Moldova György: Hajósok éneke. Válogatott riportok. (Aláírt!) Bp., 1971, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon-kötés, kissé fakó gerinccel, sérült kiadói papír védőborítóban, tulajdonosi bélyegzővel. A szerző, Moldova György (1934-2022) Kossuth-díjas és kétszeres József Attila-díjas író által aláírt példány.
Tu Fu versei. Ford.: Illyés Gyula, Kormos István, Kosztolányi Dezső, Lator László, Nemes Nagy Ágnes, Szabó Lőrinc, Weöres Sándor. Bp., 1955, Új Magyar Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
Eino Leino: Himnusz a tűzhöz. Válogatott versek. Vál., ford és az utószót írta: Képes Géza. A fordító, Képes Géza (1909-1989) négyszeres József Attila-díjas költő, műfordító, a Magvető Könyvkiadó egyik alapítója által DEDIKÁLT példány! Bp., 1978,Európa. Kiadói kartonált papírkötés, hiányos, sérült kiadói papír védőborítóban,
Steinhofer Károly: Tanulságos olvasmányok. Bp.,[1918.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 62+1 p. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kopott borítóval, a címlapon szakadással, egy lapon firkával.
Madách Imre: Az ember tragédiája. A Pesti Napló olvasóinak. A költő arcképével, egy kézirat-hasonmással és Zichy Mihály öt fénynyomatú képével. Bp., 1897, Athenaeum. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, rossz állapotban, foltos borítóval, sérült gerinccel, a könyv elején a címlap és a táblák kijárnak.
B. Radó Lili 2 dedikált kötete: Úgy érzem, éltem. - - versei. Bp., 1935, Vajda János Társaság. Kiadói papírkötés, ázott, sérült, a könyvtesttől különvált borítóval, az utolsó két lap különvált a fűzéstől. + Ének az éjszakában. Bp., 1942, Cserépfalvi. Kiadói papírkötés, rossz állapotban, sérült, hiányos borítóval, ázásnyomokkal, helyenként sérült lapokkal. Mindkét kötet a szerző, B. Radó Lili (1896-1977) költő, író, műfordító által dedikált.
Az emberke tragédiája. Madách Imrike tán istenkéről, Ádámkáról és Luci Ferkóról a versikéket írta Karinthy Fricike. Bp., 1994, Háttér. REPRINT! Kiadói kartonált kötés, kissé kopottas állapotban.