Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 218

19000.

Rufpreis:
100 000 HUF
271,00
312,50

19001.

Rufpreis:
32 000 HUF
86,72
100,00

Sopron sz. kir. város monographiája: Régi községi jegyzőkönyvek (1446-1507, 1523-1777). [Két kötetben, teljes.] Sopron, 1890-1894. Nyomatott Litfass Károly könyvnyomdájában. [4] + 461 + [1] p.; 302 + [12] + XVIII + 8 + 68 p. Egyetlen kiadás. Sopron - döntően biztonságos fekvése és önkormányzati hajlandóságú polgári hagyományai miatt - szokatlanul gazdag levéltári hagyománnyal bír. Kiadványunk a város testületi jegyzőkönyveinek (német nyelven keletkezett) szövegét teszi közzé, gazdag magyar nyelvű kommentárokkal kísérve, az 1446-1507, illetve 1523-1777 közötti időszakból. A városi tanács által hozott rendelkezések erősen védik a város szerzett jogait, különös tekintettel a bormérési jogokra; a város érdekeit sértő külső kereskedők ellehetetlenítése pedig éppúgy a városi tanács eminens céljai közé tartozik, ahogyan a kapuőrség fenntartása, a városfal épségben tartása is az (a városfal megrongálása sokszor visszatérő büntetési tétel), a polgárság jó erkölcsei fölött való őrködésről, az ifjak neveléséről, a szegények ellátásáról és a sörházban mért sör minőségéről való gondoskodásról nem is beszélve. A jegyzőkönyvek mindemellett részletesen adatolják a városi vezetőség személyi összetételét is. A második kötetben a folytatódó jegyzőkönyv-közlések után rövidebb tanulmányok Póda Endre bizottsági elnök tollából: A soproni bor -- Sopron város földrajzi fekvése és neve -- Sopron szabad királyi város önkormányzati szervezete 1569-ben -- A soproni plébánia története. Példányunk második kötetéből hiányzik a címlevél, valamint a repülő előzékek. Egységes, sérült gerincű, feliratozott, Sopron város címerével illusztrált kiadói félvászon kötésben. Jó példány.
19002.

Rufpreis:
19 000 HUF
51,49
59,38

David-Neel, Alexandra:  Tibetan Journey. Illustrated.  London, (1936). The Bodley Head (Printed by Northumberland Press Ltd., Newcastle-Upon-Tyne). 1 t. (címkép) + X + [2] + 275 + [1] p. + 15 t. Első kiadás.  Alexandra David-Neél (1868-1969) belga-francia felfedező, spiritiszta, szabadkőműves, anarchista, buddhista, operaénekes és Tibet-utazó. A rendkívül színes életpályájú szerző teozófus kezdetek után, szabadkőműves és anarchista-feminista kitérő után ismerkedett meg a buddhizmus tanaival. Első, 1891. évi indiai utazása még igencsak rövid volt, Londonba tért vissza onnan, orientalista ismereteit elmélyítendő. Európai évtizedében apja javaslatára zenei képzésben részesült, majd 1900 után operaénekesként többször járt Kelet-Ázsiában. Meghatározó jellegű és szellemi elmélyülést jelentő indiai utazására 1911-1925 között került sor, melynek során számos buddhista vezetővel találkozott, aszketikus gyakorlatokat folytatott; az 1924. évben pedig - több kudarcot vallott próbálkozás után - jeles kulturális ismeretekkel felvértezve, álruhában sikerült beszöknie az európaiak számára tiltott Tibetbe. A buddhista-misztikus műveiről ismert szerző ebben az útleírásában inkább a buddhizmus gyakorlata iránt érdeklődő, mégis néprajzi szemszögű utazó szemszögéből számol be a számára kortalannak tűnő Tibet mindennapjairól, életmódjáról, illetve személyes utazási kalandjairól. A kötet angol nyelven először 1936-ban jelent meg.  Aranyozott gerincű kiadói egészvászon kötésben, színes, illusztrált, enyhén sérült, kissé hiányos eredeti védőborítóban. Körülvágatlan, jó példány.
19003.

Rufpreis:
15 000 HUF
40,65
46,88

A főváros tömegközlekedésének másfél évszázada. I-III. köt. [Teljes]. Szerk.: Bencze Géza et al. Bp., 1987, BKV. Kiadói kartonált papírkötés/egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítókban, az 2. kötet foltos borítóval.
19005.

Rufpreis:
13 000 HUF
35,23
40,63

A pozsonyi ág. hitv. ev. egyházközség története. Az egyházközség háromszázados fennállásának emlékezetére eredeti kútfők után. Két részben.csak a. II. rész. Schmidt K. J., Ebner Gusztáv, Markusovszky Sámuel, Freuszmuth Frigyes: Az egyházközség belső élete és intézményei. Pozsony, 1906. Wigand F. K. VI l. 482 l. Gazdag képanyaggal.  Fűzve, későbbi egészvászon kötésben, Nagyon ritka egyház- és helytörténet.
19006.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,36
50,00

19007.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,36
50,00

Baustatut giltig auf dem Gebiete der königl[ichen] Freistadt Oedenburg. [Sopron] Oedenburg, 1900. Druck von Gustav Röttig. 137 + [9] p. + 1 térkép (színes, kihajtható). Egyetlen kiadás. Sopron szabad királyi város német nyelvű építési szabályzata. A 391 paragrafusból álló rendelkezés többek között szabályozza az udvarok méreteit, az erkélyek építését és a felhasználható építőanyagokat, valamint eltérő szabályozást léptet életbe a város építési övezeteiben. A melléklet színes térkép Sopron építési övezetbeosztását ábrázolja, 1:5000 méretarányban, kerületenként eltérően magyar vagy német nyelvű feliratozással. Példányunk fűzése a térkép előtt kettévált. Fűzve, enyhén sérült kiadói borítóban. Rendkívül ritka.
19008.

Rufpreis:
7 500 HUF
20,33
23,44

19009.

Rufpreis:
10 000 HUF

Schuller, Josef: Kronstadt. Neuer illustrirter Führer durch die Stadt und deren Umgebung. Kronstadt, 1898, Verlag von Heinrich Zeidner. Kiadói papírkötés, gerinc sérült, kopottas állapotban.
19010.

Rufpreis:
11 000 HUF
29,81
34,38

Panait Istrati: Más fény felé I. Helytelen utakon. Bp., Genius. BETILTOTT! Kiadói egészvászon kötés, gerinc kissé sérült, kissé kopottas állapotban.
19011.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,30
11,88

Biserka Ilijasev: Villas and Palaces in Kikinda. Architecture. Kikinda, 2010, Historical Archive. Szerb és angol nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
19012.

Rufpreis:
8 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF