franciák elé a gyarmatosítás valódi hatásairól, amelyek elborzasztották az illetékeseket és a közvéleményt. A kedélyek csak 1927-ben csillapodtak le, amikor André Gide közreadta az Utazás Kongóba című könyvét, majd kiadták Denise Moran Csád című beszámolóját is. René Maran az előszavában jelzi, hogy hat évig dolgozott a könyvön, és ?E hat év alatt pillanatig sem engedtem a kísértésnek, hogy megszólaljak. Annyira ügyeltem a tárgyilagos öntudatra, hogy itt minden elmélkedést töröltem, melyet nekem tulajdonithatnának.? Kosztolányi Dezső a lefordítása mellett tárcát is írt az első ?igazi néger regényről?.

2 000 HUF

Szabóné Nogáll Janka (szerk.): Hölgyek naptára. évfolyam. Bp.,én., Légrády Testvérek. 284 p + reklámok, Kiadói sérült selyem kötésben, aranyozott lapszéllel,
21058.

1 000 HUF

21059.

1 800 HUF

Palotai Boris:  Pokróc az ablakon. Zsoldos Vera rajzaival. [Novellák.] (Dedikált.) [Budapest], (1970). Szépirodalmi Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 360 + [4] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "Gonda Györgynének üdvözlettel: Palotai Boris. 1970." Palotai Boris korjellemző, ifjúsági problémákat feszegető prózakötetét Zsoldos Vera fejezetnyitó rajzai illusztrálják. Feliratozott kiadói egészvászon kötésben, az első kötéstáblán apró, halvány foltosság. Jó példány.
21060.

2 400 HUF

Brankovics György: A legújabb magyar általános levelező. Bp., é.n.,Franklin, 248 p. Negyedik, újonnan átdolgozott kiadás. Kiadói illusztrált, sérült félvászon-kötés, laza kötéssel, kissé kopott borítóval.
21061.

800 HUF

Komárom-Esztergom Megyei Múzeumok közleményei 4. 1991, Tata, papírkötés, feltehetően Somorjai József szerkesztő által dedikált.
21062.

2 000 HUF

Tamási Áron: Ábel a rengetegben. Bp., 1933, Genius, kopott egészvászon kötés.
21063.

1 800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF