Tétel

Rufpreis:

8 000 HUF

Beschreibung:

Temesy Győző, vitéz: Sasok országában. 45 képpel és 12 térképvázlattal. Budapest, [1938]. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 209 + [1] p. + 12 t. (kétoldalas) + 1 térkép (kihajtható). Egyetlen kiadás. Temesi Győző (1887-1977) földrajzi író az első világháború idején, 1916-1917-ben tett nagyobb utazást az albán hegyek közt, egykorú beszámolója, néprajzi megfigyelésekben gazdag útírása az egykori osztrák-magyar tisztviselő szemszögét őrzi. Az 1920-ban letisztázott szöveg másfél évtized után, változtatás nélkül jelent meg nyomtatásban. A szövegközti térképvázlatok Nopcsa Ferenc "Albánia" című művéből származnak. A tartalomból: Háborús utazás -- Skodrai élet -- Az albán tanító -- A jégbarlang -- Az alattomos ellenség -- Durazzo-Ljusna -- Magyarország és Albánia -- A szokásjogon alapuló vérbosszú -- A mai Albánia. (A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára.) Díszesen aranyozott, festett kiadói egészvászon kötésben. Szép példány.

Teilen:

Wer das Foto des Loses gemacht hat : ufk