Number of items: 377

21002.

5 000 HUF

Kolozsvári Grandpierre Emil: A sárgavirágos leány. (Dedikált!) [Bp., 1941], Franklin-Társulat, 204+(2) p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos, sérült borítóval, ex libris-szel (Sarlós István). A szerző, Kolozsvári Grandpierre Emil (1907-1992) író, műfordító, kritikus által Komor András (1898-1944) költő, író, filmkritikus részére dedikált példány.
21003.

5 000 HUF

Reinitz Béla:  Hét dal Ady Endre verseire. Énekhangra, zongorakísértettel. (Kotta.) Bécs, 1924. A szerző kiadása (Nyomda nélkül). 31 + [1] p. Egyetlen kiadás. Reinitz Béla (1878-1943) zeneszerző, zenekritikus, a Népszava zenei munkatársa, munkás kórusok, kabarékuplék szerzője és nem utolsósorban Ady Endre verseinek első megzenésítője. Nem tudjuk, hogy a zeneszerző emigráns bécsi baloldali közegében a dalok előadásra kerültek-e, illetve arra sincs adat, hogy az irodalmi széplelkek találkozóhelyéül szolgáló Ady-matinék Bécsben is társadalmi gyakorlattá váltak-e, mindössze arról van adatunk, hogy az 1930-as évek végén, a szerző hazatérése után néhány előadóművész (Medgyaszay Vilma, Neményi Lili) ritka kivételként műsoron tartotta Ady-sanzonjai egy részét. Az emigráns Ady-kultusz emlékezetes dokumentuma. Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
21004.

3 200 HUF
8,67
10,00

Raymond Buckland: A boszorkányság nagykönyve. Bp., 2002, Édesvíz. Kiadói kartonált papírkötés.
21005.

4 800 HUF
13,01
15,00

Fehér Klára:  Búcsú a tengertől. Regény. (Dedikált.) Budapest, (1983). Szépirodalmi Könyvkiadó (Alföldi Nyomda, Debrecen). 151 + [3] p. Egyetlen kiadás. Dedikált: "[Pók] Lajosnak baráti szeretettel: [Fehér] Klára. 1983. nov. 17." Prov.: Pók Lajos. [Pók Lajos (1918-1998) irodalomtörténész, kiadói szerkesztő, a Művelt Nép, a Bibliotheca, majd a Gondolat Kiadó szerkesztője.] Kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált kiadói védőborítóban. Jó példány.
21006.

2 400 HUF

Krúdy Gyula:  A bűvös erszény és más elbeszélések. Budapest, 1909. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 237 + [1] p. Első kötetkiadás. A kötetünk lényegi tartalmát jelentő Bűvös erszény című Krúdy-kisregény a Vasárnapi Ujság 1908. évi lapszámaiban jelent meg először, folytatásokban. (A magyar írók arany könyvtára, 27. kötet.) Gedényi 1274 B. Aranyozott, az író dombornyomású arcképével illusztrált kiadói egészvászon kötésben, márványmintás festésű lapszélekkel, a gerincen a Grill Károly könyvkiadó és a sorozatszám feltüntetésével.
21007.

2 400 HUF

Füst Milán:  Hatvan év. Füst Milán beszéde jubileuma ünnepén. Füst Milán (1888-1967) háromszoros Baumgartner-díjas költő, író, drámaíró ünnepi válaszbeszéde. (Budapest), 1948. (Athenaeum Nyomda). 6 p. Egyetlen kiadás. Tezla 0. Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány, ritka.
21008.

2 400 HUF

George Eliot: Bede Ádám. I-II. köt. Fordította Salamon Ferenc. Pest, 1861-62, Emich Gusztáv, Kisfaludy-Társaság. 436 + 402 p. Kiadói aranyozott gerinccel, egészvászon kötésben, egy lap kijár
21009.

4 000 HUF

Radnóti Miklós: Orpheus nyomában. Műfordítások kétezer év költőiből. (Budapest, 1943). Pharos kiadóvállalat (Hellas Irodalmi és Nyomdai Rt.) 191 + [1] p. Első kiadás. A költő műfordításait egész oldalas, fametszetű költő-portrék kísérik. A kötet végén Radnóti Miklós rövid esszéje műfordítási elveiről. Korabeli félvászon kötésben.
21010.

4 000 HUF

Révész Béla:  Ady Endre életéről, verseiről, jelleméről. Kiegészített második kiadás. Budapest, [1925]. Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt. 1 t. (címkép) + 202 p. + 26 t. (11 kétoldalas). Kötetünk szerzője, Révész Béla (1876-1944) újságíró, szerkesztő, színpadalapító 1905-ben ismerkedett meg Ady Endrével, a költő belső baráti köreihez tartozott, a Népszavában és egyebütt lelkesen építette az Ady-kultuszt. A könnyes meghatódottság kultikus hangján megírt Ady-életrajz intim részletekben dúskál, a költő titkos gondolatainak megsejtésére vállalkozik, továbbá egyedi, vállaltan elfogult nézőpontból közvetíti az Ady fellépése nyomán támadt nyugtalanságot az irodalmi életben. A mű első kiadása 1922-ben jelent meg, példányunk a kiegészített második kiadásból származik. A táblák zöme Ady kéziratainak hasonmásait közli, Ady-fotók kísértében. A címkép verzóján régi tulajdonosi bélyegzés. Fűzve, illusztrált, enyhén sérült kiadói borítóban. Jó példány.
21011.

3 200 HUF
8,67
10,00

Kornmann Rupert: Kalászok az élet köréböl. ? ? után. [Ford. Gozony György, Pauer J(ános?), Ambrus S(ándor?)] 1-2. kötet. (egybe kötve) Székes-Fejérvárott, 1839, Számmer Pál. 247,[1]; 181,[1]p. Korabeli, kissé kopott félvászon-kötésben.
21012.

3 000 HUF

Csokonai Vitéz Mihály: Dorottya. Csokonai Vitéz Mihály munkái II. kötet. Dorottya. Alkalmi versek. Diétai múzsa. Lipcse-Bp., 1844, Köhler Károly Ferenc-Emich Gusztáv,(Tauschnitz Bernát-ny. Lipcse), XII+356+ . Korabeli félvászon-kötés,
21013.

3 600 HUF
9,76
11,25

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF