Major Jenő: A városalaprajz, mint a korai magyar városépítés-történet forrása. A soproni belváros kialakulása. (Dedikált.) (Budapest), 1965. (Akadémiai Nyomda). 163-174 p. Egyetlen kötetkiadás. Dedikált: "Granasztói Györgynek barátsággal: Major Jenő." Major Jenő (1922-1988) településtörténész szövegközti alaprajzokkal illusztrált rövid történeti urbanisztikai tanulmánya Sopron városmagja kialakulásának rekonstruálására tesz kísérletet. A szerző külföldi analógiák nyomán arra a következtetésre jut, hogy a város az elpusztult római város falainak mentén éledt újjá, feltűnően sűrű városmagja viszont korábban üresen álló, lakatlan térség volt, ez üresen álló területen csak később kezdtek építkezni a frissen országba érkezett német telepesek. (Különlenyomat az Építés- és Építészettudományi Közlemények 1965. évi 1. számából.) Prov.: Granasztói György (1938-2016) történész, főként társadalomtörténettel, történeti demográfiával és várostörténettel foglalkozott. Fűzve, enyhén gyűrött kiadói borítóban. Jó példány.
Kovács József László: Lackner Kristóf és kora (1571-1631). Sopron, 1972. (Győr-Sopron megyei Nyomdavállalat). 140 + [4] p. Egyetlen kiadás. Lackner Kristóf (1571-1631) soproni polgármester, latin nyelven író humanista szerző, jogász, gondolkodó, embléma-értelmező és iskoladráma író életrajza, oldalszámozáson belül számos szövegközti illusztrációval. (A Soproni Szemle kiadványai. Új sorozat, 6. szám.) Fűzve, illusztrált kiadói borítóban. Jó példány.
Dallos István: Vasvár környékének felszíni formái. Budapest, 1935. "Élet" Irodalmi és Nyomda Rt. 26 p. Egyetlen kiadás. A geológiai témában írt piarista dolgozat szövegét földtani ábrák, metszetek és térképvázlatok kísérik. (Palaestra Calasanctiana - A piaristák doktori értekezései az 1932. évtől. 10. szám.) Fűzve, kiadói borítóban. Jó példány.
Wenzel Gusztáv: Diósgyőr egykori történelmi jelentősége. Értekezések a történeti tudományok köréből II. köt. VII. sz. Pest, 1873, Eggenberger, 83+(1) p. Átkötött papírkötésben, körbevágott lapokkal, helyenként kis foltokkal, ceruzás aláhúzásokkal, régi intézményi bélyegzőkkel.
Szebeni András: Látott dolgok... Debrecen. (Dedikált!) Cserhalmi György írásával. Pécs, 2005, Alexandra. Gazdag fotóanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Szebeni András (1946-2020) fotóművész által Keszthelyi-Szabó Gábor (1953- ) gépészmérnök, a Szegedi Tudományegyetem rektora (2003-2010) részére dedikált példány.
F. Nagy Ágnes: Antal István, a kerület krónikása. Írta és szerk.: - -. Benne egy üdvözlőkártyával, rajta Antal István fotóművész, Óbuda kerület fotósa üdvözlő soraival és aláírásával. Bp., 2017, Óbudai Kulturális Központ Nonprofit Kft. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Xantus Gyula: Tokaji bohémek. Üdvözlő kártyán, Xantus Gyula felesége, Xantus Ica által írt üdvözlő sorokkal. Tokaji Tanulmányok II. Tokaj, 1995, Tokaji Múzeumbaráti Kör - Zilahy György Művészetbarátok Köre. Kiadói papírkötés. Megjelent 400 példányban.
Herbert Wendt: A lá découverte des peuples de la terre. 1962, Arthaud. Francia nyelven. Fekete-fehér illusztrációkkal. Bekötött papírborítókkal. Átkötött egészvászon-kötés.
Rexa, Dezső: Century old Pest-Buda. With 12 coloured illustrations. Bp., [1945], Officina, 26 sztl. lev. Angol nyelven. Színes képekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, egy képet visszaragasztottak, kissé kopott borítóval, sérült, hiányos gerinccel és sérült köséssel.
Emlék és emlékezet. Három évtized egy kétszáz éves házban. Szerk.: Andrási Gábor. Bp., 2018, Óbudai Társaskör. Gazdag képanyaggal illusztrált. CD-rom melléklettel. Kiadói kartonált papírkötés.;
Tanulmányok Óbuda történetéből. Főszerk.: Rádi Károly. Szerk.: Kaba Melinda, Kecskés József. Bp., 1990., Budapest Főváros III. Kerületének Önkormányzata. Kiadói papírkötés.;
Bán Éva, Erős Gábor et alii (szerk.): Óbuda. Bp., 1985, III. kerületi Tanács Végrehajtó Bizottsága. +1 duplummal! Kiadói papírkötés.;
Thaddäus Troll: Vom Reiz der Landschaft. 117 Farbfotos aus Deutschland mi Texten von: - -. Künzelsau - Augsburg - Salzburg, 1975., Sigloch Service. Gazdag képanyaggal illusztrált. Német, angol és francia nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, szakadt kiadói papír védőborítóban.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.