Number of items: 377

Dale, Cyndi: Kundalini. Isteni energia, isteni élet. H.n., Roland Kiadó. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
20975.

4 600 HUF
12,47
14,38

Géczi János Mátis Lívia (szerk.) Vadnarancsok - Négy élettörténet-rekonstrukció: Berta, Tibor, Juli, Józsi (Egykötetes kiadás) Bp., 1982. Szépirodalmi. Dedikált. 341 p 6. Kiadói vászonkötés, papír vőbőborítóval
20976.

Géczi János Mátis Lívia (szerk.) Vadnarancsok - Négy élettörténet-rekonstrukció: Berta, Tibor, Juli, Józsi (Egykötetes kiadás)
Bp., 1982. Szépirodalmi. Dedikált. 341 p 6. Kiadói vászonkötés, papír vőbőborítóval

2 000 HUF

Szirmay László: Atom és kémia - Elindultam Eger városából Bp., 2010. Papirusz Hungarovox. 172p + 14 képek. Kiadói kartonált papírkötésben. Dedikált
20977.

2 000 HUF

Illyés Gyula: Lélek és kenyér. Kozmutza Flóra értelmességi-, és ösztön-vizsgálataival. Bp.,(1939), Nyugat, 262+1 p. Első kiadás. Kiadói foltos egészvászon-kötés, kiadói enyhén sérült illusztrált papír védőborítóban,
20978.

1 600 HUF

Kálmán Jenő: Az omszki randevú. Bp., é.n. Dick Manó. 316p. Kiadói kissé sérült papírkötésben
20979.

500 HUF
1,36
1,56

Kocsis L. Mihály: Végszavazás a halállal. Színészsirató öt felvonásban, két közjátékkal, prológgal és epilóggal. A szerző, Kocsis L. Mihály (1943 - ) író, újságíró által Mohás Lívia (1928-2024) pszichológus, József Attila-díjas írónak DEDIKÁLT példány. Bp.,én., Minerva. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
20980.

900 HUF
2,44
2,81

20981.

1 600 HUF

Bársony István: A királytigris. Regény. Hozzákötve: Mrs. Hungerford: A kis herczegnő. Regény. [Egybekötve.] Bp., 1901.,"Magyar Hírlap" 158+2;+140 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval.
20985.

1 600 HUF

Carruthers-Resch: A japán szekrényke. Regény. Ford.: Nyizsnyay Iván. Eger, 1897., Szolcsányi Gyula, (Érseki Lyceum-ny.),232 p. Átkötött modern egészvászon-kötés.
20986.

1 400 HUF

20987.

1 400 HUF

(Epheszoszi Hérakleitosz):  Hérakleitos múzsái, vagy a természetről. Pontos irányítás az élet célja felé. A kísérőtanulmányokat írta Kerényi Károly és Kövendi Dénes. (Számozott.) [Budapest], (1983). Helikon Kiadó (Kner Nyomda, Gyomaendrőd). 78 + [6] p. Egyetlen kiadás. A korlátozott példányszámban készült bibliofil kötet kolofonja: "Kiadta a Helikon Kiadó. [...] Készült a Kner Nyomdában, Gyomaendrődön. Megjelent fűzfői Helikon papíron, 7,5 ív terjedelemben, 2100 példányban (ebből 200 példány számozva, Ingres papírkötéssel). Ez a könyv a 8. számú példány." Epheszoszi Hérakleitosz görög filozófus (Kr. e. VI-V. Század) töredékeiből ismert, talányos eszmevilágú antik filozófus munkássága megelőzi a klasszikus görög filozófiát. Hérakleitos jelentős hatást gyakorolt a XIX. századi német idealista filozófiára, töredékeinek rendszeres magyarázatával és fordításával Kerényi Károly magyar polihisztor Stemma-köre próbálkozott az 1930-as években. Kötetünkben a kétnyelvű Hérakleitosz-szövegeken kívül filozófia-történeti tanulmányok szerepelnek. A kötetet Szántó Tibor könyvművész tervezte. (Helikon Stúdió. I. kötet.) Feliratozott kiadói papírkötésben, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
20988.

3 000 HUF

Csehov: Elbeszélések. 1-2. Bp, 1954, Új Magyar Könyvkiadó. Félvászon kötés. Zádor Imre, Zádor István által tervezett ex librisével.
20989.

2 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF