Number of items: 273

20286.

2 600 HUF
7,05

Tamási Áron: Vadrózsa ága. Bp., 1967, Szépirodalmi Könyvkiadó. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, papírvédőborítóban. Megjelent 2600 példányban. testvére Tamási Gáspár (1904-1982) erdélyi népi magyar emlékíró által DEDIKÁLT példány.
20287.

3 600 HUF
9,76
11,25

Ady könyv. I. kötet. Amicus-kiadás, sérült papírkötésben.
20288.

1 600 HUF

Filadelfi Mihály: Háttal a térnek. Békéscsaba, 1976, Békéscsabai Megyei Könyvtár házinyomdája. Filadelfi Mihály (1930-) költő, író által aláírt, számozott (84/250) példány. Kiadói papírkötés, borítón tollas firkával.
20289.

2 800 HUF

Hegyesi János: Az utak őre. DEDIKÁLT! Békéscsaba, 1985., Békés m. Tanács Művelődésügyi Osztálya. Kiadói papírkötés
20290.

3 800 HUF
10,30
11,88

Kolligátum, 4 műből:   Várnai Zseni: Katonafiamnak! Révész Béla bevezetőjével. Bp., 1914, Népszava,64 p. Első kiadás. A szerző első megjelent műve.;  Peterdi Andor: Katonák. - - háborus versei. Dr. Lázár Béla előszavával. Bp., 1915,[Galántai], 31+1 p. Körbevágott, a címlapon bejegyzés töredékkel. ;   Marx és Engels: A kommunista kiáltvány. Ford.: Szabados Sándor. Bp., 1919, Népszava, 66+2 p. A címlap alsó sarkán hiánnyal.;   Krúdy Gyula: A magyar jakobinusok. Regény. A Képes Hét Könyvtára. Bp.,(1912.),Vári Dezső,(Kereskedelmi-ny.), 128 p. Egy lap kijár. Első kiadás.  Korabeli átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel, egy kijáró lappal, körbevágottak.
20291.

2 800 HUF

Pataki József: A magyar színészet története. Írta - - a Nemzeti Színház tagja. Budapest, 1922, Táltos. Kissé viseltes kiadói papír kötésben.
20292.

2 000 HUF

Mollináry Gizella 2 műve:   Földet érint homlokunk! A szerző, Mollináry Gizella (1896-1978) írónő által ALÁÍRT példány! Bp., 1929, Szerző,("Otthon"-ny.), 78 p. A borító Gebauer Ernő (1882-1962) festőművész munkája. Kiadói papírkötés, szakadozott, kissé foltos borítóval, sérült kötéssel.;   A kocsihajtó. Bp., 1934, Szerzői kiadás,("Otthon"-ny.), 161+1 p. A borító Gebauer Ernő (1882-1962) festőművész munkája. Kiadói papírkötés, szakadozott borítóval, javított gerinccel.;
20293.

2 400 HUF

Fényjelek. Előadások a magyar föld és magyar ember problémáiról. (Első sorozat?) Szerk.: Hankiss János és Novágh Gyula. Bp., 1940, Magyar Népművelők Társasága, 128 p. A borító Jeges Ernő munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, javított gerinccel.
20294.

2 800 HUF

Szávay Zoltán: Az ismeretlen út. - - verseskönyve. Bp., 1929, Pesti Könyvnyomda Rt. Átkötött egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült, szétvált kötéssel. Számozott (101./300),a szerző által aláírt példány!
20295.

2 400 HUF

Kováts Alajos: A magyar szépírás. Módszeres tanmenet a magyar írás tanításához. Függelékül a német, rond és gótírás abc-éi. Bp.,1930, Merkur-ny., 32 p. IV. kiadás. Kiadói papírkötés.
20296.

2 400 HUF

Törzsök Károly: Szerelem és szerelem. Bp., [1944], Hajnal (Hollósy János-ny.), 121+(7) p. + 6 (fekete-fehér képek) t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, ex libris bélyegzéssel.   Számozott (44./200) , a szerző Törzsök Károly (1906-1964) szobrászművész, Kisfaludi Strobl Zsigmond tanítványa által ALÁÍRT példány!
20297.

2 800 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF