Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 218

Cholnoky Jenő: A Föld és élete. I-VI. köt. Világrészek, országok, emberek. I. köt.: Európa. II. köt: Ázsia. III. köt.: Afrika. IV. köt. Amerika. V. köt.: Ausztrália, Oceánia és a sarkvidékek. VI. köt.: Magyarország földrajza. Bp., [1936-1937], Franklin. Gazdag képanyaggal illusztrálva. A II. és III. kötetben térkép-mellékletekkel. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítókkal, az I-II., és V. kötetben hiányzó térképekkel!
19013.

Rufpreis:
6 000 HUF

Hargittai István - Hargittai Magdolna: Budapesti séták a tudomány körül. Bp., 2015, Akadémiai. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
19014.

Rufpreis:
6 000 HUF

Moraru, Cornel: Marosvásárhely, a művészetek városa. 2006. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
19015.

Rufpreis:
3 000 HUF

Stájerország nyaralóhelyeinek, fürdő- és gyógyhelyeinek ismertetője. Graz, Stájerország Idegenforgalmi Hivatala. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban, megrendelőlappal.
19016.

Rufpreis:
3 200 HUF
8,67
10,00

[Alkalmi nyomtatvány] A Mélyépterv Sportkör Természetjáró Szakosztálya Szabolcs-Bereg-Zemplén-i túrájának részletes útikalauza (1974). [Budapest], 1974. Írógéppel sokszorosított nyomtatvány: 32 t. + 1 térkép (kihajtható) + 1 melléklet (ülésrendi vázlat). Haránt alakú kötet. Alkalmi nyomtatványunk az állami vízi közmű építő vállalat, a Mélyépterv természetjáró szakosztálya egy tavaszi túrájának állít emléket. Az ötnapos túrára 1974. április 27-e és május 1-je között került sor, a negyven fő részvételével tervezett túrához két idegenvezető is járt, a félpanziós szállás és az utazás együttes költsége személyenként 350 Ft-ra rúgott. A túra részben városnézésből, részben sóstói strandolásból, valamint 20-22 km-es távú zempléni gyalogtúrákból állt. Ismertetőnk felhívja a figyelmet arra, hogy a napi kirándulások végén a busz nem várakozik a késlekedőkre, ha nem érkeznek időben, önerőből kell eljutniuk a szállásra. További praktikus tanácsok vonatkoznak a javasolt öltözetre, tűt és cérnát, valamint elemlámpát mindenképpen javasolnak, a természetjáró szakaszon pedig kimondottan ellenjavallják a szatyorral (!) való túrázást. Részletes túraismertetőkben a meglátogatott várak és kulturális látnivalók (Füzér, Boldogkő, Vizsoly, Gönc, Sátoraljaújhely, Sárospatak, Tokaj, Kisvárda, Csaroda, Nyírbátor) gyors áttekintése, történelmi és (hidro)geológiai ismertetőkkel. A részvételi jegyként is szolgáló illusztrált első fedőborítón a tulajdonosi és ülésszám-rovat kézzel kitöltve. Emlékezetes dokumentum a vállalati túrázás szokásrendjéről. Fűzve, átlátszó fóliával védett illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
19017.

Rufpreis:
6 000 HUF

Aquincum irodalma. Bibliographia Aquincensis. A Fővárosi Nyilvános Könyvtár Budapesti Gyűjteményének bibliográfiai munkálatai V. (Különlenyomat a Fővárosi Könyvtár évkönyve VIII. kötetéből.) Bp., 1939, Budapest Székesfőváros Házinyomdája, 113+(3) p. Kiadói papírkötés, sérülésekkel.
19018.

Rufpreis:
5 000 HUF

Dr. Vámossy Zoltán, Dr. Lenkei V. Dani, Dr. Schulhof Vilmos (szerk.): A Magyar Szent Korona országainak balneológiai egyesületébe tartozó fürdők és források képes ismertetése. Bp., (1914), Országos Balneologiai Egyesület. Számos szövegközti fekete-fehér fotóval, valamint Magyarország kihatjható fürdőtérképével. Félvászon kötésben, volt könyvtári példány.
19019.

Rufpreis:
4 000 HUF

19020.

Rufpreis:
2 400 HUF

Szerb Antal: Budapesti kalauz Marslakók számára. Kolozsváry Sándor rajzaival. Budapest 1945 Löbl Dávid és Fia 30 + [1]p. Második kiadás. Kiadói félvászon kötésben, gerincén aranyozott felirattal, papírborító nélkül.
19021.

Rufpreis:
12 000 HUF

Cholnoky Jenő:  Balaton. 120 képpel. Budapest, [1937]. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 191 + [1] p. + 24 t. (kétoldalas). Első kiadás. Cholnoky Jenő (1870?1950) földrajztudós, földrajzi író klasszikus kismonográfiája a Balatonról. Oldalszámozáson belül szövegközti és egész oldalas geológiai ábrákkal, térképvázlatokkal. A munka elsősorban a tó geológiai és meteorológiai jellegzetességeire koncentrál, de röviden kitér a térség történetére és emberföldrajzára is. (A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára.) Díszesen aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Szép példány.
19022.

Rufpreis:
12 000 HUF

Temesy Győző, vitéz:  Sasok országában. 45 képpel és 12 térképvázlattal. Budapest, [1938]. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 209 + [1] p. + 12 t. (kétoldalas) + 1 térkép (kihajtható). Egyetlen kiadás. Temesi Győző (1887-1977) földrajzi író az első világháború idején, 1916-1917-ben tett nagyobb utazást az albán hegyek közt, egykorú beszámolója, néprajzi megfigyelésekben gazdag útírása az egykori osztrák-magyar tisztviselő szemszögét őrzi. Az 1920-ban letisztázott szöveg másfél évtized után, változtatás nélkül jelent meg nyomtatásban. A szövegközti térképvázlatok Nopcsa Ferenc "Albánia" című művéből származnak. A tartalomból: Háborús utazás -- Skodrai élet -- Az albán tanító -- A jégbarlang -- Az alattomos ellenség -- Durazzo-Ljusna -- Magyarország és Albánia -- A szokásjogon alapuló vérbosszú -- A mai Albánia. (A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára.) Díszesen aranyozott, festett kiadói egészvászon kötésben. Szép példány.
19023.

Rufpreis:
8 000 HUF

Almásy László:  Levegőben... homokon... 42 képpel. Budapest, [1937]. Franklin-Társaság Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 146 + [2] p. + 16 t. (kétoldalas) Első kiadás. Almásy László (1895-1951) Afrika-kutató, utazó, pilóta, autóversenyző 1931-1934 között megtett szaharai utazásairól számol be, melynek során földön és levegőben térképezte fel a fehér foltnak számító Líbiai-sivatag számos területét. Rövid kitérővel legviszontagságosabb, 1935. évi expedíciójára, valamint a sivatagi magyar törzzsel való találkozóra. (A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára.) Díszesen aranyozott, festett kiadói egészvászon kötésben. Szép példány.
19024.

Rufpreis:
8 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF