Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 218

[Hedin, Sven (1865-1952)] Sven Hedin: Ázsia szívében I-II. kötet. Tízezer kilométernyi úttalan utazás. Fordította: Dr. Thirring Gusztáv. Képekkel és térképekkel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 (címkép) t.+8+214+2 p.+16 t. + 1 (kihajtható, színes térkép: Belső-Ázsia térképe, rajzolta: Reithofer Károly, 1: 4,000,000, Bp., Franklin, szakadt, 46x60 cm.); 4+270+2 p. +16 t. Gazdag egészoldalas és szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal, a gerinceken kis kopással.
19025.

Rufpreis:
6 000 HUF

Stein Aurél:  Ősi ösvényeken Ázsiában. Három kutatóutam Ázsia szívében és Kína északnyugati tájain. Angolból fordította Halász Gyula. 148 képpel és 1, eredeti felvételek alapján rajzolt térképpel. I-II. kötet. [Teljes, két kötetben.] Budapest, [1936]. Franklin-Társaság Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 1 t. (címkép) + XV + [1] + 136 p. + 29 t. (25 kétoldalas, 4 kihajtható); [4] + [137]-247 + [1] p. + 23 t. (20 kétoldalas, két kihajtható). + 1 térkép (kihajtható). Első kiadás. Stein Aurél (1862-1943) Ázsia-kutató, régész és diplomata a brit kormány megbízásából négy alkalommal is bejárta Belső-Ázsia feltáratlan, sivatagokkal és hegységrendszerekkel tarkított tájait. Első három útja nagy eredményekkel járt, beszámolójában e három útja eredményeit foglalja össze. Míg első útja 1900-1901-ben inkább a Takla-Makán fennsík feltérképezését célozta, harmadik, 1913-1916-as expedíciója pedig Közép-Ázsia és Kelet-Perzsia határvidékét kutatta, úgy középső. 1906-1908-as útja a rejtélyesnek mutatkozó, kietlen Góbi-sivatag romvárosait tárta fel. A nem veszélytelen expedíció legnagyobb eredménye a tunhuangi "Ezer Buddha Barlangtemplom" feltárása, és abban a hatalmas kéziratgyűjtemény megtalálása. A belső-ázsiai expedíciók szervezési részleteivel, színes népéleti megfigyelésekkel. (A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára.) Egységes, díszesen aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Jó példány.
19026.

Rufpreis:
4 000 HUF

Kéz Andor (szerk.):  Felfedezők lexikona. Budapest, [1937]. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 162 p. Első kiadás. Kéthasábos szövegoldalakon magyar és külföldi felfedezők életrajzi szócikkeivel. (A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára.) Díszesen aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Szép példány.
19027.

Rufpreis:
4 000 HUF

Baktay Ervin:  A Pandzsáb. Az öt folyó országa. 76 képpel és 1 térképpel. Budapest, [1936]. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 185 + [3] p. + 24 t. (kétoldalas) + 1 térkép (kihajtható). Egyetlen kiadás. Baktay Ervin (1890-1963) orientalista, indológus 1926-1929 között tett hosszabb látogatást Indiában. Személyes benyomásokban gazdag országismertetője India északnyugati régiójáról, az iszlám, hindu és szikh hagyományokat egyaránt őrző Pandzsábról való sűrű leírás. A geostratégiai fontosságú vidéket a második világháború után felosztották, nagyobb része ma az iszlám Pakisztánhoz tartozik. (A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára.) Díszesen aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Szép példány.
19028.

Rufpreis:
4 000 HUF

Keöpe Viktor, dr. (1883-1970): Titokzatos Kína. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1937.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 205+3 p.+20 (kétoldalas, fekete-fehér képtáblák.) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval és gerinccel, belső kötéstáblán Kass János: Kelen Péter könyve (ex libris), előzéklapon kisebb szakadásokkal.
19029.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Keöpe Viktor:  A szigetek gyöngye. 53 képpel és 2 térképpel. Budapest, (1936). Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 189 + [3] p. + 20 t. (kétoldalas) + 2 térkép (egy egész oldalas, egy kihajtható). Egyetlen kiadás. Keöpe Viktor (1883-1970) utazó, geográfus, földrajzi író úti beszámolója a holland adminisztráció alatt álló Jáva szigetéről, a sziget klímájáról, domborzatáról, vulkanizmusáról, növénytakarójáról, helyi kultúrájáról és gyarmati közigazgatásáról. Színes néprajzi részletekben gazdag beszámolója markánsan európai nézőpontot rögzít: "A jávai kellemes modorú, engedelmes, alázatos nép, látszik, hogy már nagyon megszokta a szolgaságot. Ha nem a hollandiak volnának uraik, akkor valamelyik bennszülött zsarnokoskodnék rajtuk, s ez még sokkal rosszabb volna. Különben élénkek, vidámak, a holnappal édeskeveset törődnek, azt sem tudják, hány évesek. Olyanok, mint a gyermekek; a hollandi kormány úgy is bánik velük. Hagyják, hogy a saját fajuk vezesse, de az ő irányításuk mellett. A nép imádja az ünnepségeket: a rizsaratás ünnepe, házassági ünnepségek, tűzijátékok, gamelang, táncok... s ha mindez megvan, boldog is." (A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára.) Díszesen aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Szép példány.
19030.

Rufpreis:
4 000 HUF

Bánhidi Antal:  A Gerle 13 útja. Bánhidi Antal útinaplója. 89 képpel és 2 térképpel. Budapest, [1936]. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 201 + [5] p. + 24 t. (kétoldalas). Első kiadás. Bánhidi Antal (1902-1994) gépészmérnök, repülőgép-tervező és pilóta. Műszaki egyetemi évei alatt részt vett a Műegyetemi Sportrepülő Egyesület alapításában, 1927-ben Lampich Árpád mérnökkel együtt építette meg az első magyar kétüléses iskolagépet. Számos újabb repülés tapasztalatában alkotta meg az első többcélú, könnyűszerkezetes sportrepülőgépet (1930), mely később a Gerle nevet kapa. A hosszú műszaki fejlesztés után létrehozott új prototípust, a Gerle-13 repülőmodellt hosszú repülésre szánták: fedélzetén Bánhidi Antal és Bisits Tibor egy hónap alatt körberepülte a Földközi-tengert. Az 1933. február 19-e és 1933. március 24-e közötti légi út során számos légi felvétel készült, A Bánhidi-Bisits-expedíció egyiptomi szakaszán Almásy László Afrika-kutató lépett a fedélzetre, az egyiptomi piramisok légi fotói neki köszönhetőek. Kötetünk az 1933. évi repülőút néprajzi kitérőkkel tarkított beszámolója, függelékében az 1933. év nyarán megtett Magyarország-Észtország-Nagy-Britannia-Magyarország légi utazás részleteivel. Oldalszámozáson túl a Gerle-13 egész oldalas műszaki vázlata, az utazások térképei és grafikonja. (A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára.) Díszesen aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Szép példány.
19031.

Rufpreis:
4 000 HUF

Tucci, G[iuseppe] - Ghersi, E[manuele]:  Kincses Tibet. Az 1933. évi Tucci-féle nyugat-tibeti tudományos kutatóúr krónikája. Fordította Révay József. 62 képpel. Budapest, [1936]. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 181 + [3] p. + 28 t. Egyetlen magyar kiadás. Beszámoló Giuseppe Tucci (1894-1984) olasz orientalista, indológus, tibetológus 1933. évi nyugat-tibeti kutatóútjáról. A beszámoló az úti kalandokon kívül elsősorban a tibeti élet különösségére és a buddhista szertartások furcsaságaira koncentrál. (A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára.) Díszesen aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Szép példány.
19032.

Rufpreis:
3 000 HUF

Csongrád vármegye. Sajtó alá rendezte Csíkvári Antal. Főmunkatársak: Dr. Kertész János, Dr. Lugosi Döme, Dr. Zalotay Elemér. I. kötet: Csongrád vármegye. II. kötet: Fejérváry József: Hódmezővásárhely. III. kötet: Szeged. Utána: Személyi adattár. Vármegyei Szociográfiák. I-III. kötet. (Egy kötetben.) Bp., [1938], Vármegyei Szociográfiák Kiadóhivatala, Merkantil-Nyomda, XIV+143+1+79+1p.+4 t.+44 p.+1 t.+135+1p+ 660 hasáb (háromhasábos tördelésű személyi adattár)+5 t. Kiadói festett, aranyozott egészvászon kötésben, az elülső kötéstáblán a vármegye kissé sérült dombornyomásos címerével, kissé kopott borítóval, belső kötéstábla és előzéklap kissé foltos, címlapon szöveget nem érintő szakadással, címlap és néhány kevés lap széle restaurált.
19033.

Rufpreis:
6 000 HUF

Kain, Albert: Ungarn. Im Auftrage des königlich Ungarischen Handelsministers herausgegeben von der Direktion der königlich Ungarischen Staatsbahnen. Unter Mitwirkung von Stefan Barsony, Julius Bodnar, Samuel Borovszky, Béla Erödi, Béla Gonda, Wilhelm Hanko, Ludwig Loczy, Theodor Novak, Willibald Semayer, Karl Siegmeth, Johann Sziklay, Ladislaus Toldy. Redigiert von - - . 700 Illustrationen und 1 Karte in 4 Farben. Stuttgart, 1911, Chr. Belser'sche Verlagsbuchhandlung, 400 p. + 1 (kihajtható, színes térkép, rajta a Szent Korona országaival) t. Második kiadás. Oldalszámozáson belül Erdélyi Mór udvari fotográfus 700 szövegközti felvételével, szecessziós fejezetkezdő tollrajzokkal rendkívül gazdagon illusztrált Magyarország-album. Keretdíszes oldalakkal. A felvételek többsége a dualizmus korának civilizációs haladását hirdeti, a dualizmus városképei, főterei, vasúti portréi mellett a magyarországi fürdőhelyeknek, illetve az alföldi magyar parasztéletnek, mint nemzeti karakterisztikumnak szentel fő figyelmet. Kiadói aranyozott, festett, szecessziós egészvászon-kötés, néhány kijáró lappal (7-8., ill. 227-230. oldalak), helyenként kissé sérült lapokkal, de többségében jó állapotban.
19034.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

Magyar városok. Az előszót és bevezetőket írták: Szendy Károly, Lukács György, Ember Géza, Révay István, Kramer Gyula. Vármegyei Szociográfiák XIV. Bp., 1941, Vármegyei Szociográfiák Kiadóhivatala (Globus-ny.), 452 p.+ 1 (duplaoldalas, színes) t. + 672 (Személyi adattár, háromhasábos számozás) p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, kopott, fakó, sérült gerinccel, laza fűzéssel.
19036.

Rufpreis:
6 000 HUF

Balla Ede-Zsolt: Oltáron az Olt. Székelyudvarhely, 2013., Human Reform Alapítvány, 120 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
19037.

Rufpreis:
6 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF