Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 218

Budapest kapujában. A XI. kerület krónikája. (Számozott.) Budapest, (1975). (XI. kerületi Tanács - Petőfi Nyomda, Kecskemét). 279 + [3] p. + 24 t. (kétoldalas) + hibajegyzék. Kolofon: "Készült 24,5 ív terjedelemben 48 oldal melléklettel, 500 számozott és 5500 számozatlan példányban. Ez a könyv a 340. példány." A helytörténeti és statisztikai kötet az XI. kerületi pártértekezlet tiszteletére készült 1975-ben. A kötet első fele bőségesen ismerteti a kerület ókori, középkori és újkori történetét, erőn felül, élénk fantáziával részletezi a XIX-XX. század helyi munkásmozgalmának szerveződését. Statisztikai részletei egyszerre körvonalazzák a kerület gyáriparát és közművelődését, majd a kerület jövőjéről szőtt tervek következnek. A kötet végének 48 oldalnyi fotóanyaga emlékezetes pillanatfelvételt nyújt az 1970-es évek városszerkezetéről, lakás- és munkakultúrájáról, közlekedéséről és öltözködési stílusáról. Aranyozott kiadói nyl-kötésben, átlátszó, enyhén sérült kiadói védőfóliában. Jó példány.
19053.

Rufpreis:
3 000 HUF

Horváth József: Budapest fürdői. Bp., 1974. Pannónia. DEDIKÁLT. 209p. + térkép melléklet Egészvászon kötésben, papír védőborítóval. A védőborítón enyhe gyűrődés.
19054.

Rufpreis:
2 600 HUF
7,05

A történeti Erdély. Gróf Teleki Pál előszavával. Szerk.: Asztalos Miklós. [Bp.], 1936, Erdélyi Férfiak Egyesülete, 739+1 p.+32 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t. Egészoldalas és szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói egészvászon kötés
19055.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

B. Nagy Margit: Várak, kastélyok, udvarházak, ahogy a régiek látták. XVII-XVIII. századi erdélyi összeírások és leltárak. Bukarest, 1973, Kriterion. Egyetlen kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült, viseltes kiadói papír védőborítóban.
19056.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

3 db könyv: Itália. Baedeker Malév-útikönyvek. H.n., 1991, Ikon. 703+1 p. Térkép melléklettel. Kiadói papírkötés. + Szőnyi Zsuzsa: A Triznya-kocsma. Magyar sziget Rómában. Bp., 2006, Kortárs. 2. kiadás. Kiadói papírkötés. + Tóth K. János: Római virágszedés. Bécs, 1988, Művészettörténeti Társaság. Emigráns kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes kiadói papír védőborítóban.
19057.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Pécsi Márton: A magyarországi Duna-völgy kialakulása és felszínalaktana. Földrajzi Monográfiák III. köt. Bp., 1959, Akadémiai, 345 p.+28 t.+ 3 melléklet. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, 5 melléket hiányzik.
19058.

Rufpreis:
3 000 HUF

Cáceres, José Ignacio: Mensaje del Gobernador de la Provincia de Santiago del Estero - - a la Honorable Legislatura. (Buenos Aires), 1942, Gerónimo J. Pesce y Cía-ny., 108 p. Spanyol nyelven. Kiadói papírkötés, viseltes, a könyvtesttől különvált borítóval, régi intézményi bélyegzőkkel, a címlapon ceruzás bejegyzéssel.
19059.

Rufpreis:
3 000 HUF

Krompecher György: A városi főterek kialakulása. Tanulmány a középkori olasz városépítés fejlődéstörténetéből. Bp., 1940, Eggenberger. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
19060.

Rufpreis:
1 400 HUF

Millecentenárium Paks. (Számozott.) Paks, 1996. (Paks Város Önkormányzata - Reproflex Kft., Pécs). 96 p. Egyetlen kiadás. Kolofon: "Megjelent a Millecentenárium évében, 1000 számozott példányban. Ez a könyv az 557. számú példány." A polgármester köszöntőjével induló, illusztrált ünnepi kötet rövid áttekintést nyújt Paks történetéről, majd paksi születésű és kötődésű költők és festők műveiből válogat. A kötet végén az alkotók rövid életrajzi vázlata. Aranyozott kiadói műbőr kötésben. Jó példány, ritka.
19061.

Rufpreis:
3 000 HUF

Hovhannesian Eghia (szerk.):Gödöllő a múltban és most. Összeáll.: - -. A "Gödöllői Hírlap" Könyvei" 3. szám. Gödöllő, 1933, "Gödöllői Hírlap", (Helikon-Bíró-ny.), 214 p.+10 (kétoldalas fekete-fehér képanyaggal illusztrált) t. Kiadói papírkötés, sérült, leszakadt foltos elülső borítóval.
19062.

Rufpreis:
2 800 HUF

19063.

Rufpreis:
3 000 HUF

50 éves a Budapesti Metró. Szerk.: Győrfi Judit. Bp., 2020, BKV, 57+1 p. Kiadói haránt-alakú papírkötés, szakadt borítóval.
19064.

Rufpreis:
2 400 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF