Number of items: 273

Széchényi István, gróf [1791-1860]: Világ, vagy is felvilágosító töredékek némi hiba 's előítélet eligazítására. Pest, 1831, Füskúti Landerer, 10+XL+41-539+5 p. Első kiadás! Féllvászon-kötésben, az elülső szennylapon kis szakadással, névbejegyzésekkel, magánkönyvtári bélyegzéssel a címlapon, foltos lapokkal, az utolsó 6 lap felső élein egészen apró hiánnyal.
20200.

80 000 HUF
216,80
250,00

20201.

60 000 HUF
162,60
187,50

Novo Lacu, Philadelphus de: Epistola et discursus de modernis Jesuitarum moribus ad Clarum de Petra 1-2 Ignatianopoli 1672. 159p. + elékötve egy címlap nélküli, de egyébként teljes könyv (18) sztl lev + 238p Darvas Ferenc (1740-1810) költő, politikus, jakobinus rézmetszetű ex librisével (Meyer Ágoston rézmetsző munkája). valamint egy további lapon szabadkőműves pecsétekkel. Korabeli bordázott egészbőr kötésben. A kötet utolsó kb 50 lapján magyar tárgyú latin nyelvű kéziratos munkával
20202.

40 000 HUF
108,40
125,00

20203.

16 000 HUF
43,36
50,00

20204.

11 000 HUF
29,81
34,38

Trefort Ágoston: Emlékbeszédek és tanulmányok. (Bp.),1887, Franklin. Átkötött félvászon kötés, jó állapotban.
20205.

15 000 HUF
40,65
46,88

Remellay Gusztáv: Árpád Ilon és Vatta Etel. (Történeti korrajz.) I-II. köt. (egybe kötve) Pest, 1863. Szerző. [Emich G.] XVI + 144 + 192 p. Első címlap régi másolattal pótolt. XIX. sz. végi félvászon kötésben
20206.

4 000 HUF

Vende Ernő: A magyar irodalomtörténet képekben I-II. rész. Összeállította és magyarázó szöveggel ellátta - -. Átnézte: Beöthy Zsolt. Bp., 1905, Athenaeum. 3 sztl. lev., 68 lev. , 2 sztl. lev., 54 lev. Gazdagon illusztrált. Szemléltető képek a magyar irodalomtörténethez. Kiadói félvászon kötésben. Jó állapot minimális foltok
20207.

6 000 HUF

20208.

10 000 HUF

20209.

8 000 HUF

20210.

12 000 HUF

7 db Márai Sándor regény, ebből 6 db első kiadás: Napnyugati őrjárat, Varánapi krónika, A nővér, Kassai őrjárat, Négy évszak, Napló, Bébi, vagy az első szerelem (2. kiad). Kiadói vászonkötésben laza fűzésekkel, egy-egy oldal kijár némelyikből
20211.

8 000 HUF

up to 1.000 HUF 100 HUF
up to 5.000 HUF 200 HUF
up to 10.000 HUF 500 HUF
up to 20.000 HUF 1.000 HUF
up to 50.000 HUF 2.000 HUF
up to 100.000 HUF 5.000 HUF
up to 200.000 HUF 10.000 HUF
up to 500.000 HUF 20.000 HUF
up to 1.000.000 HUF 50.000 HUF
up to 2.000.000 HUF 100.000 HUF
up to 5.000.000 HUF 200.000 HUF
up to 10.000.000 HUF 500.000 HUF
over 10.000.000 HUF 1.000.000 HUF