Colon, Fernando: Colombus Kristóf élete és Amerika felfedezése. Elbeszélte -- Columbus Kristóf fia. Colombus Kristóf élete és Amerika felfedezése. Elbeszélte -- Columbus Kristóf fia. Bp. 1882. Eggenberger. VIII. 288 l. Illusztrált kiadói félvászon-kötésben. Kopott
Karl Baedeker: Ober-Italien mit Ravenna, Florenz und Pisa. Handbuch für Reisende. Leipzig, 1906, Karl Baedeker. 17. kiadás. Német nyelven. Számos térképpel illusztrálva. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, gerincen és borítón apró kopásnyomokkal, márványozott lapélekkel, kihajtható térképeken részben szakadásokkal és sérülésekkel.
Lewis Mumford: Vom Blockhaus zum Wolkenkratzer. Eine Studie über amerikansche Architektur und Zivilisation. Berlin,én. ,Bruno Cassirer, 290 p.+25 t. Német nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, ceruzás bejelölésekkel.
Ortvay Tivadar: Pozsony város utcái és terei. A város története utca- és térnevekben. Szabó Lilla utószavával. Regio Könyvek - VI. Pozsonyi Könyvtár. Bp., 1991, Püski-Regio, 668 p. Az 1905-ös kiadás reprint kiadás. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
1927 Le vie d'Italia e dell'America latina. Rivista mensile del Touring Club Italiano. Anno XXXIII - N. 1-6. Olasz nyelvű havi folyóirat fél évfolyama (1927. január-június). Gazdag fekete-fehér képanyaggal, hirdetésekkel. Egészvászon-kötésben, kissé deformált borítóval, ázásnyomokkal, hullámos lapokkal.
Hitchcock, Frank [Harris]: Distribution of the Agricultural Exports of the United States 1894-1898. + Sources of the Agricultural Imports of the United States 1894-1898. U. S. Department of Agriculture. Section of Foreign Markets. Bulletin No. 16. & No. 17. Washington, 1899-1900, Government Printing Office, 153+(3) p.; 118+(2) p. Angol nyelven. Papírkötésben, sérült borítóval, az egyik kötet jobb állapotú, a másik rossz állapotban, sérülésekkel, ázásnyomokkal, intézményi bélyegzőkkel.