Baktay Ervin:
A Pandzsáb. Az öt folyó országa. 76 képpel és 1 térképpel.
Budapest, [1936]. Franklin-Társulat Magyar Irodalmi Intézet és Könyvnyomda. 185 + [3] p. + 24 t. (kétoldalas) + 1 térkép (kihajtható). Egyetlen kiadás.
Baktay Ervin (1890-1963) orientalista, indológus 1926-1929 között tett hosszabb látogatást Indiában. Személyes benyomásokban gazdag országismertetője India északnyugati régiójáról, az iszlám, hindu és szikh hagyományokat egyaránt őrző Pandzsábról való sűrű leírás. A geostratégiai fontosságú vidéket a második világháború után felosztották, nagyobb része ma az iszlám Pakisztánhoz tartozik.
(A Magyar Földrajzi Társaság könyvtára.)
Díszesen aranyozott kiadói egészvászon kötésben. Szép példány.