Budapest kapujában. A XI. kerület krónikája. (Számozott.) Budapest, (1975). (XI. kerületi Tanács - Petőfi Nyomda, Kecskemét). 279 + [3] p. + 24 t. (kétoldalas) + hibajegyzék. Kolofon: "Készült 24,5 ív terjedelemben 48 oldal melléklettel, 500 számozott és 5500 számozatlan példányban. Ez a könyv a 340. példány." A helytörténeti és statisztikai kötet az XI. kerületi pártértekezlet tiszteletére készült 1975-ben. A kötet első fele bőségesen ismerteti a kerület ókori, középkori és újkori történetét, erőn felül, élénk fantáziával részletezi a XIX-XX. század helyi munkásmozgalmának szerveződését. Statisztikai részletei egyszerre körvonalazzák a kerület gyáriparát és közművelődését, majd a kerület jövőjéről szőtt tervek következnek. A kötet végének 48 oldalnyi fotóanyaga emlékezetes pillanatfelvételt nyújt az 1970-es évek városszerkezetéről, lakás- és munkakultúrájáról, közlekedéséről és öltözködési stílusáról. Aranyozott kiadói nyl-kötésben, átlátszó, enyhén sérült kiadói védőfóliában. Jó példány.
A történeti Erdély. Gróf Teleki Pál előszavával. Szerk.: Asztalos Miklós. [Bp.], 1936, Erdélyi Férfiak Egyesülete, 739+1 p.+32 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák) t. Egészoldalas és szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói egészvászon kötés
B. Nagy Margit: Várak, kastélyok, udvarházak, ahogy a régiek látták. XVII-XVIII. századi erdélyi összeírások és leltárak. Bukarest, 1973, Kriterion. Egyetlen kiadás. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült, viseltes kiadói papír védőborítóban.
Pécsi Márton: A magyarországi Duna-völgy kialakulása és felszínalaktana. Földrajzi Monográfiák III. köt. Bp., 1959, Akadémiai, 345 p.+28 t.+ 3 melléklet. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, 5 melléket hiányzik.
Cáceres, José Ignacio: Mensaje del Gobernador de la Provincia de Santiago del Estero - - a la Honorable Legislatura. (Buenos Aires), 1942, Gerónimo J. Pesce y Cía-ny., 108 p. Spanyol nyelven. Kiadói papírkötés, viseltes, a könyvtesttől különvált borítóval, régi intézményi bélyegzőkkel, a címlapon ceruzás bejegyzéssel.
Krompecher György: A városi főterek kialakulása. Tanulmány a középkori olasz városépítés fejlődéstörténetéből. Bp., 1940, Eggenberger. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
Millecentenárium Paks. (Számozott.) Paks, 1996. (Paks Város Önkormányzata - Reproflex Kft., Pécs). 96 p. Egyetlen kiadás. Kolofon: "Megjelent a Millecentenárium évében, 1000 számozott példányban. Ez a könyv az 557. számú példány." A polgármester köszöntőjével induló, illusztrált ünnepi kötet rövid áttekintést nyújt Paks történetéről, majd paksi születésű és kötődésű költők és festők műveiből válogat. A kötet végén az alkotók rövid életrajzi vázlata. Aranyozott kiadói műbőr kötésben. Jó példány, ritka.