Tétel

Rufpreis:

8 000 HUF

Beschreibung:

Almásy László: Levegőben... homokon... 42 képpel. Budapest, [1937]. Franklin-Társaság Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 146 + [2] p. + 16 t. (kétoldalas) Első kiadás. Almásy László (1895-1951) Afrika-kutató, utazó, pilóta, autóversenyző 1931-1934 között megtett szaharai utazásairól számol be, melynek során földön és levegőben térképezte fel a fehér foltnak számító Líbiai-sivatag számos területét. Rövid kitérővel legviszontagságosabb, 1935. évi expedíciójára, valamint a sivatagi magyar törzzsel való találkozóra. (A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára.) Díszesen aranyozott, festett kiadói egészvászon kötésben. Szép példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk