Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 218

Kiss Géza: Ormányság. Bp., 1937, Sylvester Rt. kiadása. Kiadói egészvászon kötés, foltos, kopottas állapotban.
19039.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

19040.

Rufpreis:
5 000 HUF

Az ezeréves Magyarország és a Milléniumi Kiállítás. Magyarország a Millennium idejében. (A kereskedelemügyi m. kir. minisztérium magas támogatása mellett, a m. kir. államvasutak kezdeményezésére és közreműködésével.) Az ezredéves kiállítási ünnepélyek, továbbá a főváros és az ország, valamint kiváló látványosságainak remek fényképgyűjteménye. Kiadja: Laurencic Gyula. Szerk.: Piványi Ernő és Timár Szaniszló a magyar és német, Fouquau Henrik a francia, Vidéky László az angol szöveget. [Magyar, német, angol és francia nyelven.] Bp., 1896., Kunossy Vilmos és Fia. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, sérült gerinccel, kopott borítóval, laza kötéssel, kijáró lapokkal, megviselt állapotban.
19041.

Rufpreis:
5 000 HUF

Varjú Elemér: Magyar várak. Ungarische Burgen. Forteresses Hongrois. Hungarian Fortresses. Bp., [1933], Műemlékek Országos Bizottsága- Könyvbarátok Szövetsége (Kir. M. Egyetemi Ny.), 211+(1) p. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Magyar, német, francia és angol nyelvű kísérőszöveggel. Kiadói harántalakú egészvászon kötés, jó állapotban.
19042.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

1940 Magyarország tiszti cím- és névtára. XLVII. évfolyam. Pótfüzettel. Bp., 1940., Magyar Királyi Állami Nyomda, XVI+760 p.+16 sztl. lev.+32 p. Kiadói egészvászon-kötés, és kiadói papírkötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, laza fűzéssel, a papírkötés borítója foltos,sérült.
19043.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Payr Sándor:  A soproni evangelikus egyházközség története. A reformáció négyszázados jubileumára. Gamauf Teofil soproni lelkész kézirati hagyatékának felhasználásával írta Payr Sándor. I. kötet. A reformáció kezdetétől az 1681-ik évi soproni országgyűlésig. [Unicus, nem jelent meg több rész.] Sopron, 1917. Soproni Ágostai Hitvallású Evangelikus Egyházközség - Piri és Székely könyvnyomdája. VIII + 521 + [1] p. Egyetlen kiadás. Payr Sándor (1861-1938) evangélikus lelkész, egyháztörténész, a soproni evangélikus teológiai akadémia tanára. Társadalomtörténeti keretbe ágyazott egyháztörténeti monográfiája a soproni reformáció történetét tekinti át, a huszita kezdetektől a Habsburg-adminisztráció által támogatott katolikus restaurációig, amely számottevően csorbította a város protestánsainak vallási jogait. Oldalszámozáson belül szövegközti grafikákkal, felvételekkel gazdagon illusztrálva. Fűzve, feliratozott kiadói borítóban. Jó példány.
19045.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

Heves településcsoport (Heves, Átány, Hevesvezekény, Pély, Tarnaszentmiklós, Tenk) általános rendezési terve. Vizsgálat és városépítési koncepció. Különlenyomat. Budapest, 1981. Budapesti Műszaki Egyetem Városépítési Tanszék (Magyar Néphadsereg Térképészeti Intézete). [2] + 33-66 p. + 6 térkép. Folio. Haránt alakú kötet. Limitált példányszámban készült különnyomat számozott példánya. Sorszáma: 258. A BME Városépítési Tanszéke által készített általános regionális rendezési terv a Heves megye déli végén található, Heves körüli településcsoport alapos településtörténeti, történeti urbanisztikai áttekintése és gazdasági célzatú városfejlesztési koncepciója, oldalszámozáson belül 12 további egész oldalas térképvázlattal, melyek közül 3 színes, nyolc kétszínnyomású. Néhány levél téves helyre kötve. Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
19046.

Rufpreis:
4 800 HUF
13,01
15,00

19047.

Rufpreis:
6 000 HUF

Póda Endre:  A soproni plébánia története. [Sopron, 1892. Nyomatott Litfass Károly könyvnyomdájában]. 68 p. Egyetlen kiadás. Póda Endre (1840-1902) soproni plébános történeti egyháztörténeti összefoglalója a soproni egyházközség történetéről. A munka a Póda Endre által szerkesztett "Soproni szabad királyi város monographiája" című munka második kötetének függelékében jelent meg, a beszámoló az 1676. évi eseményekkel megszakad. Fűzve, borító nélkül, a gerincen korabeli papírcsíkkal megerősítve.
19048.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Füzes Miklós (szerk.): A Zselic mezsgyéjén. Mindszentgodisa és társközségei. Mindszentgodisa, 1985, Községi Közös Tanács V. B. Térkép-mellékletekkel. Kiadói papírkötés, kissé viseltes borítóval. Megjelent 1000 példányban.
19049.

Rufpreis:
4 000 HUF

Zvara Edina: Ferencesek Szakolcán a kora újkorban. METEM Könyvek 79. Bp., 2012, Magyar Egyháztörténeti Enciklopédia Munkaközössége. Kiadói papírkötés.
19051.

Rufpreis:
4 000 HUF

19052.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF